Postępowanie unieważnione — nie wybrano wykonawcy

To ogłoszenie jest wynikiem postępowania bez wyboru wykonawcy. Szczegóły formalne znajdziesz w treści ogłoszenia.

Podstawa: art. 255 pkt 7 ustawy

Oferty w postępowaniu
1 oferta
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Remont wejścia bocznego, pomieszczenia socjalnego oraz posadzki gresowej korytarza wejściowego, malowanie strefy SOK z wymianą paneli sufitowych – w Biurze Terenowym ZUS w Koniecpolu.

Zamawiający Zakład Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Częstochowie (Częstochowa, Śląskie) opublikował wynik postępowania „Remont wejścia bocznego, pomieszczenia socjalnego oraz posadzki gresowej korytarza…”. Złożono 1 ofertę.

Wartość całego ogłoszenia wynikowego
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 299 916 zł
Liczba ofert
1 oferta
Konkurencyjność
~5,2 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    DecyzjaPostępowanie unieważniono bez wyboru wykonawcy. Podstawa: art. 255 pkt 7 ustawy.

  • 2

    OfertyW postępowaniu złożono 1 ofertę.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

ZAKŁAD UBEZPIECZEŃ SPOŁECZNYCH ODDZIAŁ W CZĘSTOCHOWIE

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 00001775600134

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Dąbrowskiego 43/45

1.5.2.)Miejscowość

Częstochowa

1.5.3.)Kod pocztowy

42-218

1.5.4.)Województwo

śląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL224 - Częstochowski

1.5.7.)Numer telefonu

0343684505

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zap_czestochowa@zus.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.zus.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://zus.ezamawiajacy.pl

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - Zakład Ubezpieczeń Społecznych lub Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego oraz zarządzane przez nie fundusze

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego
Inna działalność


Ubezpieczenia społeczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Remont wejścia bocznego, pomieszczenia socjalnego oraz posadzki gresowej korytarza wejściowego, malowanie strefy SOK z wymianą paneli sufitowych – w Biurze Terenowym ZUS w Koniecpolu.

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-4f169e5a-d6d9-4012-8658-d7c1d2672078

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00395660

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-18

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00492890/05/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.8 Remont wejścia bocznego, pomieszczenia socjalnego oraz posadzki gresowej korytarza wejściowego, malowanie strefy SOK z wymianą paneli sufitowych - w BT ZUS w Koniecpolu.

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00288379

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

090000.271.007.2026-ZAP

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

107568,66

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót remontowo-budowlanych obejmujących remont okresowy budynku Biura Terenowego w Koniecpolu, ul. Rynek 1 (remont wejścia bocznego, pomieszczenia socjalnego oraz posadzki gresowej korytarza wejściowego, malowanie strefy SOK z wymianą paneli sufitowych – w Biurze Terenowym ZUS w Koniecpolu). Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty został w Opisie przedmiotu zamówienia stanowiącym Załącznik nr 7 do SWZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45233250-6 - Roboty w zakresie nawierzchni, z wyjątkiem dróg

45431100-8 - Kładzenie terakoty

45432100-5 - Kładzenie i wykładanie podłóg

45410000-4 - Tynkowanie

45442000-7 - Nakładanie powierzchni kryjących

45421146-9 - Instalowanie sufitów podwieszanych

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45332200-5 - Roboty instalacyjne hydrauliczne

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.)Podstawa prawna unieważnienia postępowania

art. 255 pkt 7 ustawy

5.2.1.)Przyczyna unieważnienia postępowania

W dniu 8 lipca 2026 r. Zamawiający dokonał wyboru najkorzystniejszej oferty złożonej przez Wykonawcę AMTC POLAND Sp. z o.o. ul. Młodzieży 9D 30-829 Kraków.
Zamawiający wezwał Wykonawcę do zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego w wyznaczonym ostatecznym terminie tj. w dniu 5 sierpnia 2026 r. oraz do wniesienia wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy.
Pomimo wezwania Wykonawca nie wniósł wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy, wobec czego nie doszło do zawarcia umowy.
Z uwagi na fakt, że w postępowaniu została złożona wyłącznie jedna oferta, Zamawiający nie ma możliwości dokonania wyboru kolejnej oferty zgodnie z art. 263 ustawy Prawo zamówień publicznych. W związku z powyższym zachodzi przesłanka unieważnienia postępowania określona w art. 255 pkt 7 ustawy Prawo zamówień publicznych.

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

153750,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

153750,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45453000-7Roboty remontowe i renowacyjne
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
299 916 zł
Próbka: 143 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
195 111 zł587 635 zł
Rozstęp międzykwartylowy
392 524 zł
Źródło próbki
CPV 45453000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
195 111 zł
Mediana
299 916 zł
Górny kwartyl
587 635 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Zakład Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Częstochowie prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Częstochowa.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45453000-7 (Roboty remontowe i renowacyjne). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
W postępowaniu złożono 1 ofertę. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.