Postępowanie unieważnione — nie wybrano wykonawcy

Uzasadnienie faktyczne: W przedmiotowym postępowaniu do Zamawiającego nie wpłynęły żadne oferty. Uzasadnienie prawne: Art. 255 pkt 1 ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych (Dz.U. z 2026 r., poz.793): „ Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli: 1) nie złożono żadnego wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo żadnej oferty

Podstawa: art. 255 pkt 1 ustawy

Oferty w postępowaniu
0 ofert
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Zakup serwera i urządzeń sieciowych w ramach programu „Cyberbezpieczny Samorząd”

Zamawiający Gmina Tułowice (Tułowice, Opolskie) opublikował wynik postępowania „Zakup serwera i urządzeń sieciowych w ramach programu „Cyberbezpieczny Samorząd””.

Zamawiający: Gmina TułowiceTułowice, Opolskie (powiat Opolski →)opublikowano 21 sierpnia 2026
Wartość całego ogłoszenia wynikowego
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 615 375 zł
Liczba ofert
0 ofert
Konkurencyjność
~1,9 oferty
ograniczona
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    DecyzjaPostępowanie unieważniono bez wyboru wykonawcy. Powód: Uzasadnienie faktyczne: W przedmiotowym postępowaniu do Zamawiającego nie wpłynęły żadne oferty. Uzasadnienie prawne: Art. 255 pkt 1 ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych (Dz.U. z 2026 r., poz.793): „ Zamawiający unieważnia… Podstawa: art. 255 pkt 1 ustawy.

  • 2

    OfertyW postępowaniu złożono 0 ofert.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Tułowice

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 531413308

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Szkolna 1

1.5.2.)Miejscowość

Tułowice

1.5.3.)Kod pocztowy

49-130

1.5.4.)Województwo

opolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL524 - Opolski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

tulowice@tulowice.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

bip.tulowice.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/pn/tulowice

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Zakup serwera i urządzeń sieciowych w ramach programu „Cyberbezpieczny Samorząd”

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-baa2a3a7-feda-4028-9af8-f2396da2cc74

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00401280

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-21

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00025446/05/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.2.1 Zakup serwera i urządzeń sieciowych w ramach programu "Cyberbezpieczny Samorząd"

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.12.)Nazwa projektu lub programu

Zadanie stanowiące przedmiot niniejszego postępowania realizowane jest w ramach projektu pn.: „Cyberbezpieczny Samorząd w Gminie Tułowice” realizowanego z Funduszy Europejskich na Rozwój Cyfrowy 2021-2027 (FERC) Priorytet II: Zaawansowane usługi cyfrowe Działanie 2.2. – Wzmocnienie krajowego systemu cyberbezpieczeństwa, w ramach Projektu grantowego „Cyberbezpieczny samorząd”.

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00370894

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP.271.18.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiotem zamówienia jest

Zakup serwera i urządzeń sieciowych w ramach programu „Cyberbezpieczny Samorząd” polegający na dostawie: a) sprzętu serwerowego; b) sprzętu sieciowego i zasilania; c) wdrożenie i konfiguracja zabezpieczeń. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi: - opis przedmiotu zamówienia – załącznik nr 9 - projektowane postanowienia umowy – załącznik nr 8

4.5.3.)Główny kod CPV

48820000-2 - Serwery

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

48730000-4 - Pakiety oprogramowania zabezpieczającego

32420000-3 - Urządzenia sieciowe

72263000-6 - Usługi wdrażania oprogramowania

31154000-0 - Bezprzestojowe źródła energii

72700000-7 - Usługi w zakresie sieci komputerowej

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.)Podstawa prawna unieważnienia postępowania

art. 255 pkt 1 ustawy

5.2.1.)Przyczyna unieważnienia postępowania

Uzasadnienie faktyczne:
W przedmiotowym postępowaniu do Zamawiającego nie wpłynęły żadne oferty.

Uzasadnienie prawne:
Art. 255 pkt 1 ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych (Dz.U. z 2026 r., poz.793): „ Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli: 1) nie złożono żadnego wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo żadnej oferty.

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

0

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

48820000-2Serwery
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
615 375 zł
Próbka: 61 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
324 500 zł2 276 973 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 952 473 zł
Źródło próbki
CPV 48820000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
324 500 zł
Mediana
615 375 zł
Górny kwartyl
2 276 973 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Tułowice prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Tułowice.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 48820000-2 (Serwery). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.