Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
690 012 zł
Umowa zawarta
23 czerwca 2026
Okres realizacji
2 miesiące
Oferty w postępowaniu
6 ofertceny: 690 012 zł – 836 962 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Długość okresu gwarancji jakości na wykonane roboty budowlane oraz dostarczone i wbudowane40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Przebudowa drogi wewnętrznej dojazdowej do gruntów rolnych w miejscowości Niemierzyn (od drogi powiatowej nr 4529E w kier. Posesji nr 70)

Zamawiający Gmina Ostrówek (Ostrówek, Łódzkie) rozstrzygnął postępowanie „Przebudowa drogi wewnętrznej dojazdowej do gruntów rolnych w miejscowości Niemierzyn (od…”, wybierając ofertę wykonawcy ARES KAROL WRZECIONIARZ. Wartość umowy: 690 012 zł. Złożono 6 ofert.

Zamawiający: Gmina OstrówekOstrówek, Łódzkie (powiat Wieluński →)opublikowano 20 sierpnia 2026
Wartość umowy
690 012 zł
Liczba ofert
6 ofert
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy ARES KAROL WRZECIONIARZ (Klonowa), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 690 012,05 zł (umowę zawarto 23 czerwca 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 6 ofert; ceny wahały się od 690 012,05 zł do 836 961,50 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 2 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Ostrówek

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 730934690

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Ostrówek 115

1.5.2.)Miejscowość

Ostrówek

1.5.3.)Kod pocztowy

98-311

1.5.4.)Województwo

łódzkie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL714 - Sieradzki

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

ug@gminaostrowek.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://ostrowek.biuletyn.net/

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-51ca732f-f551-45c6-afc8-5243e82202d3

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Przebudowa drogi wewnętrznej dojazdowej do gruntów rolnych w miejscowości Niemierzyn (od drogi powiatowej nr 4529E w kier. Posesji nr 70)

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-51ca732f-f551-45c6-afc8-5243e82202d3

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00399202

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-20

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00011783/06/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.3 Przebudowa drogi wewnętrznej dojazdowej do gruntów rolnych w miejscowości Niemierzyn (od drogi powiatowej nr 4529E w kier. Posesji nr 70)

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00263317

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

DG.271.1.5.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Inwestycją objęto przebudowę drogi wewnętrznej dojazdowej do gruntów rolnych leżących po stronie północnej miejscowości Niemierzyn. Drogę zlokalizowano na działkach nr 192, 223 oraz częściowo na dz. nr 265/1 w obrębie geodezyjnym Niemierzyn.
Zgodnie z projektem na całym odcinku drogi przewiduje się wykonanie następujących prac:
- wykonanie robót przygotowawczych,
- roboty ziemne,
- korytowanie pod w-wy konstrukcyjne nawierzchni,
- dolna warstwa podbudowy z tłucznia; grubość 12,0 cm,
- wykonanie warstwy górnej z kruszywa łamanego – grub. 8,0 cm,
- wykonanie warstwy wiążącej z betonu asfaltowego; grubości 4,0 cm,
- wykonanie warstwy ścieralnej z betonu asfaltowego; grubości 4,0 cm,
- przebudowa zjazdów do pól i posesji,
- profilowanie i umocnienie poboczy,
- oznakowanie drogi.
W/w roboty nie wykraczają poza granice działek.

4.5.3.)Główny kod CPV

45233140-2 - Roboty drogowe

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45111290-7 - Roboty przygotowawcze do świadczenia usług

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

45233290-8 - Instalowanie znaków drogowych

45233320-8 - Fundamentowanie dróg

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

6

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

6

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

690012,05 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

836961,50 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

690012,05 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

ARES KAROL WRZECIONIARZ

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

NIP: 8272001348

7.3.3)Ulica

Ul. Grabska 41

7.3.4)Miejscowość

Klonowa

7.3.5)Kod pocztowy

98-273

7.3.6.)Województwo

łódzkie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-06-23

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

690012,05 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

2 miesiące

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45233140-2Roboty drogowe
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
761 443 zł
Próbka: 217 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
363 017 zł2 249 489 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 886 472 zł
Źródło próbki
CPV 45233140· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
363 017 zł
Mediana
761 443 zł
Górny kwartyl
2 249 489 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Ostrówek prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Ostrówek.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 690 012 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45233140-2 (Roboty drogowe). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: ARES KAROL WRZECIONIARZ (Klonowa). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 6 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.