Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
1 470 908 zł
Umowa zawarta
14 lipca 2026
Okres realizacji
90 dni
Oferty w postępowaniu
5 ofertceny: 1 470 908 zł – 2 429 400 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Termin gwarancji40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

„Remont i odbudowa istniejących urządzeń wodnych na obszarze Natura 2000 Torfowisko Reptowo PLH 320056”

Zamawiający Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Szczecinie (Szczecin, Zachodniopomorskie) rozstrzygnął postępowanie „Remont i odbudowa istniejących urządzeń wodnych na obszarze Natura 2000 Torfowisko…”, wybierając ofertę wykonawcy PRZEDSIĘBIORSTWO WIELOBRANŻOWE WOJCIECH SPYCHAŁA. Wartość umowy: 1 470 908 zł. Złożono 5 ofert.

Wartość umowy
1 470 908 zł
Liczba ofert
5 ofert
Konkurencyjność
~3,8 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    27 maja 2026

    Termin ofert: 11 czerwca 2026 10:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    17 sierpnia 2026

    5 ofert1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy PRZEDSIĘBIORSTWO WIELOBRANŻOWE WOJCIECH SPYCHAŁA (Człopa), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 1 470 907,81 zł (umowę zawarto 14 lipca 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 5 ofert; ceny wahały się od 1 470 907,81 zł do 2 429 400,06 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 90 dni.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Szczecinie

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 320590577

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Juliusza Słowackiego 2

1.5.2.)Miejscowość

Szczecin

1.5.3.)Kod pocztowy

71-434

1.5.4.)Województwo

zachodniopomorskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL424 - Miasto Szczecin

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

przetargi@szczecin.rdos.gov.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://www.gov.pl/web/rdos-szczecin

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-b9432638-6b83-4f02-9f02-194d6bfbb44f

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - organ władzy publicznej - organ administracji rządowej (centralnej lub terenowej)

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Środowisko

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

„Remont i odbudowa istniejących urządzeń wodnych na obszarze Natura 2000 Torfowisko Reptowo PLH 320056”

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-b9432638-6b83-4f02-9f02-194d6bfbb44f

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00394788

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-17

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00110107/01/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.1 Remont i odbudowa istniejących urządzeń wodnych na obszarze Torfowiska Reptowo PLH320056

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.12.)Nazwa projektu lub programu

Zadanie w ramach umowy o dofinansowanie nr FENX.01.05-IW.01-0113/24 z dnia 16 kwietnia 2025 r. projektu pn. „Wdrażanie działań z zakresu ochrony czynnej na obszarach Natura 2000”, dofinansowanego przez Unię Europejską z Programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko 2021-2027.

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00264525

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

PZP.261.5.2026.MF.72

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiotem niniejszego zamówienia jest wykonanie robót hydrotechnicznych poprzez

1) odbudowę 34 szt. progów, określone jako progi stałe z oznaczeniem jako obiekt: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, wraz z obsługą geodezyjną, pracami przygotowawczymi i towarzyszącymi, wycinką drzew i krzewów; 2) modernizację 1 szt. przepustu z konstrukcją stabilizacji wody, wraz z obsługą geodezyjną, pracami przygotowawczymi, określony jako obiekt 36 – przepust z prowadnicami na szandory; 3) wykonanie modernizacji 2 szt. obiektów betonowych – zastawek, określone jako obiekt 35, obiekt 37, wraz z obsługą geodezyjną, pracami przygotowawczymi i towarzyszącymi, wycinką drzew i krzewów. Zamówienie jest niezbędne dla właściwej realizacji projektu FENX.01.05-IW.01-0113/24 z dnia 16 kwietnia 2025 r. dla projektu pn. „Wdrażanie działań z zakresu ochrony czynnej na obszarach Natura 2000”.

4.5.3.)Główny kod CPV

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45240000-1 - Budowa obiektów inżynierii wodnej

45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

5

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

5

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

1470907,81 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

2429400,06 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

1470907,81 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

PRZEDSIĘBIORSTWO WIELOBRANŻOWE WOJCIECH SPYCHAŁA

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

7651141840

7.3.4)Miejscowość

Człopa

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-07-14

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

1470907,81 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

90 dni

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45111200-0Roboty w zakresie przygotowania ter…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
343 000 zł
Próbka: 29 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
232 582 zł1 042 417 zł
Rozstęp międzykwartylowy
809 835 zł
Źródło próbki
CPV 45111200· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
232 582 zł
Mediana
343 000 zł
Górny kwartyl
1 042 417 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Szczecinie prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Szczecin.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 1 470 908 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45111200-0 (Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: PRZEDSIĘBIORSTWO WIELOBRANŻOWE WOJCIECH SPYCHAŁA (Człopa). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 5 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.