Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
580 369 zł
Umowa zawarta
14 sierpnia 2026
Okres realizacji
do 30 października 2026
Oferty w postępowaniu
4 ofertyceny: 580 369 zł – 772 789 złodrzucone: 1wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Termin udzielonej gwarancji40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Remont drogi gminnej nr 150537C w m. Batkowo

Zamawiający Gmina Inowrocław (Inowrocław, Kujawsko-Pomorskie) rozstrzygnął postępowanie „Remont drogi gminnej nr 150537C w m. Batkowo”, wybierając ofertę wykonawcy Przedsiębiorstwo Robót Drogowych "INODROG" Sp. z o.o. Wartość umowy: 580 369 zł. Złożono 4 oferty.

Zamawiający: Gmina InowrocławInowrocław, Kujawsko-Pomorskie (powiat Inowrocławski →)opublikowano 17 sierpnia 2026
Wartość umowy
580 369 zł
Liczba ofert
4 oferty
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    02 lipca 2026

    Termin ofert: 17 lipca 2026 10:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    17 sierpnia 2026

    4 oferty1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Przedsiębiorstwo Robót Drogowych "INODROG" Sp. z o.o. (Inowrocław), średnia firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 580 368,67 zł (umowę zawarto 14 sierpnia 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 4 oferty; ceny wahały się od 580 368,67 zł do 772 789,32 zł. Odrzucono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: do 30 października 2026 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA INOWROCŁAW

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 092350754

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Królowej Jadwigi 43

1.5.2.)Miejscowość

Inowrocław

1.5.3.)Kod pocztowy

88-100

1.5.4.)Województwo

kujawsko-pomorskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL617 - Inowrocławski

1.5.7.)Numer telefonu

52 35 55 810

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretariat@gminainowroclaw.eu

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

http://gminainowroclaw.eu/

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://www.platformazakupowa.pl/transakcja/1336316

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Remont drogi gminnej nr 150537C w m. Batkowo

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-e19aa6ec-4390-4e0f-baa9-a7eccdc4f40c

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00394751

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-17

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00037423/08/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.8 Remont drogi gminnej nr 150537C w m. Batkowo

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00320601

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

WIZP.271.1.7.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

440107,56 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie prac budowlanych polegających na remoncie drogi gminnej nr 150537C w m. Batkowo.

Przedmiotem robót jest remont drogi gminnej nr 150537C Batkowo – Popowskie Huby na odc. między m. Batkowo i oczyszczalnią ścieków o nawierzchni bitumicznej z utwardzonym jednostronnym poboczem szer. ok. 2,0m na działkach administrowanych przez Gminę Inowrocław (dz. nr 152/1 i 162/3, obręb Batkowo [0004]).

Stan istniejący:
W stanie istniejącym na terenie objętym zagospodarowaniem znajduje się droga o nawierzchni bitumicznej szerokości ok. 4m z poszerzeniem do ok. 6,5-7,0m w obrębie dojazdu do przejazdu kolejowego (dz. nr 162/2). Cały odcinek objęty opracowaniem ma ok. 1,3km i odpowiada za komunikację pomiędzy miejscowościami Batkowo, Popowice i Inowrocław w kierunku ul. Popowickiej (droga nr 151351C) na terenie gm. Inowrocław.
Dojazd do remontowanego odcinka stanowią bezpośrednio asfaltowe drogi od strony zachodniej, tj. drogi powiatowej nr 2555C (początek drogi gminnej nr 150537C stanowi skrzyżowanie z DP2555C). Koniec opracowania wypada na granicy Gminy i Miasta Inowrocław, tj. obrębów Batkowo (dz. nr 162/3) – Inowrocław (dz. nr 10) - punkt referencyjny nr 440A (współrzędne X: 5848022.66 i Y: 6515433.27).
Uzbrojenie terenu i obiekty w planie objętym zagospodarowaniem stanowią:
- przejazd kolejowy z siecią trakcyjną,
- podziemna i napowietrzna sieć energetyczna,
- podziemna sieć teletechniczna,
Żadna z ist. sieci nie koliduję z planowanymi pracami remontowymi.
Stan projektowany:
Projekt remontu drogi opracowano przy następujących założeniach uzgodnionych z zarządcą drogi:
- klasa drogi – D,
- kategoria ruchu – KR1/KR2,
- prędkość projektowa – 90 km/h (z ograniczeniem do 30km/h),
- szerokość jezdni – 4,0m,
- szerokość poszerzenia str. prawa z kruszywa łamanego (ist.) ok. 2,0m,
- szerokość pobocza str. lewa 0,75m - utwardzone kruszywem łamanym 0/31,5mm na szer. 0,5m,
- szerokość pobocza/poszerzenia str. prawa 2,0m - utwardzone destruktem na szer. 1,5m pozyskanym z frezowania nawierzchni bitum.
Zaplanowano następujący przebieg robót:
- wytyczenie miejsc wymiany podbudowy i planowanego remontu cząstkowego oraz zaznaczenie odcinków z nakładkami bitumicznymi,
- ścięcie i uzupełnienie poboczy gruntowych na szer. 1,0m (obustronnie przed przejazdem kolejowym),
- odtworzenie rowu/muldy odwadniającej wzdłuż dz. 177/3 (str. prawa),
- wykonanie nowej konstrukcji w miejscach przełomów,
- wykonanie remontów cząstkowych ist. nawierzchni wg zaplanowanych technologii (remont betonem asfaltowym AC16W, wzmocnienie geosiatką szklaną),
- regulacja ist. krawężników i nawierzchni z kostki bet. do wysokości w-wy ścieralnej w miejscu zjazdów i dojść,
- ułożenie w-wy ścieralnej AC11S z betonu asfaltowego gr. 4cm na ciągu głównym (nakładka bitumiczna),
- odtworzenie oznakowania poziomego,
- wykonanie obustronnych poboczy z kruszywa łamanego 0/31,5mm szer. 0,5m,
- zalecana regulacja i uzupełnienie oznakowania pionowego (wg odrębnego opracowania).
Projektowane powierzchnie oraz główne elementy zagospodarowania:
- jezdnia o nawierzchni bitumicznej AC11S (nakładki) – 3 301,20 m2,
- remonty cząstkowe betonem asf. AC16W gr. 4cm – 1 095,50 m2,
- remonty cząstkowe betonem asf. AC11S gr. 5cm – 625,00 m2,
- powierzchnia remontów (wymiany konstrukcji) ist. nawierzchni – 498,00 m2,
- pobocza utwardzone z kruszywa łamanego i destruktu asf. – 2 571,75 m2,
- ścięcie poboczy – 155,00 m2.

Zamawiający udostępnia dokumentacje na stronie internetowej prowadzonego postępowania.

Szczegółowe parametry przedmiotu zamówieniu uwzględnione zostały w uproszczonej dokumentacji technicznej oraz przedmiarze dla robót budowlanych. Przedmiar robót ma charakter pomocniczy, w przypadku rozbieżności wiążące pozostają zapisu dokumentacji technicznej, STWiOR oraz opisu przedmiotu zamówienia. Wykonawca zobowiązany jest do opracowania, uzgodnienia i wdrożenia projektu czasowej organizacji ruchu. Wszystkie prace objęte przedmiotem postępowania i umowy powinny być wykonane zgodnie ze Specyfikacjami Technicznymi Wykonania i Odbioru Robót, Uproszczonym Projektem technicznym oraz obowiązującymi przepisami prawa. Przedmiotem niniejszego postępowania jest robota budowlana w rozumieniu przepisów ustawy Pzp.

Jeżeli w SWZ oraz jakiejkolwiek innej dokumentacji przetargowej, Zamawiający wskazał parametry, znaki towarowe, źródło, pochodzenie wskazujące na określonego producenta, wskazania takie stanowią jedynie wzorzec techniczny i jakościowy lub funkcjonalny i nie oznacza to, że opisane urządzenia są jedynymi możliwymi do zaoferowania zamawiającemu. Wykonawca może zaoferować produkty równoważne. Produkt równoważny to taki, który będzie posiadał przynajmniej dla typowych, podstawowych i charakteryzujących dany produkt parametrów, cechy funkcjonalne i jakościowe nie gorsze od wskazanego wzorcowego produktu.

Wykonawca zobowiązany jest do prowadzenia robót w sposób bezpieczny, niepowodujący zagrożenia dla osób biorących udział w budowie oraz dla osób postronnych, zgodnie z warunkami ochrony przeciwpożarowej, a także mając na uwadze niepogorszenie stanu obiektów istniejących.

4.5.3.)Główny kod CPV

45230000-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

4

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

4

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

580368,67 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

772789,32 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

580368,67 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Średni przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Przedsiębiorstwo Robót Drogowych "INODROG" Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

5560003976

7.3.3)Ulica

Budowlana 38

7.3.4)Miejscowość

Inowrocław

7.3.5)Kod pocztowy

88-100

7.3.6.)Województwo

kujawsko-pomorskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-14

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

580368,67 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2026-10-30

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45230000-8Roboty budowlane w zakresie budowy…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Brak danych benchmarkowych dla tej kategorii CPV.

W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki. Zobacz wszystkie przetargi w tej kategorii →

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Rejestr umów

Umowa z tego postępowania w Centralnym Rejestrze Umów

Zamawiający zgłosił zawartą umowę do rządowego rejestru. Zobacz kwotę, strony i aneksy wpisu.

Przeszukaj Centralny Rejestr Umów →

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Inowrocław prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Inowrocław.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 580 369 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45230000-8 (Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów. CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Przedsiębiorstwo Robót Drogowych "INODROG" Sp. z o.o. (Inowrocław). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 4 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.