Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
471 951 zł
Umowa zawarta
13 sierpnia 2026
Okres realizacji
120 dni
Oferty w postępowaniu
2 ofertyceny: 471 951 zł – 544 000 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Wydłużony okres udzielonej gwarancji jakości40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

„Przebudowa budynku administracyjnego o nr inw. 105/60 na kancelarie leśnictw Bartków i Występa w Nadleśnictwie Zagnańsk”

Zamawiający Lasy Państwowe Nadleśnictwo Zagnańsk (Zagnańsk, Świętokrzyskie) rozstrzygnął postępowanie „Przebudowa budynku administracyjnego o nr inw. 105/60 na kancelarie leśnictw Bartków i…”, wybierając ofertę wykonawcy Przedsiębiorstwo Usługowo-Budowlane Łukasz Pióro. Wartość umowy: 471 951 zł. Złożono 2 oferty.

Wartość umowy
471 951 zł
Liczba ofert
2 oferty
Konkurencyjność
~5,6 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    03 lipca 2026

    Termin ofert: 20 lipca 2026 10:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    18 sierpnia 2026

    2 oferty1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Przedsiębiorstwo Usługowo-Budowlane Łukasz Pióro (Zagnańsk).

  • 2

    UmowaWartość umowy: 471 951,00 zł (umowę zawarto 13 sierpnia 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 2 oferty; ceny wahały się od 471 951,00 zł do 544 000,00 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 120 dni.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Lasy Państwowe Nadleśnictwo Zagnańsk

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 290020130

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Przemysłowa 10A

1.5.2.)Miejscowość

Zagnańsk

1.5.3.)Kod pocztowy

26-050

1.5.4.)Województwo

świętokrzyskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL721 - Kielecki

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zagnansk@radom.lasy.gov.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.zagnansk.radom.lasy.gov.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/pn/lasy_zagnansk

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - inna państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego
Inna działalność


Leśnictwo

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

„Przebudowa budynku administracyjnego o nr inw. 105/60 na kancelarie leśnictw Bartków i Występa w Nadleśnictwie Zagnańsk”

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-f61a8d5d-4f0f-494a-948f-dbbf57be3b65

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00395081

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-18

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00514633/02/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.2 Przebudowa budynku administracyjnego o nr inw. 105/60 na kancelarie leśnictw Bartków i Występa

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00322095

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

SA.270.1.2.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest przebudowa budynku administracyjnego na kancelarie leśnictw położonego w Zagnańsku (województwo Świętokrzyskie) przy ul. Spacerowej 14 (dz. ew. nr 476/2 obr. Zagnańsk).

Budynek podlegający przebudowie jest jedno kondygnacyjny, nie podpiwniczony, przykryty dwuspadowym dachem, krytym blachą fałdową. Ściany są murowane z cegły silikatowej, strop jest żelbetowy, monolityczny, więźba dachowa drewniana, ocieplenie ścian budynku styropianem grub.5cm. Wokół budynku jest istniejąca opaska betonowa, opaska jest w dobrym stanie technicznym i jest przeznaczona do zachowania.

Budynek jest wyposażony w instalacje :
- wodociągową zasilaną z istniejącego przyłącza do sieci gminnej ( wodomierz zainstalowany jest w budynku)
- kanalizacji sanitarnej odprowadzonej istniejącym przyłączem do sieci gminnej
- elektryczną z istniejącego przyłącza do sieci nn (moc zainstalowana 4kW)
- telekomunikacyjną z istniejącej sieci
- odgromową

Zakres prac obejmuje m.in.
- Wyburzenie ścian wewnętrznych i wykonanie nowych ścian z bloczków silikatowych oraz o konstrukcji drewnianej w celu uzyskania pomieszczeń:
Zestawienie pomieszczeń i ich powierzchni:
- poczekalnia - 9,62 m²
- pomieszczenie gospodarcze - 5,47 m²
- pokój socjalny - 8,58 m²
- kancelaria I - 19,95 m²
- kancelaria II - 17,11 m²
- łazienka /WC/ dla osób niepełnosprawnych/ - 7,54 m²
- pomieszczenie gospodarcze - 3,61 m²

Wydzielenie pomieszczeń zgodnie z nową funkcją budynku zaprojektowane zostało z użyciem bloczków silikatowych jako materiału na ściany działowe, ściana oddzielająca pomieszczenia biurowe zaprojektowana jest w konstrukcji drewnianej z krawędziaków 5x12cm z wypełnieniem z wełny mineralnej grubości 12cm oraz szalowaniem dwustronnym deskami grubości 25mm, w układzie poziomym. W pomieszczeniach sanitarnych i gospodarczych, okładzina ścian z płytek glazury, która zaprojektowana jest :
- w łazience do sufitu,
- w pokoju socjalnym wzdłuż ściany z urządzeniami kuchennymi w pasie od wysokości 0.8m do 1,6m
Pozostałe ściany oraz sufity szpachlowane i malowane farbami silikatowymi.

W zakres przedmiotu zamówienia wchodzi również:
- wykonanie izolacji termicznych, ścian, stropu i posadzki oraz wymiany stolarki okiennej,
- wykonanie otworów okiennych w miejscach zamurowanych otworów, podczas poprzedniego remontu
- zamontowanie projektowanych okien, niezbędnych ze względu na obowiązujące przepisy doświetlenia pomieszczeń światłem dziennym
- uszczelnienie pokrycia dachowego, naprawa obróbek blacharskich wokół kominów oraz montaż wyłazu dachowego, ław i stopni kominiarskich na dachu
- realizacja prawidłowej wentylacji pomieszczeń
- przebudowa instalacji wewnętrznych wody i kanalizacji oraz instalacji elektrycznej
- wykonanie instalacji ogrzewania /podłogowego/
- przebudowa schodów zewnętrznych przed wejściem do budynku oraz wykonanie dojścia dla osób niepełnosprawnych
- utwardzenie kostką betonową miejsca parkingowego dla osób niepełnosprawnych.

4.5.3.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45261000-4 - Wykonywanie pokryć i konstrukcji dachowych oraz podobne roboty

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45443000-4 - Roboty elewacyjne

45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych

45332000-3 - Roboty instalacyjne wodne i kanalizacyjne

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45312000-7 - Instalowanie systemów alarmowych i anten

32323500-8 - Urządzenia do nadzoru wideo

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

471951,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

544000,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

471951,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Przedsiębiorstwo Usługowo-Budowlane Łukasz Pióro

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

NIP: 9591553869

7.3.4)Miejscowość

Zagnańsk

7.3.5)Kod pocztowy

26-050

7.3.6.)Województwo

świętokrzyskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-13

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

471951,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

120 dni

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
551 722 zł
Próbka: 1588 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 256 zł1 828 171 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 594 915 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 256 zł
Mediana
551 722 zł
Górny kwartyl
1 828 171 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Lasy Państwowe Nadleśnictwo Zagnańsk prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Zagnańsk.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 471 951 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Przedsiębiorstwo Usługowo-Budowlane Łukasz Pióro (Zagnańsk). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 2 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.