Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
277 815 zł
Umowa zawarta
11 sierpnia 2026
Okres realizacji
od 1 września 2026 do 31 sierpnia 2027
Oferty w postępowaniu
2 ofertyceny: 277 815 zł – 302 375 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Czas podstawienia pojazdu zastępczego40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Dowóz dzieci niepełnosprawnych z terenu gminy Marcinowice do szkół, ośrodków i placówek oświatowych w roku szkolnym 2026/2027

Zamawiający Gmina Marcinowice (Marcinowice, Dolnośląskie) rozstrzygnął postępowanie „Dowóz dzieci niepełnosprawnych z terenu gminy Marcinowice do szkół, ośrodków i placówek…”, wybierając ofertę wykonawcy Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe Justyna Poniatowska. Wartość umowy: 277 815 zł. Złożono 2 oferty.

Zamawiający: Gmina MarcinowiceMarcinowice, Dolnośląskieopublikowano 18 sierpnia 2026
Wartość umowy
277 815 zł
Liczba ofert
2 oferty
Konkurencyjność
~2,2 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    17 lipca 2026

    Termin ofert: 28 lipca 2026 09:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    18 sierpnia 2026

    2 oferty1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe Justyna Poniatowska (Zebrzydów), mikrofirma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 277 814,70 zł (umowę zawarto 11 sierpnia 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 2 oferty; ceny wahały się od 277 814,70 zł do 302 375,13 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: od 1 września 2026 r. do 31 sierpnia 2027 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Marcinowice

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 890718366

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Juliana Tuwima 2

1.5.2.)Miejscowość

Marcinowice

1.5.3.)Kod pocztowy

58-124

1.5.4.)Województwo

dolnośląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL517 - Wałbrzyski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

przetargi@marcinowice.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.marcinowice.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://marcinowice.logintrade.net/zapytania_email,236250,8261a261a69a252fd117d9369b2e39d2.html

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Dowóz dzieci niepełnosprawnych z terenu gminy Marcinowice do szkół, ośrodków i placówek oświatowych w roku szkolnym 2026/2027

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-17adaca3-90e1-4458-8a84-d6c05e64f646

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00395214

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-18

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00041656/03/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.1 Dowóz dzieci niepełnosprawnych z terenu gminy Marcinowice do szkół, ośrodków i placówek oświatowych w roku szkolnym 2026/2027

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00348958

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

OR.271.9.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług transportowych polegających na dowiezieniu z domu do szkół/ośrodków/placówek i odwiezieniu ze szkół/ośrodków/placówek do domu, wraz z zapewnieniem opieki, dzieci/uczniów niepełnosprawnych (tj. dzieci posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego, orzeczenia o niepełnosprawności) zamieszkałych na terenie Gminy Marcinowice, zgodnie z organizacją roku szkolnego w danej szkole/ośrodku/placówce oraz z planem zajęć dzieci/uczniów niepełnosprawnych w roku szkolnym 2025/2026, które umożliwią dzieciom/uczniom niepełnosprawnym realizację obowiązku szkolnego i nauki. Usługa realizowana będzie na 6 trasach. Prognozowana liczba kilometrów na czas realizacji usługi: 38 346,00 km, w tym:
Trasy 1, 2, 3, 4: 137 km/dzień x 21 dni = 2 877,00 km/miesiąc x 10 miesięcy = 28 770,00 km
Trasy 5, 6: 38 km/dzień x 21 dni = 798,00 km/miesiąc x 12 miesięcy = 9 576,00 km oraz 5% na nieprzewidziane przejazdy

4.5.3.)Główny kod CPV

60130000-8 - Usługi w zakresie specjalistycznego transportu drogowego osób

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

277814,70 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

302375,13 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

277814,70 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe Justyna Poniatowska

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

382759200

7.3.4)Miejscowość

Zebrzydów

7.3.5)Kod pocztowy

58-124

7.3.6.)Województwo

dolnośląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-11

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

277814,70 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

Od 2026-09-01 do 2027-08-31

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

60130000-8Usługi w zakresie specjalistycznego…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
422 172 zł
Próbka: 72 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
283 054 zł1 433 564 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 150 509 zł
Źródło próbki
CPV 60130000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
283 054 zł
Mediana
422 172 zł
Górny kwartyl
1 433 564 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Marcinowice prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Marcinowice.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 277 815 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 60130000-8 (Usługi w zakresie specjalistycznego transportu drogowego osób). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe Justyna Poniatowska (Zebrzydów). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 2 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.