Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
741 075 zł
Umowa zawarta
11 sierpnia 2026
Okres realizacji
56 dni
Oferty w postępowaniu
1 oferta
Kryteria wyboru
Cena60%Termin dostawy (T)20%Okres gwarancji (G)20%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Dostawa systemu do ultraszybkiej rejestracji wizyjnej dla WIMiO PG w ramach inwestycji „Laboratorium Balistyczne” finansowanej z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego

Zamawiający Politechnika Gdańska (Gdańsk, Pomorskie) rozstrzygnął postępowanie „Dostawa systemu do ultraszybkiej rejestracji wizyjnej dla WIMiO PG w ramach inwestycji…”, wybierając ofertę wykonawcy EC TEST Systems Sp. z o.o. Wartość umowy: 741 075 zł. Złożono 1 ofertę.

Zamawiający: Politechnika GdańskaGdańsk, Pomorskieopublikowano 17 sierpnia 2026
Wartość umowy
741 075 zł
Liczba ofert
1 oferta
Konkurencyjność
~1,8 oferty
ograniczona
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

4 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy EC TEST Systems Sp. z o.o. (Kraków), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 741 075,00 zł (umowę zawarto 11 sierpnia 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 56 dni.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Politechnika Gdańska

1.3.)Oddział zamawiającego

Wydział Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 000001620

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Gabriela Narutowicza 11/12

1.5.2.)Miejscowość

Gdańsk

1.5.3.)Kod pocztowy

80-233

1.5.4.)Województwo

pomorskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL633 - Trójmiejski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

annszers@pg.edu.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://wimio.pg.edu.pl/

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1344558

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - uczelnia publiczna

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Edukacja

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Dostawa systemu do ultraszybkiej rejestracji wizyjnej dla WIMiO PG w ramach inwestycji „Laboratorium Balistyczne” finansowanej z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-2642b335-b4b5-47ec-bc55-331e889b6bb7

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00394104

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-17

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00164889/05/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.2.11 System do ultraszybkiej rejestracji wizyjnej (szybka kamera)

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00348747

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP/155/005/D/26

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

605600,00 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa systemu do ultraszybkiej rejestracji wizyjnej dla Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa Politechniki Gdańskiej w ramach inwestycji „Laboratorium Balistyczne” finansowanej z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego
2. Przedmiot zamówienia obejmuje m.in.:
a) transport i wniesienie przedmiotu umowy w miejsce wyznaczone przez Zamawiającego oraz jego ubezpieczenie, do momentu odebrania przez Zamawiającego bez zastrzeżeń;
b) przedmiot umowy spełnia parametry techniczne i wymagania określone w Szczegółowym opisie przedmiotu zamówienia;
c) przedmiot umowy dostarczony do Zamawiającego jest fabrycznie nowy, wolny od wad prawnych i fizycznych i gotowy do eksploatacji, bez konieczności dokonywania dodatkowych zakupów oraz nie jest przedmiotem żadnych praw osób trzecich;
d) Zamawiający wymaga gwarancji w wymiarze min. 12 miesięcy, okres gwarancji jest jednym z kryteriów oceny ofert.
3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 4 do niniejszej SWZ
4. Wykonawca zobowiązany jest zrealizować zamówienie na zasadach i warunkach opisanych we wzorze umowy stanowiącym Załącznik nr 3 do SWZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

38651600-9 - Kamery cyfrowe

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

741075,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

741075,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

741075,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

EC TEST Systems Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

9452048702

7.3.3)Ulica

ul. Ciepłownicza 28

7.3.4)Miejscowość

Kraków

7.3.5)Kod pocztowy

31-574

7.3.6.)Województwo

małopolskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-11

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

741075,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

56 dni

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

38651600-9Kamery cyfrowe
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
210 569 zł
Próbka: 17 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
98 616 zł698 143 zł
Rozstęp międzykwartylowy
599 527 zł
Źródło próbki
CPV 38651· kategoria CPV (5 cyfr)
Dolny kwartyl
98 616 zł
Mediana
210 569 zł
Górny kwartyl
698 143 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Politechnika Gdańska prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Gdańsk.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 741 075 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 38651600-9 (Kamery cyfrowe). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: EC TEST Systems Sp. z o.o. (Kraków). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 1 ofertę. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.