Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
9263 zł
Umowa zawarta
12 sierpnia 2026
Okres realizacji
14 dni
Oferty w postępowaniu
5 ofertceny: 9263 zł – 15 504 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboruDecydowała wyłącznie cena
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Sprzedaż i dostawa drobnego sprzętu laboratoryjnego dla Wydziału Medycznego

Zamawiający Uniwersytet Rzeszowski (Rzeszów, Podkarpackie) rozstrzygnął postępowanie „Sprzedaż i dostawa drobnego sprzętu laboratoryjnego dla Wydziału Medycznego”, wybierając ofertę wykonawcy Alchem Grupa Sp. z o.o. Wartość umowy: 9263 zł. Złożono 5 ofert.

Zamawiający: Uniwersytet RzeszowskiRzeszów, Podkarpackieopublikowano 20 sierpnia 2026
Wartość umowy
9263 zł
Liczba ofert
5 ofert
Konkurencyjność
~2,4 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Alchem Grupa Sp. z o.o. (Toruń).

  • 2

    UmowaWartość umowy: 9 263,13 zł (umowę zawarto 12 sierpnia 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 5 ofert; ceny wahały się od 9 263,13 zł do 15 504,19 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 14 dni.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Uniwersytet Rzeszowski

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 691560040

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

al. Rejtana 16c

1.5.2.)Miejscowość

Rzeszów

1.5.3.)Kod pocztowy

35-959

1.5.4.)Województwo

podkarpackie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL823 - Rzeszowski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

mochab@ur.edu.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.ur.edu.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ur-edu.logintrade.net/rejestracja/ustawowe.html

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - uczelnia publiczna

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Edukacja

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Sprzedaż i dostawa drobnego sprzętu laboratoryjnego dla Wydziału Medycznego

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-7f795dfa-ff33-4edc-b700-b97247f63182

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00400728

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-20

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00025817/08/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.2.3 Drobny sprzęt laboratoryjny, badawczy i medyczny

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00349303

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

DZP.UR.261.301.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Sprzedaż i dostawa drobnego sprzętu laboratoryjnego dla Wydziału Medycznego (Przenośne waga precyzyjne- 2 sztuki, Elektrody do pH – 12 sztuk )

4.5.3.)Główny kod CPV

38000000-5 - Sprzęt laboratoryjny, optyczny i precyzyjny (z wyjątkiem szklanego)

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

38310000-1 - Wagi precyzyjne

38410000-2 - Przyrządy pomiarowe

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

5

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

5

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

9263,13 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

15504,19 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

9263,13 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Alchem Grupa Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

5272355435

7.3.4)Miejscowość

Toruń

7.3.6.)Województwo

kujawsko-pomorskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-12

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

9263,13 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

14 dni

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

38000000-5Sprzęt laboratoryjny, optyczny i pr…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
300 000 zł
Próbka: 45 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
48 137 zł766 480 zł
Rozstęp międzykwartylowy
718 343 zł
Źródło próbki
CPV 38000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
48 137 zł
Mediana
300 000 zł
Górny kwartyl
766 480 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Uniwersytet Rzeszowski prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Rzeszów.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 9263 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 38000000-5 (Sprzęt laboratoryjny. CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Alchem Grupa Sp. z o.o. (Toruń). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 5 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.