Przebudowa dróg wewnętrznych w miejscowości Skotniki ul. Janowska i ul. Sadowa Budowa oświetlenia w miejscowości Skotniki ul. Janowska i Sadowa
Zamawiający Gmina Zgierz (Zgierz, Łódzkie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Przebudowa dróg wewnętrznych w miejscowości Skotniki ul. Janowska i ul. Sadowa Budowa…”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 372 043 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=4461, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~4,6 ofertwysokaW takich przetargach zwykle startuje sporo firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
3 wpisy- Ogłoszenie
26 stycznia 2026
Termin ofert: 10 lutego 2026 10:00Otwórz ogłoszenie → - Wynik: wybrano wykonawcę
18 marca 2026
10 ofert1 wykonawcaOtwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowyBieżące
19 sierpnia 2026
1 wykonawca
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | Gmina Zgierz |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 472057840 |
| 1.4) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | Łęczycka |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Zgierz |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 95-100 |
| 1.4.4.) | Województwo | łódzkie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL712 - Łódzki |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | ug@gminazgierz.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | www.gminazgierz.pl |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Identyfikator postępowania | ocds-148610-e376b6d4-9270-48ca-9b7d-7a46f3261374 |
| 2.2.) | Numer ogłoszenia | 2026/BZP 00398008 |
| 2.3.) | Wersja ogłoszenia | 01 |
| 2.4.) | Data ogłoszenia | 2026-08-19 |
Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Charakter zamówienia | Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne |
| 3.2.) | Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE | Tak |
| 3.2.1.) | Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE | 2026/BZP 00067777 |
| 3.3.) | Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej | Nie |
| 3.5.) | Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną | Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy |
| 3.6.) | Rodzaj zamówienia | Roboty budowlane |
| 3.7.) | Nazwa zamówienia | Przebudowa dróg wewnętrznych w miejscowości Skotniki ul. Janowska i ul. Sadowa |
| 3.8.) | Krótki opis przedmiotu zamówienia | |
| 1. | Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych w ramach zadań inwestycyjnych pn | I. Przebudowa dróg wewnętrznych w miejscowości Skotniki ul. Janowska i ul. Sadowa. Przebudową objęte są odcinki dróg o łącznej długości ca’ 901,61 m, w tym: ul. Janowska ca’ 596,61 m, ul. Sadowa ca’ 305 m. II. Budowa oświetlenia w miejscowości Skotniki ul. Janowska i Sadowa. Wykonana zostanie kablowa linia oświetlenia ulicznego, na której zamontowane zostaną oprawy oświetleniowych w technologii LED w ilości 25 kpl. I. Przebudowę dróg wewnętrznych w miejscowości Skotniki ul. Janowska i ul. Sadowa, w tym: 1. Tymczasową organizację ruchu 2. ul. Janowską, w tym: 2.1 Odtworzenie trasy i punktów wysokościowych 2.2 Wycinkę drzew i krzewów 2.3 Rozbiórki elementów dróg 2.4 Zabezpieczenie podziemnych linii elektroenergetycznych 2.5 Zabezpieczenie podziemnych linii teletechnicznych 2.6 Ścinanie poboczy 2.7 Koryto wraz z profilowaniem i zagęszczeniem podłoża 2.8 Wymianę gruntu za poboczami 2.9 Stabilizację gruntu 2.10 Podbudowę z kruszywa łamanego stabilizowanego mechanicznie 2.11 Oczyszczenie i skropienie warstw konstrukcyjnych 2.12 Nawierzchnię z betonu asfaltowego 2.13 Pobocza 2.14 Regulację urządzeń infrastruktury podziemnej 2.15 Elementy bezpieczeństwa ruchu 2.16 Tereny zielone 2.17 Inwentaryzację geodezyjną 3. ul. Sadową, w tym: 3.1 Odtworzenie trasy i punktów wysokościowych 3.2 Wycinkę drzew i krzewów 3.3 Rozbiórki elementów dróg 3.4 Zabezpieczenie podziemnych linii teletechnicznych 3.5 Ścinanie poboczy 3.6 Koryto wraz z profilowaniem i zagęszczeniem podłoża 3.7 Wymianę gruntu za poboczami 3.8 Stabilizację gruntu 3.9 Podbudowę z kruszywa łamanego stabilizowanego mechanicznie 3.10 Oczyszczenie i skropienie warstw konstrukcyjnych 3.11 Nawierzchnię z betonu asfaltowego 3.12 Pobocza 3.13 Regulację urządzeń infrastruktury podziemnej 3.14 Tereny zielone 3.15 Inwentaryzację geodezyjną II. Budowę oświetlenia w miejscowości Skotniki ul. Janowska i Sadowa, w tym: 1. Zasilanie SOU 2. Szafkę oświetlenia SOU 3. Oświetlenie uliczne 4. Linię zasilającą 5. Prace kontrolno-pomiarowe |
| 3.9.) | Główny kod CPV | 45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę |
| 3.10.) | Dodatkowy kod CPV | 45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej 45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne 45231400-9 - Roboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznych 45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych 45316110-9 - Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego |
Podstawowe informacje o zawartej umowie
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 4.1.) | Data zawarcia umowy | 2026-03-06 |
| 4.2.) | Okres realizacji zamówienia | 260 dni |
| 4.3.) | Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę | |
| 4.3.1.) | Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy) | PRZEDSIĘBIORSTWO BUDOWY DRÓG I MOSTÓW “ERBEDIM” Sp. z o.o. |
| 4.3.2.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | 7712202407 |
| 4.3.3.) | Ulica | Żelazna 3 |
| 4.3.4.) | Miejscowość | Piotrków Trybunalski |
| 4.3.5.) | Kod pocztowy | 97-300 |
| 4.3.6.) | Województwo | łódzkie |
| 4.3.7.) | Kraj | Polska |
| 4.4.) | Wartość umowy | 1592904,27 PLN |
| 4.5.) | Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej | 2026/BZP 00161247/01 |
Przebieg realizacji umowy
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 5.1.) | Czy umowa została wykonana | Tak |
| 5.2.) | Termin wykonania umowy | 2026-08-13 |
| 5.3.) | Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie | Tak |
| 5.4.) | Informacje o zmianach umowy | |
| 5.4.1.) | Liczba zmian | 0 |
| 5.5.) | Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy | 1592904,27 PLN |
| 5.6.) | Czy umowa została wykonana należycie | Tak |
| 5.7.) | Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania | nie dotyczy |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.