Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
2 611 000 zł
Umowa zawarta
31 lipca 2026
Okres realizacji
90 dni
Oferty w postępowaniu
10 ofertceny: 2 611 000 zł – 4 946 761 złodrzucone: 1wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Okres gwarancji i rękojmi40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Termomodernizacja Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Skoroszycach w ramach programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Opolskiego 2021-2027

Zamawiający Gmina Skoroszyce (Skoroszyce, Opolskie) rozstrzygnął postępowanie „Termomodernizacja Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Skoroszycach w ramach programu…”, wybierając ofertę wykonawcy WASBUD Sp. z o.o. Wartość umowy: 2 611 000 zł. Złożono 10 ofert.

Zamawiający: Gmina SkoroszyceSkoroszyce, Opolskie (powiat Nyski →)opublikowano 18 sierpnia 2026
Wartość umowy
2 611 000 zł
Liczba ofert
10 ofert
Konkurencyjność
~5,3 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

5 wpisów

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy WASBUD Sp. z o.o. (Grodków), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 2 611 000,00 zł (umowę zawarto 31 lipca 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 10 ofert; ceny wahały się od 2 611 000,00 zł do 4 946 760,61 zł. Odrzucono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 90 dni.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA SKOROSZYCE

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 531412941

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Powstańców Śląskich 17

1.5.2.)Miejscowość

Skoroszyce

1.5.3.)Kod pocztowy

48-320

1.5.4.)Województwo

opolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL523 - Nyski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

ug@skoroszyce.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.skoroszyce.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1322649

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Termomodernizacja Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Skoroszycach
w ramach programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Opolskiego 2021-2027

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-0e93704c-836e-4324-8c3f-a0f6f2258117

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00396871

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-18

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00081884/04/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.3 Termomodernizacja Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Skoroszycach

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.12.)Nazwa projektu lub programu

Program regionalny Fundusze Europejskie dla Opolskiego 2021-2027, w ramach: Priorytetu FEOP.02: Fundusze Europejskie dla czystej energii i ochrony środowiska naturalnego w województwie opolskim Działania 2.1: Poprawa efektywności energetycznej w województwie opolskim

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00281259

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

IP.IZ.271.6.2026.IBK

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedsięwzięcie zakłada kompleksową modernizację energetyczną obiektu użyteczności publicznej, czyli Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Skoroszycach. W szczególności zaplanowano realizację następujących prac:
a) Wymiana źródła ciepła CO – projekt zakłada zmianę źródła ciepła. Głównym projektowanym źródłem ciepła do ogrzewania budynku i przygotowania c.w.u. będzie kaskada pomp ciepła powietrze – woda. Przewiduje się, że w okresach niedoborów energii cieplnej z projektowanej kaskady pomp ciepła powietrze – woda niedobór energii cieplnej będzie dostarczany z istniejącego kotła gazowego;
b) Docieplenie ścian zewnętrznych;
c) Docieplenie stropodachu;
d) Montaż instalacji fotowoltaicznej o mocy 50 kW;
e) Wymiana stolarki okiennej i drzwiowej;
f) Modernizacja instalacji CO,
g) wykonanie audytu energetycznego po wykonaniu prac budowlanych;
h) wykonanie podjazdu dla niepełnosprawnych do głównego wejścia do budynku;

4.5.3.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45260000-7 - Roboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistycze

45320000-6 - Roboty izolacyjne

45410000-4 - Tynkowanie

45420000-7 - Roboty w zakresie zakładania stolarki budowlanej oraz roboty ciesielskie

45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe

45261900-3 - Naprawa i konserwacja dachów

45321000-3 - Izolacja cieplna

45421100-5 - Instalowanie drzwi i okien, i podobnych elementów

45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

45111220-6 - Roboty w zakresie usuwania gruzu

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

10

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

10

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

2611000,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

4946760,61 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

2611000,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

WASBUD Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

7471935691

7.3.3)Ulica

Cicha 3

7.3.4)Miejscowość

Grodków

7.3.5)Kod pocztowy

49-200

7.3.6.)Województwo

opolskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Tak

7.4.1.)Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani

roboty elektryczne, roboty instalacyjne

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-07-31

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

2611000,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

90 dni

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 250 zł
Próbka: 1592 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 256 zł1 813 668 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 580 412 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 256 zł
Mediana
550 250 zł
Górny kwartyl
1 813 668 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Skoroszyce prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Skoroszyce.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 2 611 000 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: WASBUD Sp. z o.o. (Grodków). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 10 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.