Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
469 580 zł
Umowa zawarta
5 sierpnia 2026
Okres realizacji
90 dni
Oferty w postępowaniu
7 ofertceny: 469 580 zł – 666 360 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Okres gwarancji i rękojmi40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Modernizacja dróg gruntowych – wzmocnienie płytami Yomb – ul. Skośna

Zamawiający Gmina Miejska Starogard Gdański (Starogard Gdański, Pomorskie) rozstrzygnął postępowanie „Modernizacja dróg gruntowych – wzmocnienie płytami Yomb – ul. Skośna”, wybierając ofertę wykonawcy FH Adam Kowalczyk. Wartość umowy: 469 580 zł. Złożono 7 ofert.

Wartość umowy
469 580 zł
Liczba ofert
7 ofert
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    28 maja 2026

    Termin ofert: 15 czerwca 2026 10:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    19 sierpnia 2026

    7 ofert1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy FH Adam Kowalczyk (Wda), mikrofirma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 469 580,38 zł (umowę zawarto 5 sierpnia 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 7 ofert; ceny wahały się od 469 580,38 zł do 666 359,88 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 90 dni.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA MIEJSKA STAROGARD GDAŃSKI

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 191675652

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Gdańska 6

1.5.2.)Miejscowość

Starogard Gdański

1.5.3.)Kod pocztowy

83-200

1.5.4.)Województwo

pomorskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL638 - Starogardzki

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowienia.publiczne@um.starogard.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.starogard.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/pn/starogard_gdanski/proceedings

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Modernizacja dróg gruntowych – wzmocnienie płytami Yomb – ul. Skośna

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-bace794f-04cc-4331-ad0c-42fc51e3ec58

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00397769

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-19

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00023506/04/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.2 Modernizacja dróg gruntowych – wzmocnienie płytami YOMB

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00265845

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

RZP.271.16.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Tak

4.3.1)Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT)

413704,05 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane polegające na wzmocnieniu nawierzchni płytami Yomb ulicy Skośnej w Starogardzie Gdańskim. 2. Wyżej wymienione roboty obejmują

1) geodezyjne wytyczenie trasy oraz geodezyjna inwentaryzacja powykonawcza; 2) roboty rozbiórkowe – rozbiórka istniejącej nawierzchni bitumicznej oraz z trylinki wraz wywozem gruzu; 3) wykonanie koryta pod nawierzchnię z płyt grubości 25 cm wraz z wywozem gruntu z korytowania; 4) podsypka grubości 15 cm zagęszczana mechanicznie; 5) dowóz materiałów do miejsca wbudowania; 6) wykonanie jezdni z płyt YOMB grubości 12,5 cm wraz z wjazdami do posesji; 7) regulacja pionowa włazów studni do rzędnych nawierzchni; 8) regulacja pionowa włazów studni, wpustów oraz zaworów do rzędnych nawierzchni; 9) wykonanie uzupełnień nawierzchni wokół studni z mieszanki bitumicznej na zimno; 10) pielęgnacja nawierzchni (zasypka otworów wraz z zagęszczeniem); 11) uzupełnienie poboczy gruntem po obu stronach jezdni na szer. 0,75 wraz z wyplantowaniem. 3. Załączony do SWZ przedmiar robót jest materiałem pomocniczym. Podstawą do wyceny jest załączona dokumentacja techniczna oraz opis przedmiotu zamówienia. 4. Przed podpisaniem umowy Wykonawca zobowiązany jest przedstawić aprobatę techniczną IBDiM lub inny certyfikat lub sprawozdanie z badań innej równoważnej jednostki certyfikującej znajdujące się w wykazie Polskiego Centrum Akredytacji lub innej jednostki oceniającej zgodność z innych państw członkowskich dotyczącej zastosowanych płyt ażurowych. Nie przedstawienie powyższego dokumentu traktowane będzie jako uchylanie się od zawarcia umowy. 5. Realizacja przedmiotu zamówienia odbywać się będzie zgodnie z zasadami wiedzy technicznej, obowiązującymi przepisami prawa, pozostałymi dokumentami umownymi, zasadami sztuki budowlanej, bezpieczeństwa budowy oraz przyszłej eksploatacji, przy zachowaniu wysokiej jakości zastosowanych materiałów i rozwiązań oraz w sposób zapewniający przyszłe bezawaryjne i ekonomiczne użytkowanie powstałej infrastruktury zgodnie z jej planowanym przeznaczeniem, a także usunięcie wszystkich wad i usterek, które wystąpią w okresie rękojmi i udzielonej przez Wykonawcę gwarancji.

4.5.3.)Główny kod CPV

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

7

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

7

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

469580,38 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

666359,88 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

469580,38 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

FH Adam Kowalczyk

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

5921000380

7.3.3)Ulica

Główna 18

7.3.4)Miejscowość

Wda

7.3.5)Kod pocztowy

83-240

7.3.6.)Województwo

pomorskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-05

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

469580,38 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

90 dni

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45233220-7Roboty w zakresie nawierzchni dróg
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
706 024 zł
Próbka: 97 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
358 712 zł1 360 316 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 001 604 zł
Źródło próbki
CPV 45233220· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
358 712 zł
Mediana
706 024 zł
Górny kwartyl
1 360 316 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Rejestr umów

Umowa z tego postępowania w Centralnym Rejestrze Umów

Zamawiający zgłosił zawartą umowę do rządowego rejestru. Zobacz kwotę, strony i aneksy wpisu.

Przeszukaj Centralny Rejestr Umów →

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Miejska Starogard Gdański prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Starogard Gdański.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 469 580 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45233220-7 (Roboty w zakresie nawierzchni dróg). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: FH Adam Kowalczyk (Wda). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 7 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.