Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Cena wybranej oferty
667 500 zł
Umowa zawarta
20 sierpnia 2026
Okres realizacji
do 31 grudnia 2027
Oferty w postępowaniu
2 ofertyodrzucone: 1wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena80%Czas realizacji dostawy od chwili przesłania dyspozycji dostawy (D)20%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Dostawa soli kamiennej drogowej z antyzbrylaczem przeznaczonej do zimowego utrzymania dróg, dla których zarządcą jest Burmistrz Miasta Zakopane

Zamawiający "tesko" Tatrzańska Komunalna Grupa Kapitałowa Sp. z o.o. (Zakopane, Małopolskie) rozstrzygnął postępowanie „Dostawa soli kamiennej drogowej z antyzbrylaczem przeznaczonej do zimowego utrzymania…”, wybierając ofertę wykonawcy STAR - SOL Sp. z o.o. Cena wybranej oferty: 667 500 zł. Złożono 2 oferty.

Cena wybranej oferty
667 500 zł
Liczba ofert
2 oferty
Konkurencyjność
~2,5 oferty
ograniczona
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    01 lipca 2026

    Termin ofert: 10 lipca 2026 10:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    20 sierpnia 2026

    2 oferty1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy STAR - SOL Sp. z o.o. (Pcim), mikrofirma.

  • 2

    UmowaCena wybranej oferty: 667 500,00 zł.

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 2 oferty. Odrzucono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: do 31 grudnia 2027 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

"TESKO" TATRZAŃSKA KOMUNALNA GRUPA KAPITAŁOWA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 490023843

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Szymony 17A

1.5.2.)Miejscowość

Zakopane

1.5.3.)Kod pocztowy

34-500

1.5.4.)Województwo

małopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL219 - Nowotarski

1.5.7.)Numer telefonu

(0 18) 20 25 620

1.5.8.)Numer faksu

(018) 20 25 621

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

tesko@tesko.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://tesko.bip.gov.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-34a15b95-34e1-4f5d-8739-5475c9604f7c

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Dostawa soli kamiennej drogowej z antyzbrylaczem przeznaczonej do zimowego utrzymania dróg, dla których zarządcą jest
Burmistrz Miasta Zakopane

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-34a15b95-34e1-4f5d-8739-5475c9604f7c

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00400012

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-20

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Nie

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00317597

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

7- ZP/2026 – Sól

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

600000 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna dostawa soli drogowej luzem z antyzbrylaczem, przeznaczonej do zimowego utrzymania dróg, ulic, chodników, placów oraz innych terenów objętych zimowym utrzymaniem na terenie Gminy Miasto Zakopane, dla których zarządcą jest Burmistrz Miasta Zakopane.
1.1. Dostarczana sól drogowa musi być środkiem dopuszczonym do stosowania na drogach publicznych, ulicach i placach, zgodnie z rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 27 października 2005 r. w sprawie rodzajów i warunków stosowania środków, jakie mogą być używane na drogach publicznych oraz ulicach i placach (Dz. U. Nr 230, poz. 1960).
1.2. Sól drogowa objęta zamówieniem będzie wykorzystywana w szczególności do:
a) zwalczania śliskości zimowej, gołoledzi, oblodzenia oraz śliskości pośniegowej,
b) likwidacji pokrywy śnieżno-lodowej,
c) bezpośredniego posypywania nawierzchni dróg, ulic, chodników i placów,
d) sporządzania mieszanek piaskowo-solnych używanych w piaskarkach, solarkach i rozsypywarkach,
e) przygotowywania lub zwilżania materiałów stosowanych przy zimowym utrzymaniu dróg, jeżeli taka potrzeba wystąpi w toku realizacji umowy.
1.3. Sól drogowa musi nadawać się do stosowania w warunkach zimowego utrzymania dróg, ulic, chodników i placów na terenie Gminy Miasto Zakopane, z uwzględnieniem specyfiki warunków górskich, w szczególności dużych spadków terenu, intensywnych opadów śniegu, częstego występowania oblodzenia, gołoledzi oraz konieczności szybkiego reagowania na zmienne warunki atmosferyczne. Sól musi być przystosowana do stosowania w standardowym sprzęcie wykorzystywanym do zimowego utrzymania miasta, w szczególności w piaskarkach, solarkach, rozsypywarkach, pługopiaskarkach oraz urządzeniach do przygotowywania lub podawania mieszanek piaskowo-solnych.
1.4. Sól nie może powodować zapychania, blokowania ani nadmiernego zużycia elementów roboczych urządzeń dozujących, przy jej stosowaniu zgodnie z przeznaczeniem i wymaganiami określonymi w SWZ.
1.5. Dostarczana sól drogowa musi być jednorodna, sypka, niezbrylona, łatwa do mechanicznego dozowania i rozsypywania na nawierzchni. Sól nie może zawierać zanieczyszczeń obcych, w szczególności kamieni, metalu, szkła, tworzyw sztucznych, ziemi, odpadów lub innych domieszek mogących uszkodzić sprzęt używany do zimowego utrzymania dróg albo nawierzchnię drogową.
1.6. Sól drogowa musi posiadać właściwości fizykochemiczne umożliwiające jej skuteczne stosowanie przy zimowym utrzymaniu dróg w warunkach miejskich i górskich, w szczególności do zwalczania śliskości zimowej, gołoledzi, oblodzenia oraz śliskości pośniegowej. Po rozsypaniu na nawierzchnię sól musi ulegać rozpuszczaniu pod wpływem wilgoci występującej na jezdni, chodniku lub placu, powodując obniżenie temperatury zamarzania wody oraz wspomagając rozluźnianie i usuwanie warstwy śniegu, lodu lub błota pośniegowego.
1.7. Skuteczność działania soli drogowej powinna odpowiadać jej przeznaczeniu jako środka stosowanego do zimowego utrzymania dróg publicznych, ulic i placów, w tym do ograniczania i usuwania śliskości zimowej w warunkach eksploatacyjnych występujących na terenie Gminy Miasto Zakopane.
1.8. Sól musi umożliwiać równomierne dozowanie i rozsypywanie przy użyciu sprzętu do zimowego utrzymania, bez nadmiernego pylenia, zbrylania, zawilgocenia lub tworzenia brył ograniczających jej skuteczność albo powodujących zakłócenia w pracy urządzeń rozsypujących.
1.9. Przedmiot zamówienia obejmuje również załadunek, transport, rozładunek soli w miejscu wskazanym przez Zamawiającego oraz przekazanie dokumentów wymaganych SWZ i umową.
2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Specyfikacja Warunków Zamówienia wraz z znacznikami udostępniona na stronie internetowej prowadzonego postępowania.

4.5.3.)Główny kod CPV

34927100-2 - Sól drogowa

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

667500,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

667500,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

667500,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

STAR - SOL Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

6812081492

7.3.3)Ulica

Pcim 1426

7.3.4)Miejscowość

Pcim

7.3.5)Kod pocztowy

32-432

7.3.6.)Województwo

małopolskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-20

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

821025,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2027-12-31

Sekcja 9

Informacje dodatkowe

1. Wynagrodzenie Wykonawcy stanowi iloczyn ceny jednostkowej za 1 Mg soli drogowej oraz faktycznie dostarczonej i odebranej ilości soli, powiększony o należny podatek VAT.
2. Cena jednostkowa dostawy 1 Mg soli drogowej wynosi:
netto: 445,00 zł,
VAT: 23%, tj. 102,35 zł,
brutto: 547,35 zł,
(słownie : pięćset czterdzieści siedem złotych i 35/100).
3. Maksymalna wartość umowy, obejmująca ilość gwarantowaną oraz prawo opcji, wynosi:
netto: 667 500,00 zł,
VAT: 23%, tj. 153.525,00 zł,
brutto: 821 025,00 zł,
słownie: osiemset dwadzieścia jeden tysięcy dwadzieścia pięć złotych i 00/100.
4. Wynagrodzenie za ilość gwarantowaną 1 000 Mg wynosi maksymalnie:
netto: 445 000,00 zł
VAT: 23%, tj. 102 350,00 zł
brutto: 547 350,00 zł
słownie: pięćset czterdzieści siedem tysięcy trzysta pięćdziesiąt złotych 00/10.
5. Wynagrodzenie za prawo opcji do 500 Mg wynosi maksymalnie:
netto: 222 500,00 zł
VAT: 23%, tj. 51 175,00 zł
brutto: 273 675,00 zł
słownie: dwieście siedemdziesiąt trzy tysiące sześćset siedemdziesiąt pięć złotych 00/100

6. Zamawiający informuje, że w toku postępowania odrzucił ofertę złożoną przez: OLAN Południe Sp. z o.o.
(adres: ul. Szkolna 6,33-200 Dąbrowa Tarnowska, NIP: 8711755091, REGON: 121094964).
Podstawa prawna odrzucenia: art. 226 ust. 1 pkt 5 ustawy Prawo zamówień publicznych – treść oferty jest niezgodna z warunkami zamówienia.
Uzasadnienie faktyczne:
Zgodnie z pkt 4.4.1–4.4.4 SWZ Zamawiający określił wymagania dotyczące kraju pochodzenia oferowanej soli drogowej, dopuszczając sól pochodzącą z państw członkowskich Unii Europejskiej, państw będących stronami Porozumienia WTO GPA lub państw objętych odpowiednimi umowami międzynarodowymi gwarantującymi dostęp do rynku zamówień publicznych Unii Europejskiej.
W złożonym wraz z ofertą załączniku nr 9 do SWZ OLAN Południe Sp. z o.o. wskazał jako kraj pochodzenia oferowanej soli drogowej Egipt, producenta/kopalnię/wytwórcę HIGH TRANS LCC oraz miejsce wydobycia SIWA Kopalnia. Informacje dotyczące pochodzenia soli z Egiptu znajdowały potwierdzenie również w pozostałych dokumentach przedłożonych wraz z ofertą.
W związku ze stwierdzonymi rozbieżnościami Zamawiający w dniu 10 lipca 2026 r., działając na podstawie art. 223 ust. 1 oraz art. 107 ust. 4 ustawy PZP, wezwał Wykonawcę do złożenia wyjaśnień dotyczących treści oferty oraz przedmiotowych środków dowodowych, wyznaczając termin do dnia 17 lipca 2026 r. do godz. 13:00. Wykonawca nie złożył w wyznaczonym terminie żadnych wyjaśnień ani dokumentów w odpowiedzi na wezwanie Zamawiającego.
Zamawiający dokonał zatem oceny oferty na podstawie dokumentów znajdujących się w aktach postępowania i stwierdził, że oferowana sól drogowa nie spełnia wymagania dotyczącego kraju pochodzenia określonego w pkt 4.4.1–4.4.4 SWZ. Jednocześnie zmiana po upływie terminu składania ofert kraju pochodzenia oferowanej soli, producenta, kopalni, wytwórcy lub źródła dostawy prowadziłaby do niedopuszczalnej zmiany treści złożonej oferty.
W konsekwencji oferta OLAN Południe Sp. z o.o. została odrzucona na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 5 ustawy PZP, jako oferta, której treść jest niezgodna z warunkami zamówienia.
Informacja o odrzuceniu oferty, zawierająca szczegółowe uzasadnienie faktyczne i prawne, została uprzednio przekazana Wykonawcy OLAN Południe Sp. z o.o. za pośrednictwem Platformy e-Zamówienia w dniu 22 lipca 2026 r. o godz. 14:41:06, w ramach informacji o wynikach oceny ofert przed negocjacjami, przekazanej na podstawie art. 287 ust. 3 ustawy PZP.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

34927100-2Sól drogowa
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Brak danych benchmarkowych dla tej kategorii CPV.

W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki. Zobacz wszystkie przetargi w tej kategorii →

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

"tesko" Tatrzańska Komunalna Grupa Kapitałowa Sp. z o.o. prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Zakopane.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 667 500 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 34927100-2 (Sól drogowa). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: STAR - SOL Sp. z o.o. (Pcim). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 2 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.