„Cyberbezpieczny Samorząd – zwiększenie cyberbezpieczeństwa w Starostwie Powiatowym w Grajewie”
Zamawiający Powiat Grajewski (Grajewo, Podlaskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Cyberbezpieczny Samorząd – zwiększenie cyberbezpieczeństwa w Starostwie Powiatowym w…”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 504 686 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=196, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~2,0 ofertyograniczonaW takich przetargach zwykle startuje mało firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
4 wpisyOgłoszenie o wykonaniu umowy
Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | POWIAT GRAJEWSKI |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 450669708 |
| 1.4) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | ul. Strażacka 6B |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Grajewo |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 19-200 |
| 1.4.4.) | Województwo | podlaskie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL843 - Suwalski |
| 1.4.7.) | Numer telefonu | 086 273 84 63 |
| 1.4.8.) | Numer faksu | 086 273 84 62 |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | powiat@starostwograjewo.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | https://www.starostwograjewo.pl/ |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Identyfikator postępowania | ocds-148610-8ab2b5a4-541e-4c0c-89ec-c3d208a8cbdf |
| 2.2.) | Numer ogłoszenia | 2026/BZP 00401118 |
| 2.3.) | Wersja ogłoszenia | 01 |
| 2.4.) | Data ogłoszenia | 2026-08-20 |
Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Charakter zamówienia | Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne |
| 3.2.) | Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE | Tak |
| 3.2.1.) | Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE | 2026/BZP 00124607 |
| 3.3.) | Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej | Tak |
| 3.4.) | Nazwa projektu lub programu | Projekt grantowy „Cyberbezpieczny Samorząd” współfinansowany z Funduszy Europejskich na Rozwój Cyfrowy 2021-2027 (FERC) |
| 3.5.) | Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną | Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy |
| 3.6.) | Rodzaj zamówienia | Dostawy |
| 3.7.) | Nazwa zamówienia | „Cyberbezpieczny Samorząd – zwiększenie cyberbezpieczeństwa w Starostwie Powiatowym w Grajewie” |
| 3.8.) | Krótki opis przedmiotu zamówienia | 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa oraz wdrożenie sprzętu, oprogramowania i licencji do Starostwa Powiatowego w |
| 3.9.) | Główny kod CPV | 48000000-8 - Pakiety oprogramowania i systemy informatyczne |
| 3.10.) | Dodatkowy kod CPV | 48422000-2 - Zestawy pakietów oprogramowania 48600000-4 - Pakiety oprogramowania dla baz danych i operacyjne 72000000-5 - Usługi informatyczne: konsultacyjne, opracowywania oprogramowania, internetowe i wsparcia 72211000-7 - Usługi programowania oprogramowania systemowego i dla użytkownika 72263000-6 - Usługi wdrażania oprogramowania 72253200-5 - Usługi w zakresie wsparcia systemu 48900000-7 - Różne pakiety oprogramowania i systemy komputerowe |
Podstawowe informacje o zawartej umowie
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 4.1.) | Data zawarcia umowy | 2026-04-01 |
| 4.2.) | Okres realizacji zamówienia | 90 dni |
| 4.3.) | Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę | |
| 4.3.1.) | Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy) | SUNTAR sp. z o.o. |
| 4.3.2.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | 8731003891 |
| 4.3.3.) | Ulica | Marii Drozd 12 |
| 4.3.4.) | Miejscowość | Tarnów |
| 4.3.5.) | Kod pocztowy | 33-100 |
| 4.3.6.) | Województwo | małopolskie |
| 4.3.7.) | Kraj | Polska |
| 4.4.) | Wartość umowy | 750300,00 PLN |
| 4.5.) | Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej | 2026/BZP 00198214/01 |
Przebieg realizacji umowy
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 5.1.) | Czy umowa została wykonana | Tak |
| 5.2.) | Termin wykonania umowy | 2026-07-30 |
| 5.3.) | Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie | Nie |
| 5.4.) | Informacje o zmianach umowy | |
| 5.4.1.) | Liczba zmian | 1 |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 1 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 1 pkt 4 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | |
| 5.3.) | Przyczyny dokonania zmian umowy/umowy ramowej | W trakcie realizacji zamówienia wystąpiły niezależne od wykonawcy okoliczności powodujące zakłócenia produkcyjne, wynikające z globalnych problemów w łańcuchu dostaw kluczowych komponentów do serwerów oraz opóźnienia w dostawach podzespołów od dostawców pierwszego rzędu. Przyczyny te uniemożliwiły wykonanie przez wykonawcę zamówienia w terminie. |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | Dokonano zmiany terminu realizacji umowy z 90 na 120 dni. |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Nie |
| 5.5.) | Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy | 750300,00 PLN |
| 5.6.) | Czy umowa została wykonana należycie | Tak |
| 5.7.) | Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania | nie dotyczy |
Sekcja 6Informacje dodatkowe
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.