Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
267 741 zł
Umowa zawarta
14 sierpnia 2026
Okres realizacji
2 miesiące
Oferty w postępowaniu
4 ofertyceny: 267 741 zł – 324 423 złodrzucone: 1wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena80%Termin realizacji10%Gwarancja10%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Budowa dojazdu do budynku żłobka przy ul. Wyzwolenia od strony ul. Cmentarnej w Marklowicach

Zamawiający Gmina Marklowice (Marklowice, Śląskie) rozstrzygnął postępowanie „Budowa dojazdu do budynku żłobka przy ul. Wyzwolenia od strony ul. Cmentarnej w…”, wybierając ofertę wykonawcy "GEO-BUD - T.B.M." Sp. z o.o. Wartość umowy: 267 741 zł. Złożono 4 oferty.

Zamawiający: Gmina MarklowiceMarklowice, Śląskie (powiat Wodzisławski →)opublikowano 18 sierpnia 2026
Wartość umowy
267 741 zł
Liczba ofert
4 oferty
Konkurencyjność
~5,2 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    09 lipca 2026

    Termin ofert: 24 lipca 2026 09:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    18 sierpnia 2026

    4 oferty1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy "GEO-BUD - T.B.M." Sp. z o.o. (Żory), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 267 740,96 zł (umowę zawarto 14 sierpnia 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 4 oferty; ceny wahały się od 267 740,96 zł do 324 422,51 zł. Odrzucono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 2 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA MARKLOWICE

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 276258701

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Wyzwolenia 71

1.5.2.)Miejscowość

Marklowice

1.5.3.)Kod pocztowy

44-321

1.5.4.)Województwo

śląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL227 - Rybnicki

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

kancelaria@marklowice.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.marklowice.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-4276d33e-86e3-4d42-8b9b-d52627e1f65a

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Budowa dojazdu do budynku żłobka przy ul. Wyzwolenia od strony ul. Cmentarnej w Marklowicach

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-4276d33e-86e3-4d42-8b9b-d52627e1f65a

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00395786

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-18

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00018777/01/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.1 Budowa dojazdu do budynku żłobka przy ul. Wyzwolenia od strony ul. Cmentarnej w Marklowicach

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00334187

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZAM.271.2.1.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

266969,53 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest budowa drogi dojazdowej w celu poprawienia obsługi komunikacyjnej terenu, na którym zlokalizowany jest żłobek oraz zwiększenia bezpieczeństwa ruchu drogowego. Całkowita długość budowanego odcinka drogi wynosi 43,20 m. Zakres zamówienia obejmuje w szczególności:
1) roboty przygotowawcze, w tym rozbiórkę istniejących elementów ogrodzenia i fragmentu drogi w obrębie projektowanego dojazdu,
2) wycinkę drzew i krzewów rosnących na trasie dojazdu
UWAGA! Pnie przedstawiające wartość jako materiał użytkowy, w ramach realizacji przedmiotowego zamówienia, stanowić będą własność Zamawiającego, a Wykonawca zobowiązany będzie przetransportować je z miejsca wycinki do Gminnego Zakładu Gospodarki Komunalnej
w Marklowicach przy. ul. Cmentarnej 9 oraz zeskładować w miejscu wskazanym przez upoważnionego pracownika Zamawiającego.
3) roboty ziemne – wykopy dla robót drogowych,
4) roboty drogowe związane z wykonaniem warstw konstrukcyjnych nawierzchni dojazdu oraz wpustu ulicznego w rejonie skrzyżowania z ul. Cmentarną,
5) roboty wykończeniowe, w tym uporządkowanie terenu, kształtowanie i umocnienie skarp,
6) wykonanie przewiertu sterowanego w celu podłączenia wpustu ulicznego rurami PEHD fi160x6,2 do istniejącej studni rewizyjnej.
Szczegółowy zakres prac precyzują: dokumentacja techniczna oraz przedmiary robót stanowiące załącznik nr 9 do SWZ.
Organizacja placu budowy wraz z zapleczem leży po stronie Wykonawcy. Zamawiający informuje, że istnieje możliwość zorganizowania zaplecza budowy na terenie za Urzędem Gminy przy ul. Wyzwolenia będącym własnością Zamawiającego.

4.5.3.)Główny kod CPV

45233140-2 - Roboty drogowe

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45231100-6 - Ogólne roboty budowlane związane z budową rurociągów

45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków

77211400-6 - Usługi wycinania drzew

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

4

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

4

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

267740,96 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

324422,51 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

267740,96 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

"GEO-BUD - T.B.M." Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

6511464614

7.3.3)Ulica

Boczna 6

7.3.4)Miejscowość

Żory

7.3.5)Kod pocztowy

44-240

7.3.6.)Województwo

śląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-14

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

267740,96 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

2 miesiące

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45233140-2Roboty drogowe
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
761 443 zł
Próbka: 217 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
363 017 zł2 154 700 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 791 683 zł
Źródło próbki
CPV 45233140· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
363 017 zł
Mediana
761 443 zł
Górny kwartyl
2 154 700 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Marklowice prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Marklowice.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 267 741 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45233140-2 (Roboty drogowe). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: "GEO-BUD - T.B.M." Sp. z o.o. (Żory). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 4 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.