Świadczenie usługi przygotowywania i dostarczania posiłków dla pacjentów BCP-Olszówka w Bielsku-Białej.
Zamawiający Bielskie Centrum Psychiatrii - Olszówka w Bielsku-białej (Bielsko-Biała, Śląskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Świadczenie usługi przygotowywania i dostarczania posiłków dla pacjentów BCP-Olszówka w…”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 359 197 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=571, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~2,8 ofertyumiarkowanaUmiarkowana liczba firm w takich przetargach.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
9 wpisów- Ogłoszenie
12 lutego 2025
Termin ofert: 21 lutego 2025 08:00Otwórz ogłoszenie → - Zmiana ogłoszenia
18 lutego 2025
Otwórz ogłoszenie → - Wynik: wybrano wykonawców
07 lipca 2025
3 oferty2 wykonawcówOtwórz ogłoszenie → - Zmiana umowy
30 marca 2026
Otwórz ogłoszenie → - Zmiana umowy
30 marca 2026
Otwórz ogłoszenie → - Zmiana ogłoszenia
01 kwietnia 2026
Otwórz ogłoszenie → - Zmiana ogłoszenia
01 kwietnia 2026
Otwórz ogłoszenie → - Zmiana umowy
15 czerwca 2026
Otwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowyBieżące
20 sierpnia 2026
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | BIELSKIE CENTRUM PSYCHIATRII - OLSZÓWKA W BIELSKU-BIAŁEJ |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 001270180 |
| 1.4) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | ul. Olszówka |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Bielsko-Biała |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 43-309 |
| 1.4.4.) | Województwo | śląskie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL225 - Bielski |
| 1.4.7.) | Numer telefonu | (33)8123041 wew. 110 |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | bcp@psychiatria.bielsko.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | www.psychiatria.bielsko.pl |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Identyfikator postępowania | ocds-148610-cc59ac6d-3f44-4107-a381-b086ed8ce98d |
| 2.2.) | Numer ogłoszenia | 2026/BZP 00399256 |
| 2.3.) | Wersja ogłoszenia | 01 |
| 2.4.) | Data ogłoszenia | 2026-08-20 |
Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Charakter zamówienia | Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne |
| 3.2.) | Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE | Tak |
| 3.2.1.) | Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE | 2025/BZP 00100718 |
| 3.3.) | Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej | Nie |
| 3.5.) | Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną | Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy |
| 3.6.) | Rodzaj zamówienia | Usługi |
| 3.7.) | Nazwa zamówienia | Świadczenie usługi przygotowywania i dostarczania posiłków dla pacjentów BCP-Olszówka w Bielsku-Białej. |
| 3.8.) | Krótki opis przedmiotu zamówienia | Przedmiotem zamówienia dla części I jest świadczenie przez okres 12 miesięcy usługi przygotowywania i dostarczania 7 dni w tygodniu posiłków, zgodnie z zatwierdzonym przez Zamawiającego jadłospisem obejmującym: śniadanie (w tym co najmniej pięć dni w tygodniu zupa mleczna), obiad (zupa, drugie danie, kompot) oraz kolację- szacunkowo dla 70 pacjentów Bielskiego Centrum Psychiatrii – Olszówka w Bielsku-Białej tj.: |
| 3.9.) | Główny kod CPV | 55321000-6 - Usługi przygotowywania posiłków |
Podstawowe informacje o zawartej umowie
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 4.1.) | Data zawarcia umowy | 2025-03-07 |
| 4.2.) | Okres realizacji zamówienia | od 2025-03-10 do 2026-03-09 |
| 4.3.) | Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę | |
| 4.3.1.) | Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy) | ICZ PROPERTIES Sp. z o.o. |
| 4.3.2.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | 7010448036 |
| 4.3.3.) | Ulica | Ul. Pola Lisickich 80 |
| 4.3.4.) | Miejscowość | Żywiec |
| 4.3.5.) | Kod pocztowy | 34-300 |
| 4.3.6.) | Województwo | śląskie |
| 4.3.7.) | Kraj | Polska |
| 4.4.) | Wartość umowy | 817600 PLN |
| 4.5.) | Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej | 2025/BZP 00312410/01 |
Przebieg realizacji umowy
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 5.1.) | Czy umowa została wykonana | Tak |
| 5.2.) | Termin wykonania umowy | 2026-07-28 |
| 5.3.) | Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie | Nie |
| 5.4.) | Informacje o zmianach umowy | |
| 5.4.1.) | Liczba zmian | 3 |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 1 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 1 pkt 4 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | nie udało się wyłonić Wykonawcy w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na świadczenie usługi przygotowywania i dostarczania posiłków dla pacjentów Bielskiego Centrum Psychiatrii - Olszówka w Bielsku-Białej, z uwagi na zwiększenie zamówienia o dodatkową jednostkę Zamawiającego korzystającą z usług przygotowania i dostarczania posiłków dla pacjentów, dotąd niekorzystającą z ww. usług w związku z koniecznością przemodelowania zasad żywienia pacjentów zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 12 grudnia 2025 r. w sprawie standardu organizacyjnego żywienia zbiorowego w podmiocie leczniczym wykonującym działalność leczniczą w rodzaju świadczenia szpitalne (t.j.: Dz.U. 2025 poz. 1780 ze zm.), mając na uwadze obowiązek zapewnienia ciągłości usługi wyżywienia pacjentów, strony w oparciu o §13 ust. 1 pkt 4) Umowy oraz art. 455 ust. 1 pkt 4) ustawy z dnia 11 września 2019r. – Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz.U. z 2024r. poz. 1320 z późn. zm.) |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | Realizacja przedmiotu umowy odbywać się będzie przez okres od 10.03.2025r. do 30.04.2026 r |
| 5.4.6.) | Wartość zmiany | 881790 |
| 5.4.7.) | Kod waluty | PLN |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Tak |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 2 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 1 pkt 4 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | nie udało się wyłonić Wykonawcy w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na świadczenie usługi przygotowywania i dostarczania posiłków dla pacjentów Bielskiego Centrum Psychiatrii - Olszówka w Bielsku-Białej, z uwagi na zwiększenie zamówienia o dodatkową jednostkę Zamawiającego korzystającą z usług przygotowania i dostarczania posiłków dla pacjentów, dotąd niekorzystającą z ww. usług w związku z koniecznością przemodelowania zasad żywienia pacjentów zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 12 grudnia 2025 r. w sprawie standardu organizacyjnego żywienia zbiorowego w podmiocie leczniczym wykonującym działalność leczniczą w rodzaju świadczenia szpitalne (t.j.: Dz.U. 2025 poz. 1780 ze zm.), mając na uwadze obowiązek zapewnienia ciągłości usługi wyżywienia pacjentów, strony w oparciu o §13 ust. 1 pkt 4) Umowy oraz art. 455 ust. 1 pkt 4) ustawy z dnia 11 września 2019r. |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | Realizacja przedmiotu umowy odbywać się będzie przez okres od 10.03.2025r. do 12.05.2026 r |
| 5.4.6.) | Wartość zmiany | 906939,60 |
| 5.4.7.) | Kod waluty | PLN |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Tak |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 3 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 1 pkt 4 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | Wniesienie odwołania do KIO przez oferenta. |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | Realizacja przedmiotu umowy odbywać się będzie przez okres od 10.03.2025r. do dnia rozpoczęcia przez nowego Wykonawcę wykonywania kolejnej umowy w zakresie świadczenie usługi |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Tak |
| 5.5.) | Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy | 906939,60 PLN |
| 5.6.) | Czy umowa została wykonana należycie | Tak |
| 5.7.) | Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania | nie dotyczy |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.