Postępowanie unieważnione — nie wybrano wykonawcy

To ogłoszenie jest wynikiem postępowania bez wyboru wykonawcy. Szczegóły formalne znajdziesz w treści ogłoszenia.

Podstawa: art. 255 pkt 6 ustawy

ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

„Poprawa bezpieczeństwa informatycznego i wzmocnienie cyberodporności Gminnego Przedsiębiorstwa Komunalnego Sp. z o.o. w Chmielnie”

Zamawiający Gminne Przedsiębiorstwo Komunalne Sp. z o.o. (Chmielno, Pomorskie) opublikował wynik postępowania „Poprawa bezpieczeństwa informatycznego i wzmocnienie cyberodporności Gminnego…”.

Zamawiający: Gminne Przedsiębiorstwo Komunalne Sp. z o.o.Chmielno, Pomorskieopublikowano 19 sierpnia 2026
Wartość całego ogłoszenia wynikowego
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 627 214 zł
Liczba ofert
Brak danych
Konkurencyjność
~1,9 oferty
ograniczona
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    DecyzjaPostępowanie unieważniono bez wyboru wykonawcy. Podstawa: art. 255 pkt 6 ustawy.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINNE PRZEDSIĘBIORSTWO KOMUNALNE SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 366387047

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Gryfa Pomorskiego 28A

1.5.2.)Miejscowość

Chmielno

1.5.3.)Kod pocztowy

83-333

1.5.4.)Województwo

pomorskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL634 - Gdański

1.5.7.)Numer telefonu

58 5733951

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

biuro.gpk@chmielno.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

http://gpk.chmielno.pl/

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-877e3ed1-6215-4228-9ef2-6c9754a39e00

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający sektorowy - art. 5 ust. 1 pkt 1 - gospodarka wodna

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

„Poprawa bezpieczeństwa informatycznego i wzmocnienie cyberodporności Gminnego Przedsiębiorstwa Komunalnego Sp. z o.o. w Chmielnie”

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-877e3ed1-6215-4228-9ef2-6c9754a39e00

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00398877

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-19

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Nie

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.12.)Nazwa projektu lub programu

Krajowy Plan Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO), inwestycja C3.1.1 „Cyberbezpieczeństwo – CyberPL” – Cyberbezpieczne Wodociągi, finansowanego z Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności.

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00378809

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

1/PZP/2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

712251,88 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest realizacja projektu dofinansowanego ze środków Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększenia Odporności pn. Poprawa bezpieczeństwa informatycznego i wzmocnienie cyberodporności Gminnego Przedsiębiorstwa Komunalnego Sp. z o.o. w Chmielnie umowa nr 05.10-CW.01-001/25/0803/KPOD.05.10-CW.01-001/25/2026.
W ramach zamówienia zaplanowano zakup środków technicznych służących zapewnieniu cyberbezpieczeństwa oraz rozwój kompetencji personelu w zakresie cyberbezpieczeństwa. W obszarze organizacyjnym zaplanowano wdrożenie systemów zarządzania bezpieczeństwem informacji (SZBI), planów ciągłości działania oraz audytów zgodności, co pozwoli na ustandaryzowanie i certyfikację procesów bezpieczeństwa. W obszarze kompetencyjnym przewidziano szereg szkoleń dla pracowników i kadry zarządzającej, w tym testy phishingowe oraz kursy z zakresu ochrony informacji i bezpieczeństwa systemów IT, mające na celu zwiększenie świadomości i przygotowanie personelu do reagowania na zagrożenia cybernetyczne. Obszary IT i OT obejmują zaawansowane działania techniczne, w tym audyty i testy podatności, wdrożenie systemów antywirusowych i zabezpieczeń sieciowych (w tym WAF, NGFW, UTM), zarządzanie tożsamością (MFA), ochronę infrastruktury serwerowej i kopii zapasowych, a także monitoring, segmentację sieci oraz rozbudowę środowiska IT/OT.

4.5.3.)Główny kod CPV

48820000-2 - Serwery

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

72263000-6 - Usługi wdrażania oprogramowania

72268000-1 - Usługi dostawy oprogramowania

72710000-0 - Usługi w zakresie lokalnej sieci komputerowej

30236000-2 - Różny sprzęt komputerowy

30237200-1 - Akcesoria komputerowe

31122000-7 - Jednostki prądotwórcze

71314100-3 - Usługi elektryczne

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.)Podstawa prawna unieważnienia postępowania

art. 255 pkt 6 ustawy

5.2.1.)Przyczyna unieważnienia postępowania

Zamawiający unieważnia postępowanie ze względu na nieprawidłowości prowadzenia postepowania na platformie zakupowej. W dniu 11 sierpnia 2026 r. Zamawiający dodał pliki „Modyfikacja SWZ_1PZP2026” oraz „Odpowiedzi_1PZP2026” jednak pliki nie zostały udostępnione przed otwarciem ofert. Wada postępowania stanowi uchybienie proceduralne, które nie może być skorygowane przez Zamawiającego w toku postępowania poprzez unieważnienie lub powtórzenie nieprawidłowej czynności. Wada ma nieusuwalny charakter i skutkuje brakiem możliwości zawarcia niepodlagającej unieważnieniu umowy (np. wyrok KIO 582/23). Brak publikacji kluczowych plików uniemożliwił zachowanie uczciwej konkurencji zgodnie z art. 16 ustawy Pzp.
Nieprawidłowości postępowania na platformie zakupowej stanowią naruszenie ustawowych zasad postępowania. Wada ta uniemożliwia również zawarcie umowy w sprawie udzielenia zamówienia publicznego. Wobec powyższego Zamawiający orzekł, jak na wstępie.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

48820000-2Serwery
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
627 214 zł
Próbka: 62 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
328 375 zł2 248 213 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 919 838 zł
Źródło próbki
CPV 48820000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
328 375 zł
Mediana
627 214 zł
Górny kwartyl
2 248 213 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gminne Przedsiębiorstwo Komunalne Sp. z o.o. prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Chmielno.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 48820000-2 (Serwery). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.