Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
2 749 050 zł
Umowa zawarta
12 sierpnia 2026
Okres realizacji
300 dni
Oferty w postępowaniu
13 ofertceny: 2 749 050 zł – 3 890 000 złodrzucone: 1wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Długość okresu gwarancji na cały przedmiot zamówienia40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Budowa kompleksu sportowego Orlik 2024 oraz pumptracku w miejscowości Karłowice

Zamawiający Gmina Popielów (Popielów, Opolskie) rozstrzygnął postępowanie „Budowa kompleksu sportowego Orlik 2024 oraz pumptracku w miejscowości Karłowice”, wybierając ofertę wykonawcy KW LUPUS SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. Wartość umowy: 2 749 050 zł. Złożono 13 ofert.

Zamawiający: Gmina PopielówPopielów, Opolskie (powiat Opolski →)opublikowano 20 sierpnia 2026
Wartość umowy
2 749 050 zł
Liczba ofert
13 ofert
Konkurencyjność
~5,3 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

4 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy KW LUPUS SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ (Bieruń), mikrofirma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 2 749 050,00 zł (umowę zawarto 12 sierpnia 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 13 ofert; ceny wahały się od 2 749 050,00 zł do 3 890 000,00 zł. Odrzucono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 300 dni.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA POPIELÓW

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 531413225

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Opolska 13

1.5.2.)Miejscowość

Popielów

1.5.3.)Kod pocztowy

46-090

1.5.4.)Województwo

opolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL524 - Opolski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

kancelaria@popielow.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.popielow.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/pn/popielow

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Budowa kompleksu sportowego Orlik 2024 oraz pumptracku w miejscowości Karłowice

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-ffc4e7cf-d9b0-49b1-ba08-033bed2d5846

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00400659

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-20

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00025731/04/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.5 Budowa kompleksu sportowego ORLIK 2024 oraz pumptracku w miejscowości Karłowice

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00254901

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

BOS.271.6.2026.BK

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
4.1.Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane realizowane w systemie „zaprojektuj i wybuduj” związane z wykonaniem zadania pn

Budowa kompleksu sportowego Orlik 2024 oraz pumptracku w miejscowości Karłowice. Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje: 1) opracowanie – na podstawie udostępnionego przez Zamawiającego Programu Funkcjonalno – Użytkowego (PFU) – niezbędnej do realizacji przedsięwzięcia dokumentacji projektowo – kosztorysowej wraz z uzyskaniem niezbędnych decyzji administracyjnych, opinii i pozwoleń umożliwiających realizację prac w zgodzie z przepisami ustawy Prawo Budowlane, 2) wykonanie robót budowlano – instalacyjnych w oparciu o opracowaną dla przedsięwzięcia dokumentację projektowo – kosztorysową, zakończone przygotowaniem dokumentacji powykonawczych oraz czynnym wsparciem dla Zamawiającego w celu uzyskania przez Zamawiającego decyzji pozwolenia na użytkowanie lub zawiadomienia PINB o zakończeniu robót (jeżeli dotyczy). 4.2. W ramach przedmiotu zamówienia należy zaprojektować i zrealizować roboty związane z wykonaniem: 1) Boiska piłkarskiego o nawierzchni z trawy syntetycznej o wymiarach 32 x 62 m, 2) Boiska wielofunkcyjnego o nawierzchni poliuretanowej o wymiarach 19 x 32 m 3) Zaplecza sanitarno-szatniowego, 4) Oświetlenia kompleksu, 5) Ogrodzenia kompleksu i piłkochwytów, 6) Małej architektury, w tym stojaków rowerowych, koszy na odpady, ławek parkowych, 7) Obiektu sportowego typu pumptrack, 8) Zagospodarowania terenu, w tym dojść, dojazdów i miejsc parkingowych;

4.5.3.)Główny kod CPV

45212221-1 - Roboty budowlane związane z obiektami na terenach sportowych

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45112720-8 - Roboty w zakresie kształtowania terenów sportowych i rekreacyjnych

45212220-4 - Roboty budowlane związane z wielofunkcyjnymi obiektami sportowymi

39293300-5 - Sztuczna trawa

45340000-2 - Instalowanie ogrodzeń, płotów i sprzętu ochronnego

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

13

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

13

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

2749050,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

3890000,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

2749050,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

KW LUPUS SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

6463001364

7.3.3)Ulica

Granitowa 70A/7

7.3.4)Miejscowość

Bieruń

7.3.5)Kod pocztowy

43-155

7.3.6.)Województwo

śląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-12

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

2749050,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

300 dni

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45212221-1Roboty budowlane związane z obiekta…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
809 826 zł
Próbka: 72 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
349 210 zł2 435 071 zł
Rozstęp międzykwartylowy
2 085 862 zł
Źródło próbki
CPV 45212· kategoria CPV (5 cyfr)
Dolny kwartyl
349 210 zł
Mediana
809 826 zł
Górny kwartyl
2 435 071 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Rejestr umów

Umowa z tego postępowania w Centralnym Rejestrze Umów

Zamawiający zgłosił zawartą umowę do rządowego rejestru. Zobacz kwotę, strony i aneksy wpisu.

Przeszukaj Centralny Rejestr Umów →

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Popielów prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Popielów.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 2 749 050 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45212221-1 (Roboty budowlane związane z obiektami na terenach sportowych). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: KW LUPUS SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ (Bieruń). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 13 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.