Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
14 760 zł
Umowa zawarta
29 lipca 2026
Okres realizacji
12 miesiące
Oferty w postępowaniu
4 ofertyceny: 14 760 zł – 31 857 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboruDecydowała wyłącznie cena
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Pełnienie funkcji inspektora nadzoru inwestorskiego w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych, na zadaniu „Budowa ul. Kasztanowej w Psarach”.

Zamawiający Urząd Gminy w Psarach (Psary, Śląskie) rozstrzygnął postępowanie „Pełnienie funkcji inspektora nadzoru inwestorskiego w zakresie sieci, instalacji i…”, wybierając ofertę wykonawcy Włodzimierz Jasica. Wartość umowy: 14 760 zł. Złożono 4 oferty.

Zamawiający: Urząd Gminy w PsarachPsary, Śląskieopublikowano 18 sierpnia 2026
Wartość umowy
14 760 zł
Liczba ofert
4 oferty
Konkurencyjność
~3,8 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    03 czerwca 2026

    Termin ofert: 23 czerwca 2026 09:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    18 sierpnia 2026

    4 oferty1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Włodzimierz Jasica (Sarnów), mikrofirma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 14 760,00 zł (umowę zawarto 29 lipca 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 4 oferty; ceny wahały się od 14 760,00 zł do 31 857,00 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 12 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

URZĄD GMINY W PSARACH

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 000537243

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Malinowicka 4

1.5.2.)Miejscowość

Psary

1.5.3.)Kod pocztowy

42-512

1.5.4.)Województwo

śląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL22B - Sosnowiecki

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

urzad@psary.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.psary.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1321375

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Pełnienie funkcji inspektora nadzoru inwestorskiego w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych, na zadaniu „Budowa ul. Kasztanowej w Psarach”.

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-1123f0a6-6a82-418e-851f-bb41df5bdf0b

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00396628

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-18

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00048080/05/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.16 Pełnienie funkcji inspektora nadzoru inwestorskiego w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych.

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00274426

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP.271.19.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Tak

4.3.)Łączna wartość poszczególnych części zamówienia

90000 PLN

4.3.1)Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT)

8629,02 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1.1. Przedmiotem zamówienia jest pełnienie funkcji inspektora nadzoru inwestorskiego w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych w trakcie realizacji inwestycji: „Budowa ul. Kasztanowej w Psarach”, przez osobę posiadającą uprawnienia budowlane bez ograniczeń do wykonywania samodzielnych funkcji w budownictwie w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych
1.2. Zakres pełnienia nadzoru wynikać będzie z dokumentacji dla przedmiotowej inwestycji. Pełnienie funkcji obejmować będzie wszystkie niezbędne czynności przewidziane zapisami ustawy z dnia 07 lipca 1994 Prawo Budowlane oraz wynikające z umowy z Wykonawcą robót budowlanych, a także specyfikacji warunków zamówienia na te roboty, wraz z odpowiedziami Zamawiającego na zapytania oferentów do przetargu.
1.3. Dokumentacja obejmująca roboty budowlane dla przedmiotowej inwestycji stanowi Załącznik nr 6 do niniejszego postępowania, a jej ostateczna wersja będzie dostępna po wybraniu Wykonawcy roboty budowlanej w postępowaniu prowadzonym przez Zamawiającego na platformie zakupowej https://platformazakupowa.pl/transakcja/1313936 . Obowiązkiem Wykonawcy jest śledzenie zmian dokumentacji na ww. roboty budowlane, mogących mieć wpływ na prawidłowe określenie zakresu oraz wszelkich kosztów jakie poniesie Wykonawca w związku z realizacją przedmiotu umowy.
1.4. Inwestycja realizowana przez Wykonawcę roboty budowlanej planowana do objęcia przedmiotowym nadzorem, obejmuje w szczególności: przebudowa sieci kablowych nN oraz SN kolidujących z projektowanym układem drogowym. W ramach usunięcia kolizji przewiduje przebudowę linii kablowych poza zakres kolizji z projektowanym układem drogowym. Dodatkowo przewiduje się zabezpieczenie istniejących sieci niepodlegających przebudowie.
1.5. W zakres zadania wchodzi również budowa oświetlenia ulicznego poprzez: budowę słupów, wytrasowanie kabla oraz przewodu, dobór zabezpieczeń, ochronę przeciwporażeniową, sposób zasilania opraw oświetleniowych.

4.5.3.)Główny kod CPV

71247000-1 - Nadzór nad robotami budowlanymi

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

71540000-5 - Usługi zarządzania budową

71521000-6 - Usługi nadzorowania placu budowy

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

4

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

4

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

14760 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

31857 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

14760 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Włodzimierz Jasica

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

6251162909

7.3.3)Ulica

Zielona 18

7.3.4)Miejscowość

Sarnów

7.3.5)Kod pocztowy

42-512

7.3.6.)Województwo

śląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-07-29

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

14760 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

12 miesiące

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

71247000-1Nadzór nad robotami budowlanymi
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
197 000 zł
Próbka: 63 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
73 201 zł418 107 zł
Rozstęp międzykwartylowy
344 906 zł
Źródło próbki
CPV 71247000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
73 201 zł
Mediana
197 000 zł
Górny kwartyl
418 107 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Urząd Gminy w Psarach prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Psary.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 14 760 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 71247000-1 (Nadzór nad robotami budowlanymi). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Włodzimierz Jasica (Sarnów). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 4 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.