Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
141 942 zł
Umowa zawarta
11 sierpnia 2026
Okres realizacji
30 miesiące
Oferty w postępowaniu
4 ofertyceny: 141 942 zł – 293 160 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Doświadczenie zawodowe inspektora nadzoru inwestorskiego w specjalności konstrukcyjno – bu40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Pełnienie kompleksowego wielobranżowego nadzoru inwestorskiego nad realizacją robót budowlanych pn. Rozbudowa, przebudowa i nadbudowa budynku administracyjnego Nadleśnictwa Dwukoły

Zamawiający Nadleśnictwo Dwukoły (Iłowo-Osada, Warmińsko-Mazurskie) rozstrzygnął postępowanie „Pełnienie kompleksowego wielobranżowego nadzoru inwestorskiego nad realizacją robót…”, wybierając ofertę wykonawcy Przedsiębiorstwo Usługowo-Budowlane ,,INSPEC” Sp. z o.o. Wartość umowy: 141 942 zł. Złożono 4 oferty.

Wartość umowy
141 942 zł
Liczba ofert
4 oferty
Konkurencyjność
~3,1 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    15 lipca 2026

    Termin ofert: 23 lipca 2026 09:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    19 sierpnia 2026

    4 oferty1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Przedsiębiorstwo Usługowo-Budowlane ,,INSPEC” Sp. z o.o. (Olsztyn), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 141 942,00 zł (umowę zawarto 11 sierpnia 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 4 oferty; ceny wahały się od 141 942,00 zł do 293 160,00 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 30 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Nadleśnictwo Dwukoły

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 130014406

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Dwukoły 2

1.5.2.)Miejscowość

Iłowo-Osada

1.5.3.)Kod pocztowy

13-240

1.5.4.)Województwo

warmińsko-mazurskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL621 - Elbląski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

dwukoly@olsztyn.lasy.gov.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://dwukoly.olsztyn.lasy.gov.pl/

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1332734

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - inna państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego
Inna działalność


Leśnictwo

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Pełnienie kompleksowego wielobranżowego nadzoru inwestorskiego nad realizacją robót budowlanych pn. Rozbudowa, przebudowa i nadbudowa budynku administracyjnego Nadleśnictwa Dwukoły

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-0c043c89-872e-478a-a46e-1c251f3726f6

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00397503

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-19

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00496945/03/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.2 Pełnienie kompleksowego wielobranżowego nadzoru inwestorskiego nad realizacją robót budowlanych pn. Rozbudowa, przebudowa i nadbudowa budynku administracyjnego Nadleśnictwa Dwukoły

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Nie

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

SA.270.9.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest:

Pełnienie kompleksowego wielobranżowego nadzoru inwestorskiego nad realizacją robót budowlanych pn. Rozbudowa, przebudowa i nadbudowa budynku administracyjnego Nadleśnictwa Dwukoły wraz z robotami rozbiórkowymi i zagospodarowaniem terenu na dz. nr ewid. 3169/11 (obręb Iłowo Osada).

Obowiązki i uprawnienia Wykonawcy:
- ustanowienie inspektorów nadzoru we wszystkich koniecznych specjalnościach, zgodnie z przepisami Prawa budowlanego tak, by zapewnić całościową kompleksową kontrolę robót oraz nadzór nad wszystkimi rodzajami robót (według branż) przewidzianymi do realizacji w ramach umowy zawartej z Wykonawcą robót; koordynowanie robót zespołu inspektorów nadzoru,
- podejmowanie wszelkich czynności mających na celu ochronę interesów Zamawiającego,
- uczestniczenie w przekazaniu Wykonawcy placu budowy,
- wizytowanie frontu robót w okresie realizacji zadania nie rzadziej niż 2 razy w tygodniu, przy czym liczba pobytów musi zapewniać sprawny przebieg robót zgodny z harmonogramem rzeczowym i etapami prowadzonych robót,
- inicjowanie narad koordynacyjno – technicznych i branie udziału w posiedzeniach rady budowy, uczestniczenie w naradach technicznych, problemowych i innych organizowanych przez pozostałe strony procesu inwestycyjnego,
- uczestniczenie we wszelkich czynnościach związanych z kompleksowym nadzorem całego procesu budowlanego i kontrolą bieżącą prowadzonych robót, a także wykonywanie pozostałych obowiązków określonych w umowie,
- reprezentowanie inwestora na budowie przez sprawowanie kontroli zgodności wykonywanych robót z dokumentacją projektową, pozwoleniem na budowę, pozwoleniem na rozbiórkę, przepisami oraz zasadami wiedzy technicznej,
- sprawdzanie jakości wykonywanych robót budowlanych i stosowania przy wykonywaniu tych robót wyrobów o właściwościach użytkowych umożliwiających prawidłowo zaprojektowanym i wykonanym obiektom budowlanym spełnienie podstawowych wymagań; wyroby wytworzone mogą zostać zastosowane jeżeli zostały wprowadzone do obrotu lub udostępnione na rynku krajowym zgodnie z przepisami odrębnymi, a w przypadku wyrobów budowlanych – również zgodnie z zamierzonym zastosowaniem,
- przedstawianie lub opiniowanie propozycji rozwiązań zamiennych w przypadku niemożności zastosowania rozwiązań występujących w dokumentacji projektowej lub gdy ich zastosowanie jest nieekonomiczne lub nieefektywne w świetle aktualnej wiedzy i zasad sztuki budowlanej, a koszt zastosowania nowych rozwiązań nie zwiększy kosztów zadania z zastrzeżeniem, że każde z rozwiązań musi być zaakceptowane przez Zamawiającego,
- w przypadku wystąpienia konieczności wykonania robót dodatkowych lub zamiennych sporządzenie protokołów konieczności wykonania tych robót,
- sprawdzanie i odbiór robót budowlanych ulegających zakryciu lub zanikających, uczestniczenie w próbach i odbiorach technicznych instalacji, urządzeń technicznych oraz przygotowanie i udział w czynnościach odbioru obiektu budowlanego,
- dokonywanie odbiorów częściowych robót,
- potwierdzenie gotowości Wykonawcy zadania do odbioru końcowego oraz udział w końcowym odbiorze zadania, potwierdzenie usunięcia wad stwierdzonych przy odbiorach częściowych i odbiorze końcowym zadania (w tym dokonanie od Wykonawcy odbioru dokumentacji budowy i dokumentacji powykonawczej, wszelkich niezbędnych dokumentów i oświadczeń koniecznych do właściwej eksploatacji obiektu, stwierdzenie ich kompletności i przedłożenie Zamawiającemu),
- informowanie Zamawiającego o przebiegu robót i sygnalizowanie o wszelkich zdarzeniach mających wpływ na realizację zadania, w tym na jego terminowe zakończenie,
- dokonywanie wszelkich innych czynności nadzoru, ocen i sprawdzeń, dotyczących wykonania robót budowlanych, zapewnienia bezpieczeństwa przy wykonywaniu prac,
- wykazywanie inicjatywy osiągania oszczędności i obniżki kosztów budowy oraz ujawniania występujących na nadzorowanej budowie nieprawidłowości i im przeciwdziałania, powiadamiając i współdziałając przy tym z Zamawiającym,
- kontrolowanie rozliczeń ilościowych i finansowych budowy na żądanie inwestora,
- uczestniczenie w przeglądach w okresie gwarancyjnym i w procedurze usuwania zaistniałych w tym okresie wad, z udziałem Zamawiającego i Wykonawcy robót budowlany,
- udział w przeglądzie pogwarancyjnym wszystkich wykonanych robót,
- stałą współpraca z osobą sprawującą nadzór autorski i uzyskiwanie od niej opinii lub zgody na zmiany dotyczące projektu budowlanego oraz specyfikacji technicznych, a także powiadamianie Zamawiającego i Projektanta w każdym przypadku stwierdzenia jakichkolwiek wad w dokumentacji projektowej, o ile wystąpi taka potrzeba,
- wydawanie kierownikowi budowy lub kierownikowi robót poleceń, potwierdzanie wpisem do dziennika budowy usunięcia nieprawidłowości lub zagrożeń, wykonania prób lub badań, także wymagających odkrycia robót lub elementów zakrytych, przedstawienia ekspertyz dotyczących prowadzonych robót budowlanych oraz informacji i dokumentów potwierdzających zastosowanie przy wykonywaniu robót budowlanych wyrobów, o właściwościach użytkowych, umożliwiających prawidłowo zaprojektowanym i wykonanym obiektom budowlanym spełnienie podstawowych wymagań, jeżeli wyroby te zostały wprowadzone do obrotu lub udostępnione na rynku krajowym zgodnie z przepisami odrębnymi, a w przypadku wyrobów budowlanych – również zgodnie z zamierzonym zastosowaniem, a także informacji i dokumentów potwierdzających dopuszczenie do stosowania urządzeń technicznych,
- żądanie od kierownika budowy lub kierownika robót dokonania poprawek bądź ponownego wykonania wadliwie wykonanych robót, a także wstrzymania dalszych robót budowlanych w przypadku, gdyby ich kontynuacja mogła wywołać zagrożenie bądź spowodować niedopuszczalną niezgodność z projektem lub pozwoleniem na budowę,
- w przypadkach rutynowych stawianie się na budowie na każde wezwanie Zamawiającego w czasie nie dłuższym niż 24 godzin od otrzymania wezwania (mailowego lub telefonicznego); w przypadkach awaryjnych (zagrażających bezpieczeństwu lub ciągłości robót) – w czasie nie dłuższym niż 2 godziny od zgłoszenia telefonicznego.
Zakres i rodzaj robót przewidzianych do nadzorowania określono w dokumentacji projektowo – kosztorysowej (projekty budowlane, przedmiary robót, specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych), dostępnej pod adresem:
https://platformazakupowa.pl/ocenianie/manage/offers/publication/1256196

4.5.3.)Główny kod CPV

71520000-9 - Usługi nadzoru budowlanego

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

4

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

4

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

141942,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

293160,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

141942,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Przedsiębiorstwo Usługowo-Budowlane ,,INSPEC” Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

7390004037

7.3.3)Ulica

1 Maja 6

7.3.4)Miejscowość

Olsztyn

7.3.5)Kod pocztowy

10-118

7.3.6.)Województwo

warmińsko-mazurskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-11

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

141942,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

30 miesiące

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

71520000-9Usługi nadzoru budowlanego
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
184 750 zł
Próbka: 53 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
49 927 zł371 889 zł
Rozstęp międzykwartylowy
321 963 zł
Źródło próbki
CPV 71520000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
49 927 zł
Mediana
184 750 zł
Górny kwartyl
371 889 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Nadleśnictwo Dwukoły prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Iłowo-Osada.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 141 942 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 71520000-9 (Usługi nadzoru budowlanego). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Przedsiębiorstwo Usługowo-Budowlane ,,INSPEC” Sp. z o.o. (Olsztyn). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 4 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.