Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
1 592 904 zł
Umowa zawarta
6 marca 2026
Okres realizacji
260 dni
Oferty w postępowaniu
10 ofertceny: 1 592 904 zł – 2 447 091 złodrzucone: 1wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Doświadczenie kierownika budowy40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Przebudowa dróg wewnętrznych w miejscowości Skotniki ul. Janowska i ul. Sadowa Budowa oświetlenia w miejscowości Skotniki ul. Janowska i Sadowa

Zamawiający Gmina Zgierz (Zgierz, Łódzkie) rozstrzygnął postępowanie „Przebudowa dróg wewnętrznych w miejscowości Skotniki ul. Janowska i ul. Sadowa Budowa…”, wybierając ofertę wykonawcy PRZEDSIĘBIORSTWO BUDOWY DRÓG I MOSTÓW “ERBEDIM” Sp. z o.o. Wartość umowy: 1 592 904 zł. Złożono 10 ofert.

Zamawiający: Gmina ZgierzZgierz, Łódzkie (powiat Zgierski →)opublikowano 18 marca 2026
Wartość umowy
1 592 904 zł
Liczba ofert
10 ofert
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    DecyzjaPostępowanie nie zostało unieważnione, a żadna z ofert nie została odrzucona ani wykluczona.

  • 2

    WykonawcaWybrano ofertę firmy PRZEDSIĘBIORSTWO BUDOWY DRÓG I MOSTÓW “ERBEDIM” Sp. z o.o. (Piotrków Trybunalski), średnia firma.

  • 3

    UmowaWartość umowy: 1 592 904,27 zł (umowę zawarto 6 marca 2026 r.).

  • 4

    OfertyW postępowaniu złożono 10 ofert; ceny wahały się od 1 592 904,27 zł do 2 447 091,47 zł. Odrzucono 1 ofertę.

  • 5

    TerminOkres realizacji umowy: 260 dni.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Zgierz

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 472057840

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Łęczycka

1.5.2.)Miejscowość

Zgierz

1.5.3.)Kod pocztowy

95-100

1.5.4.)Województwo

łódzkie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL712 - Łódzki

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

ug@gminazgierz.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.gminazgierz.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

platformazakupowa.pl/pn/gminazgierz

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Przebudowa dróg wewnętrznych w miejscowości Skotniki ul. Janowska i ul. Sadowa
Budowa oświetlenia w miejscowości Skotniki ul. Janowska i Sadowa

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-e376b6d4-9270-48ca-9b7d-7a46f3261374

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00161247

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-03-18

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00047130/01/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.2 Przebudowa dróg wewnętrznych w miejsowości Skotniki ul. Janowska i ul. Sadowa.Budowa oświetlenia w miejscowości Skotniki ul. Janowska i Sadowa

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00067777

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

WR.271.2.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych w ramach zadań inwestycyjnych pn

I. Przebudowa dróg wewnętrznych w miejscowości Skotniki ul. Janowska i ul. Sadowa. Przebudową objęte są odcinki dróg o łącznej długości ca’ 901,61 m, w tym: ul. Janowska ca’ 596,61 m, ul. Sadowa ca’ 305 m. II. Budowa oświetlenia w miejscowości Skotniki ul. Janowska i Sadowa. Wykonana zostanie kablowa linia oświetlenia ulicznego, na której zamontowane zostaną oprawy oświetleniowych w technologii LED w ilości 25 kpl. I. Przebudowę dróg wewnętrznych w miejscowości Skotniki ul. Janowska i ul. Sadowa, w tym: 1. Tymczasową organizację ruchu 2. ul. Janowską, w tym: 2.1 Odtworzenie trasy i punktów wysokościowych 2.2 Wycinkę drzew i krzewów 2.3 Rozbiórki elementów dróg 2.4 Zabezpieczenie podziemnych linii elektroenergetycznych 2.5 Zabezpieczenie podziemnych linii teletechnicznych 2.6 Ścinanie poboczy 2.7 Koryto wraz z profilowaniem i zagęszczeniem podłoża 2.8 Wymianę gruntu za poboczami 2.9 Stabilizację gruntu 2.10 Podbudowę z kruszywa łamanego stabilizowanego mechanicznie 2.11 Oczyszczenie i skropienie warstw konstrukcyjnych 2.12 Nawierzchnię z betonu asfaltowego 2.13 Pobocza 2.14 Regulację urządzeń infrastruktury podziemnej 2.15 Elementy bezpieczeństwa ruchu 2.16 Tereny zielone 2.17 Inwentaryzację geodezyjną 3. ul. Sadową, w tym: 3.1 Odtworzenie trasy i punktów wysokościowych 3.2 Wycinkę drzew i krzewów 3.3 Rozbiórki elementów dróg 3.4 Zabezpieczenie podziemnych linii teletechnicznych 3.5 Ścinanie poboczy 3.6 Koryto wraz z profilowaniem i zagęszczeniem podłoża 3.7 Wymianę gruntu za poboczami 3.8 Stabilizację gruntu 3.9 Podbudowę z kruszywa łamanego stabilizowanego mechanicznie 3.10 Oczyszczenie i skropienie warstw konstrukcyjnych 3.11 Nawierzchnię z betonu asfaltowego 3.12 Pobocza 3.13 Regulację urządzeń infrastruktury podziemnej 3.14 Tereny zielone 3.15 Inwentaryzację geodezyjną II. Budowę oświetlenia w miejscowości Skotniki ul. Janowska i Sadowa, w tym: 1. Zasilanie SOU 2. Szafkę oświetlenia SOU 3. Oświetlenie uliczne 4. Linię zasilającą 5. Prace kontrolno-pomiarowe

4.5.3.)Główny kod CPV

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45231400-9 - Roboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznych

45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych

45316110-9 - Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

10

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

10

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

1592904,27 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

2447091,47 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

1592904,27 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Średni przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

PRZEDSIĘBIORSTWO BUDOWY DRÓG I MOSTÓW “ERBEDIM” Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

7712202407

7.3.3)Ulica

Żelazna 3

7.3.4)Miejscowość

Piotrków Trybunalski

7.3.5)Kod pocztowy

97-300

7.3.6.)Województwo

łódzkie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Tak

7.4.1.)Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani

Branża elektroenergetyczna

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-03-06

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

1592904,27 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

260 dni

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45100000-8Przygotowanie terenu pod budowę
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
382 335 zł
Próbka: 51 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
199 745 zł2 032 288 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 832 543 zł
Źródło próbki
CPV 45100000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
199 745 zł
Mediana
382 335 zł
Górny kwartyl
2 032 288 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Zgierz prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Zgierz.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 1 592 904 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45100000-8 (Przygotowanie terenu pod budowę). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: PRZEDSIĘBIORSTWO BUDOWY DRÓG I MOSTÓW “ERBEDIM” Sp. z o.o. (Piotrków Trybunalski). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 10 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.