Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
MAŁBUD BUILDING COMPANY Spółka z o.o.· Jelenia Góramikrofirma
Wartość umowy
1 881 000 zł
Umowa zawarta
14 sierpnia 2026
Okres realizacji
od 14 sierpnia 2026 do 18 grudnia 2026
Oferty w postępowaniu
5 ofertceny: 1 881 000 zł – 2 460 000 złodrzucone: 2wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Doświadczenie osoby, która będzie pełniła funkcję kierownika budowy10%Gwarancja30%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Budowa bazy magazynowej ochrony ludności i obrony cywilnej w Karpaczu w ramach rozbudowy Administracyjnego Centrum Zarządzania Miasta

Zamawiający Gmina Karpacz (Karpacz, Dolnośląskie) rozstrzygnął postępowanie „Budowa bazy magazynowej ochrony ludności i obrony cywilnej w Karpaczu w ramach rozbudowy…”, wybierając ofertę wykonawcy MAŁBUD BUILDING COMPANY Spółka z o.o. Wartość umowy: 1 881 000 zł. Złożono 5 ofert.

Zamawiający: Gmina KarpaczKarpacz, Dolnośląskie (powiat Karkonoski →)opublikowano 18 sierpnia 2026
Wartość umowy
1 881 000 zł
Liczba ofert
5 ofert
Konkurencyjność
~4,0 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    19 czerwca 2026

    Termin ofert: 6 lipca 2026 10:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    18 sierpnia 2026

    5 ofert1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy MAŁBUD BUILDING COMPANY Spółka z o.o. (Jelenia Góra), mikrofirma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 1 881 000,00 zł (umowę zawarto 14 sierpnia 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 5 ofert; ceny wahały się od 1 881 000,00 zł do 2 460 000,00 zł. Odrzucono 2 oferty.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: od 14 sierpnia 2026 r. do 18 grudnia 2026 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA KARPACZ

1.3.)Oddział zamawiającego

Gmina Karpacz

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 230821552

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Konstytucji 3 Maja 54

1.5.2.)Miejscowość

Karpacz

1.5.3.)Kod pocztowy

58-540

1.5.4.)Województwo

dolnośląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL515 - Jeleniogórski

1.5.7.)Numer telefonu

+487576150

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zp_karpacz@karpacz.eu

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://www.karpacz.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1330012

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Budowa bazy magazynowej ochrony ludności i obrony cywilnej w Karpaczu w ramach rozbudowy Administracyjnego Centrum Zarządzania Miasta

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-d11dc6a1-d483-4aa2-8cbf-ed1cf4f68707

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00396114

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-18

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00013481/07/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.5 Budowa bazy magazynowej ochrony ludności i obrony cywilnej w ramach rozbudowy Administracyjnego Centrum Zarządzania Miastem

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00298456

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

IGK.7011.7.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

1578440,91 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest budowa bazy magazynowej ochrony ludności i obrony cywilnej w Karpaczu w ramach rozbudowy Administracyjnego Centrum Zarządzania Miasta (ACZM). Projektowane zamierzenie ma na celu poprawę warunków ochrony pożarowej miasta Karpacza poprzez znaczne zwiększenie bazy jednostek ratowniczo-gaśniczych Ochotniczej Straży Pożarnej oraz zapewnienie bezpieczeństwa ludności w sytuacjach bezpośredniego zagrożenia życia.
Budynek realizowany będzie jako obiekt w zabudowie zwartej stanowiący przedłużenie istniejącej zabudowy ACZM. Projektowany magazyn zostanie dobudowany do istniejących budynków od strony południowej.
Projektuje się poszerzenie placu manewrowego przed budynkiem wraz z reorganizacją istniejącego parkingu oraz lokalizację nowych miejsc, w sposób umożliwiający szybki
i bezpieczny wyjazd/wjazd wozów bojowych w momencie sygnału alarmowego.
W skład przedmiotu zamówienia wchodzą również elementy małej architektury, infrastruktura techniczna oraz zieleń.

4.5.3.)Główny kod CPV

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne

45111220-6 - Roboty w zakresie usuwania gruzu

45262311-4 - Betonowanie konstrukcji

45262500-6 - Roboty murarskie i murowe

45321000-3 - Izolacja cieplna

45320000-6 - Roboty izolacyjne

45440000-3 - Roboty malarskie i szklarskie

45442000-7 - Nakładanie powierzchni kryjących

45432000-4 - Kładzenie i wykładanie podłóg, ścian i tapetowanie ścian

45421146-9 - Instalowanie sufitów podwieszanych

45421100-5 - Instalowanie drzwi i okien, i podobnych elementów

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

71200000-0 - Usługi architektoniczne i podobne

71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

71248000-8 - Nadzór nad projektem i dokumentacją

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

5

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

5

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

2

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

1881000,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

2460000,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

1881000,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

MAŁBUD BUILDING COMPANY Spółka z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

386529224

7.3.3)Ulica

Witolda Małcużyńskiego 65/1

7.3.4)Miejscowość

Jelenia Góra

7.3.5)Kod pocztowy

58-506

7.3.6.)Województwo

dolnośląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-14

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

1881000,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

Od 2026-08-14 do 2026-12-18

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45100000-8Przygotowanie terenu pod budowę
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
382 335 zł
Próbka: 51 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
199 745 zł2 032 288 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 832 543 zł
Źródło próbki
CPV 45100000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
199 745 zł
Mediana
382 335 zł
Górny kwartyl
2 032 288 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Karpacz prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Karpacz.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 1 881 000 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45100000-8 (Przygotowanie terenu pod budowę). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: MAŁBUD BUILDING COMPANY Spółka z o.o. (Jelenia Góra). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 5 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.