Termomodernizacja wraz z wymianą źródeł ciepła mieszkalnych budynków komunalnych i wspólnot w Kudowie-Zdroju
Zamawiający Gmina Kudowa-Zdrój (Kudowa-Zdrój, Dolnośląskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Termomodernizacja wraz z wymianą źródeł ciepła mieszkalnych budynków komunalnych i…”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 551 722 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=6781, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~4,0 ofertywysokaW takich przetargach zwykle startuje sporo firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
7 wpisów- Ogłoszenie
22 września 2025
Termin ofert: 7 października 2025 10:00Otwórz ogłoszenie → - Zmiana ogłoszenia
22 września 2025
Otwórz ogłoszenie → - Wynik: wybrano wykonawców
02 grudnia 2025
3 oferty2 wykonawcówOtwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowy
24 lipca 2026
Otwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowy
20 sierpnia 2026
Otwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowyBieżące
20 sierpnia 2026
- Wykonanie umowy
20 sierpnia 2026
Otwórz ogłoszenie →
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | Gmina Kudowa-Zdrój |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 890717929 |
| 1.4) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | Zdrojowa 24 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Kudowa-Zdrój |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 57-350 |
| 1.4.4.) | Województwo | dolnośląskie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL517 - Wałbrzyski |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | inwestycje@kudowa.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | www.kudowa.pl |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Identyfikator postępowania | ocds-148610-8fb1a25c-b94e-4b17-bca7-6c982aa8f3a4 |
| 2.2.) | Numer ogłoszenia | 2026/BZP 00400865 |
| 2.3.) | Wersja ogłoszenia | 01 |
| 2.4.) | Data ogłoszenia | 2026-08-20 |
Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Charakter zamówienia | Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne |
| 3.2.) | Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE | Tak |
| 3.2.1.) | Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE | 2025/BZP 00434965 |
| 3.3.) | Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej | Tak |
| 3.4.) | Nazwa projektu lub programu | Zadania realizowane są w ramach projektu pn.: „Termomodernizacja wraz z wymianą źródeł ciepła mieszkalnych budynków komunalnych i wspólnot na obszarze Ziemi Kłodzkiej” - Program: Fundusze Europejskie dla Dolnego Śląska 2021 – 2027 - Priorytet 9 Fundusze Europejskie na rzecz transformacji obszarów górniczych na Dolnym Śląsku współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej . |
| 3.5.) | Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną | Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy |
| 3.6.) | Rodzaj zamówienia | Roboty budowlane |
| 3.7.) | Nazwa zamówienia | Termomodernizacja wraz z wymianą źródeł ciepła mieszkalnych budynków komunalnych i wspólnot w Kudowie-Zdroju |
| 3.8.) | Krótki opis przedmiotu zamówienia | Część nr 2 |
| 3.9.) | Główny kod CPV | 45000000-7 - Roboty budowlane |
| 3.10.) | Dodatkowy kod CPV | 45260000-7 - Roboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistycze 45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych 45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej 45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne 45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne 45410000-4 - Tynkowanie 45320000-6 - Roboty izolacyjne 45331210-1 - Instalowanie wentylacji |
Podstawowe informacje o zawartej umowie
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 4.1.) | Data zawarcia umowy | 2025-11-21 |
| 4.2.) | Okres realizacji zamówienia | 9 miesiące |
| 4.3.) | Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę | |
| 4.3.1.) | Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy) | WM – BUDOWNICTWO DAWID WITSANKO, ŁUKASZ MUC SPÓŁKA JAWNA |
| 4.3.2.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | NIP 8871819003 |
| 4.3.3.) | Ulica | Główna |
| 4.3.4.) | Miejscowość | Bardo |
| 4.3.5.) | Kod pocztowy | 57-256 |
| 4.3.6.) | Województwo | dolnośląskie |
| 4.3.7.) | Kraj | Polska |
| 4.4.) | Wartość umowy | 470291,34 PLN |
| 4.5.) | Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej | 2025/BZP 00569412/01 |
Przebieg realizacji umowy
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 5.1.) | Czy umowa została wykonana | Tak |
| 5.2.) | Termin wykonania umowy | 2026-07-09 |
| 5.3.) | Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie | Tak |
| 5.4.) | Informacje o zmianach umowy | |
| 5.4.1.) | Liczba zmian | 0 |
| 5.5.) | Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy | 470291,34 PLN |
| 5.6.) | Czy umowa została wykonana należycie | Tak |
| 5.7.) | Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania | nie dotyczy |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.