Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
91 151 zł
Umowa zawarta
20 sierpnia 2026
Okres realizacji
70 dni
Oferty w postępowaniu
4 ofertyceny: 91 151 zł – 125 091 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Okres gwarancji30%Rodzaj nawiewnika powietrza10%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Wymiana okien w budynku położonym w Mikołowie Rynek 20

Zamawiający Zakład Gospodarki Lokalowej w Mikołowie (Mikołów, Śląskie) rozstrzygnął postępowanie „Wymiana okien w budynku położonym w Mikołowie Rynek 20”, wybierając ofertę wykonawcy Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „VITRO-MONT” Dariusz Malczyk. Wartość umowy: 91 151 zł. Złożono 4 oferty.

Wartość umowy
91 151 zł
Liczba ofert
4 oferty
Konkurencyjność
~5,2 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    07 lipca 2026

    Termin ofert: 23 lipca 2026 10:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    20 sierpnia 2026

    4 oferty1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „VITRO-MONT” Dariusz Malczyk (Tenczynek), mikrofirma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 91 151,03 zł (umowę zawarto 20 sierpnia 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 4 oferty; ceny wahały się od 91 151,03 zł do 125 091,00 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 70 dni.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Zakład Gospodarki Lokalowej w Mikołowie

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 270547060

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Kolejowa 2

1.5.2.)Miejscowość

Mikołów

1.5.3.)Kod pocztowy

43-190

1.5.4.)Województwo

śląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL22C - Tyski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowieniapubliczne@zgl.mikolow.eu

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.zgl.mikolow.eu

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1336919

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Wymiana okien w budynku położonym w Mikołowie Rynek 20

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-61cab577-8a89-41de-bfb8-8d2e318934f7

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00399908

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-20

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00026553/07/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.9 Wymiana okien w budynku położonym w Mikołowie Rynek 20

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00326150

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZGL/TP/14/2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

97560,33 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiotem zamówienia jest

zakup, dostawa oraz wymiana stolarki okiennej z nawiewnikami powietrza zewnętrznego w budynku Rynek 20 w Mikołowie. 2. Opis przedmiotu zamówienia: 2.1.Zakup, dostawa oraz wymiana zużytej technicznie stolarki budowlanej na okna drewniane o łącznej powierzchni ok. 24,5 m2. Podana powyżej powierzchnia stolarki okiennej stanowi jedynie wartość szacunkową, Wykonawca dokona szczegółowych pomiarów po podpisaniu umowy. 2.2.Zakup, dostawa oraz montaż nawiewników powietrza zewnętrznego w ilości 14 sztuk (jeden nawiewnik na okno) 2.3.Zakres prac obejmuje: a) transport okien na miejsce zabudowy b) demontaż starych okien c) montaż nowych okien d) roboty tynkarskie związane z naprawą ościeży wewnętrznych i zewnętrznych e) gładzie gipsowe dwuwarstwowe ościeży wewnętrznych f) prace malarskie ościeży wewnętrznych g) zakup wszelkich materiałów niezbędnych do wykonania zamówienia h) wywóz starych okien i gruzu oraz złożenie ich na wysypisku i) roboty porządkowe oraz towarzyszące związane z realizacją zadania j) montaż nie będzie obejmował parapetów 2.4.Wykonanie przez Wykonawcę dokładnych pomiarów stolarki budowlanej na adresie, który to będzie podstawą do jej wymiany, po uprzednim uzgodnieniu terminu z Zamawiającym oraz Użytkownikiem. 2.5. Dostarczenie okien jako gotowego produktu na miejsce montażu. 2.6. Demontaż zużytej stolarki budowlanej w sposób właściwy nie powodujący nadmiernego zniszczenia okładzin ściennych i innych materiałów. Właściwe zabezpieczenie miejsca wymiany stolarki budowlanej wewnątrz jak i na zewnątrz lokalu. 2.7. Osadzenie okien przy zastosowaniu kotew montażowych i pianki niskoprężnej. Uzupełnienie pasów tynków na ościeżach i na elewacji, regulacja stolarki. 2.8. Wykonanie gładzi gipsowych wewnątrz ościeży. 2.9. Malowanie ościeży wewnątrz. 2.10. Montaż nawiewników powietrza zewnętrznego gwarantujących wymianę powietrza w pomieszczeniu 2.11. Zdemontowaną stolarkę budowlaną i gruz należy usunąć w dniu demontażu okien. 2.12. Sprzątnięcie i uporządkowanie pomieszczeń i terenu po zakończeniu robót w obrębie prowadzonych prac. 2.13. Zabudowana stolarka musi posiadać co najmniej cechy wymienione w specyfikacji wykonania i odbioru robót stanowiących załącznik do SWZ. 3. Wszelkie materiały używane do wykonywania prac winny posiadać stosowne wymagane obowiązującymi przepisami prawa atesty, aprobaty i dopuszczenia do stosowania w budownictwie. Dokumenty potwierdzające powyższe Wykonawca przedstawi każdorazowo na żądanie inspektora nadzoru. 4. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w Specyfikacji technicznej wykonywania i odbioru robót stanowiący załącznik nr 7 do SWZ. 5. Wykonawca zapewni na czas trwania prac objętych przedmiotem zamówienia kierownictwo posiadające odpowiednie uprawnienia budowlane oraz wykwalifikowaną kadrę robotniczą. 6. Wykonawca zobowiązany jest zrealizować zamówienie na zasadach i warunkach opisanych w projektowanych postanowieniach umowy stanowiącym Załącznik nr 4 do SWZ. 7. Jeżeli Zamawiający w opisie przedmiotu zamówienia wskazał znaki towarowe, patenty lub pochodzenia, źródła lub szczególny proces, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego wykonawcę, dopuszcza się zaoferowanie rozwiązań równoważnych opisanym, pod warunkiem zachowania przez nie takich samych minimalnych parametrów technicznych, jakościowych oraz funkcjonalnych itp. 8. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne, jest zobowiązany wykazać, że oferowane przez niego rozwiązanie spełnia wymagania określone przez Zamawiającego. W takim przypadku, wykonawca załącza do oferty wykaz rozwiązań równoważnych wraz z jego opisem lub normami. 9. W przypadku, gdy w opisie przedmiotu zamówienia znajdą się odniesienia do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 ustawy pzp, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym. 10. Zamawiający informuje również, iż przyszłemu Wykonawcy nakazuje się zabezpieczyć plac budowy przed dostępem osób trzecich, utrzymywać ład i porządek w trakcie robót, oraz uporządkować po ukończeniu robót. 11.Zamawiający nie wymaga odbycia przez Wykonawcę wizji lokalnej lub sprawdzenia przez niego dokumentów niezbędnych do realizacji zamówienia. Jednak ze względu na rozliczenie ryczałtowe zaleca się odbycie wizji w terenie.

4.5.3.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej

45421132-8 - Instalowanie okien

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

4

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

4

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

91151,03 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

125091,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

91151,03 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „VITRO-MONT” Dariusz Malczyk

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

6761022343

7.3.3)Ulica

Chrzanowska 60

7.3.4)Miejscowość

Tenczynek

7.3.5)Kod pocztowy

32-067

7.3.6.)Województwo

małopolskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-20

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

91151,03 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

70 dni

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 250 zł
Próbka: 1594 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 134 zł1 828 825 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 595 691 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 134 zł
Mediana
550 250 zł
Górny kwartyl
1 828 825 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Rejestr umów

Umowa z tego postępowania w Centralnym Rejestrze Umów

Zamawiający zgłosił zawartą umowę do rządowego rejestru. Zobacz kwotę, strony i aneksy wpisu.

Przeszukaj Centralny Rejestr Umów →

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Zakład Gospodarki Lokalowej w Mikołowie prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Mikołów.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 91 151 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „VITRO-MONT” Dariusz Malczyk (Tenczynek). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 4 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.