Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
478 068 zł
Umowa zawarta
12 sierpnia 2026
Okres realizacji
3 miesiące
Oferty w postępowaniu
2 ofertyceny: 478 068 zł – 680 602 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Przedłużenie minimalnego okresu gwarancji jakości40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

,,REMONT ODCINKA DROGI LEŚNEJ NR INW.: 220/588 W NADLEŚNICTWIE ŚWIERADÓW, LEŚNICTWO LASEK”

Zamawiający Skarb Państwa Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe NADLEŚNICTWO ŚWIERADÓW (Świeradów-Zdrój, Dolnośląskie) rozstrzygnął postępowanie „,,REMONT ODCINKA DROGI LEŚNEJ NR INW.: 220/588 W NADLEŚNICTWIE ŚWIERADÓW, LEŚNICTWO LASEK””, wybierając ofertę wykonawcy KAMA Infrastruktura spółka z ograniczoną odpowiedzialnością. Wartość umowy: 478 068 zł. Złożono 2 oferty.

Wartość umowy
478 068 zł
Liczba ofert
2 oferty
Konkurencyjność
~4,0 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    18 czerwca 2026

    Termin ofert: 7 lipca 2026 09:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    19 sierpnia 2026

    2 oferty1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy KAMA Infrastruktura spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (Mysłakowice), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 478 068,22 zł (umowę zawarto 12 sierpnia 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 2 oferty; ceny wahały się od 478 068,22 zł do 680 601,51 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 3 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Skarb Państwa Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe NADLEŚNICTWO ŚWIERADÓW

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 931024110

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. 11 Listopada 1

1.5.2.)Miejscowość

Świeradów-Zdrój

1.5.3.)Kod pocztowy

59-850

1.5.4.)Województwo

dolnośląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL515 - Jeleniogórski

1.5.7.)Numer telefonu

+48 75 78 16 333

1.5.8.)Numer faksu

+48 75 78 16 633

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

swieradow@wroclaw.lasy.gov.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://platformazakupowa.pl/pn/lasy_swieradow

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1328055

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - inna państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego
Inna działalność


gospodarka leśna

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

,,REMONT ODCINKA DROGI LEŚNEJ NR INW.: 220/588
W NADLEŚNICTWIE ŚWIERADÓW, LEŚNICTWO LASEK”

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-990e6239-661e-42db-b7b4-e0c9f8231d85

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00396953

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-19

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00076316/04/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań
1.1.2 REMONT ODCINKA DROGI LEŚNEJ NR INW

220/588 W NADLEŚNICTWIE ŚWIERADÓW, LEŚNICTWO LASEK

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00297012

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

SA.270.19.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

457781,36 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem robót budowlanych jest remont uszkodzonej nawierzchni bitumicznej jezdni, zjazdów i mijanek wraz z remontem poboczy oraz rowów przydrożnych przy zapewnieniu właściwego odwodnienia powierzchniowego nowej nawierzchni z odprowadzeniem spływających wód powierzchniowych do rowu przydrożnego lub na sąsiadujący teren leśny.
Uszkodzenia drogi powstały oprócz normalnej eksploatacji z powodu nawalnych deszczy i spływu powierzchniowego wody w dniach 13-15.09.2024r. Jest to okres obowiązywania stanu kląski żywiołowej wprowadzony na obszarze części województwa dolnośląskiego, zgodnie z :
- rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 17 września 2024 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie wprowadzenia stanu klęski żywiołowej na obszarze części województwa dolnośląskiego, opolskiego oraz śląskiego (Dz.U.2024 poz1380),
- obwieszczeniem Prezesa Rady Ministrów z dnia 22 września 2024 r. w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie wprowadzenia stanu klęski żywiołowej na obszarze części województwa dolnośląskiego, opolskiego oraz śląskiego (Dz.U.2024 poz1395).

Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia został zawarty w:
1) Dokumentacji projektowej stanowiącej załącznik nr 11 do SWZ;
2) Specyfikacji Technicznej Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych stanowiącej załącznik nr 12 do SWZ;
3) Przedmiaru robót stanowiącego załącznik nr 13 do SWZ;
4) Zaświadczeniu Starosty Lwóweckiego nr AB.6743/Z-M/52/2026 z dnia 03.06.2026 r. stanowiącego załącznik nr 14 do SWZ
Roboty remontowe będą prowadzone na terenie działek nr 68 i 89, obręb Izera, gmina Mirsk, powiat lwówecki, województwo dolnośląskie — droga leśna nr inw. 220/588 w leśnictwie Lasek.

4.5.3.)Główny kod CPV

45233140-2 - Roboty drogowe

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

478068,22 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

680601,51 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

478068,22 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

KAMA Infrastruktura spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

6112842167

7.3.3)Ulica

DASZYŃSKIEGO 16F

7.3.4)Miejscowość

Mysłakowice

7.3.5)Kod pocztowy

58-533

7.3.6.)Województwo

dolnośląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-12

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

478068,22 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

3 miesiące

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45233140-2Roboty drogowe
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
761 443 zł
Próbka: 217 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
363 017 zł2 249 489 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 886 472 zł
Źródło próbki
CPV 45233140· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
363 017 zł
Mediana
761 443 zł
Górny kwartyl
2 249 489 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Historia zamawiającego

Najnowsze postępowania tego podmiotu

Profil →

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Skarb Państwa Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe NADLEŚNICTWO ŚWIERADÓW prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Świeradów-Zdrój.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 478 068 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45233140-2 (Roboty drogowe). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: KAMA Infrastruktura spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (Mysłakowice). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 2 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.