Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
354 000 zł
Umowa zawarta
6 sierpnia 2026
Okres realizacji
15 dni
Oferty w postępowaniu
1 oferta
Kryteria wyboru
Cena60%Termin realizacji dostawy40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Dostawa używanego samochodu ciężarowego typu wywrotka do robót drogowych i zimowego utrzymania dróg na potrzeby Zarządu Dróg Powiatowych w Opatowie.

Zamawiający Zarząd Dróg Powiatowych w Opatowie (Opatów, Świętokrzyskie) rozstrzygnął postępowanie „Dostawa używanego samochodu ciężarowego typu wywrotka do robót drogowych i zimowego…”, wybierając ofertę wykonawcy Grzegorz Duda. Wartość umowy: 354 000 zł. Złożono 1 ofertę.

Wartość umowy
354 000 zł
Liczba ofert
1 oferta
Konkurencyjność
~2,0 oferty
ograniczona
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    22 lipca 2026

    Termin ofert: 30 lipca 2026 10:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    18 sierpnia 2026

    1 oferta1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Grzegorz Duda (Widełki), mikrofirma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 354 000,00 zł (umowę zawarto 6 sierpnia 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 15 dni.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Zarząd Dróg Powiatowych w Opatowie

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 830413700

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Lipowska 2

1.5.2.)Miejscowość

Opatów

1.5.3.)Kod pocztowy

27-500

1.5.4.)Województwo

świętokrzyskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL722 - Sandomiersko-jędrzejowski

1.5.7.)Numer telefonu

158682485

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zdp@zdpopatow.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.zdpopatow.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://zdpopatow.ezamawiajacy.pl/pn/zdpopatow/demand/307905/notice/public/details

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - organ władzy publicznej - organ administracji rządowej (centralnej lub terenowej)

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Dostawa używanego samochodu ciężarowego typu wywrotka do robót drogowych i zimowego utrzymania dróg na potrzeby Zarządu Dróg Powiatowych w Opatowie.

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-e9bed17d-be76-4da7-aac0-75c6342d4ef5

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00395751

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-18

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00079269/03/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.2.2 Dostawa używanego samochodu ciężarowego typu wywrotka do robót drogowych i zimowego utrzymania dróg na potrzeby Zarządu Dróg Powiatowych w Opatowie.

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00356403/01

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

DT.26.3.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

325203,25 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Dostawa używanego samochodu ciężarowego typu wywrotka do robót drogowych i zimowego utrzymania dróg na potrzeby Zarządu Dróg Powiatowych w Opatowie.
Przedmiotem zamówienia jest dostawa używanego samochodu ciężarowego powyżej 3,5 tony - sztuk 1.

2.1. Minimalne wymagania techniczne
1. Samochód ciężarowy używany.
2. Rok produkcji: nie starszy niż 2015 r.
3. Dopuszczalna masa całkowita: od 26 000 do 28 000 kg
4. Liczba osi: 3.
5. Napęd:
o układ 6x4 z osią skrętną i podnoszoną (6x4-4) lub równoważny zapewniający porównywalne właściwości trakcyjne i użytkowe,
o reduktor,
o blokady mechanizmów różnicowych.
6. Silnik wysokoprężny (Diesel).
7. Norma emisji spalin: minimum EURO 6.
8. Moc silnika: minimum 440 KM.
9. Skrzynia biegów automatyczna.
10. Przebieg: nie większy niż 300 000 km.
11. Ładowność: minimum 14 000 kg.
12. Kabina minimum dwuosobowa.
13. Klimatyzacja automatyczna.
14. Ogrzewanie postojowe (Webasto lub równoważne).
15. Tachograf cyfrowy.
16. Tempomat.
17. ABS.
18. EBS.
19. Elektryczne szyby.
20. Elektrycznie sterowane i podgrzewane lusterka.
21. Retarder lub równoważny zwalniacz.

2.2. Zabudowa
1. Wywrotka tylnozsypowa stalowa.
2. Długość skrzyni ładunkowej od 4,7 m do 5,2 m.
3. Wysokość burt max 1,20 m.
4. Tylna burta hydrauliczna.
5. Sterowanie wywrotem z kabiny kierowcy.
6. Zabudowa kompletna, sprawna technicznie, bez wycieków hydraulicznych.

2.3. Wyposażenie do zimowego utrzymania dróg
1. Czołownica umożliwiająca montaż pługa odśnieżnego.
2. Instalacja hydrauliczna umożliwiająca współpracę z pługiem śnieżnym oraz rozsypywarką.

2.4. Stan techniczny
Pojazd musi:
1. być bezwypadkowy,
2. posiadać oryginalny przebieg,
3. posiadać książkę serwisową lub dokumentację potwierdzającą historię serwisową (jeżeli była prowadzona),
4. nie posiadać wycieków płynów eksploatacyjnych,
5. posiadać sprawne układy:
o hamulcowy,
o kierowniczy,
o napędowy,
o hydrauliczny,
o elektryczny.
6. nie posiadać ognisk korozji wpływających na bezpieczeństwo użytkowania.

2.5.Ogumienie
1. Opony przednie – zużycie nie większe niż 30%.
2. Opony tylne – zużycie nie większe niż 30%.

2.6. Dokumenty przekazywane przy odbiorze
Wykonawca przekaże:
• dowód rejestracyjny lub dokument umożliwiający rejestrację pojazdu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej,
• kartę pojazdu (jeżeli była wydana),
• dokument potwierdzający prawo własności pojazdu (jeżeli nie wynika ono z dowodu rejestracyjnego lub innego dokumentu rejestracyjnego),
• komplet kluczyków,
• dokumentację serwisową (jeżeli jest dostępna),
• ważne badanie techniczne.

2.7. Gwarancja
1. Minimum 3 miesiące gwarancji.
2. Czas usunięcia awarii – maksymalnie 5 dni roboczych.
3. W przypadku konieczności sprowadzenia części – maksymalnie 10 dni roboczych.

2.8. Odbiór pojazdu
Przed podpisaniem protokołu odbioru Zamawiający dokona oględzin pojazdu oraz sprawdzi zgodność oferowanych parametrów z wymaganiami SWZ.
W przypadku stwierdzenia niezgodności z ofertą lub ujawnienia wad uniemożliwiających prawidłową eksploatację Zamawiający odmówi odbioru pojazdu.

4.5.3.)Główny kod CPV

34134000-5 - Ciężarówki z platformami płaskimi i wywrotki

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

34134000-5 - Ciężarówki z platformami płaskimi i wywrotki

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

1

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

354000 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

354000 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

354000 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Grzegorz Duda

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

657 069 25 12

7.3.3)Ulica

Widełki 37

7.3.4)Miejscowość

Widełki

7.3.5)Kod pocztowy

26-021

7.3.6.)Województwo

świętokrzyskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-06

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

354000 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

15 dni

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Zarząd Dróg Powiatowych w Opatowie prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Opatów.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 354 000 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 34134000-5 (Ciężarówki z platformami płaskimi i wywrotki). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Grzegorz Duda (Widełki). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 1 ofertę. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.