Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
2 331 882 zł
Umowa zawarta
28 lipca 2026
Okres realizacji
od 2 września 2026 do 31 sierpnia 2028
Oferty w postępowaniu
4 ofertyceny: 2 077 474 zł – 3 950 575 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano ofertę droższą o 12% od najtańszej złożonej — zdecydowały kryteria pozacenowe
Kryteria wyboru
Cena oferty; Wskaźnik oceny: C60%Doświadczenie pracowników ; Wskaźnik oceny: D40%Cena60%Doświadczenie pracowników40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

„Usługa w zakresie dostarczanie w roku szkolnym 2026/2027 oraz 2027/2028 posiłków dla dzieci uczęszczających do szkół podstawowych, oddziałów przedszkolnych oraz żłobka na terenie Gminy Chmielnik”

Zamawiający Szkoła Podstawowa nr 3 im. Św. M. M. Kolbego w Chmielniku (Chmielnik, Podkarpackie) rozstrzygnął postępowanie „Usługa w zakresie dostarczanie w roku szkolnym 2026/2027 oraz 2027/2028 posiłków dla…”, wybierając ofertę wykonawcy BTW CATERING Barbara Tomkiewicz-Węglarz. Wartość umowy: 2 331 882 zł. Złożono 4 oferty.

Wartość umowy
2 331 882 zł
Liczba ofert
4 oferty
Konkurencyjność
~2,4 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    22 czerwca 2026

    Termin ofert: 30 czerwca 2026 10:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    14 sierpnia 2026

    4 oferty1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy BTW CATERING Barbara Tomkiewicz-Węglarz (Rzeszów), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 2 331 882,00 zł (umowę zawarto 28 lipca 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 4 oferty; ceny wahały się od 2 077 474,00 zł do 3 950 575,20 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: od 2 września 2026 r. do 31 sierpnia 2028 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Szkoła Podstawowa nr 3 im. Św. M. M. Kolbego w Chmielniku

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 001130845

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

169a

1.5.2.)Miejscowość

Chmielnik

1.5.3.)Kod pocztowy

36-016

1.5.4.)Województwo

podkarpackie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL823 - Rzeszowski

1.5.7.)Numer telefonu

172296615

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

sp3@chmielnik.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.sp3chmielnik.szkolna.net

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/pn/chmielnik

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Edukacja

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

„Usługa w zakresie dostarczanie w roku szkolnym 2026/2027 oraz 2027/2028 posiłków dla dzieci uczęszczających do szkół podstawowych, oddziałów przedszkolnych oraz żłobka na terenie Gminy Chmielnik”

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-baf1d1b7-27e7-4c1a-af46-ab3fa8c7ee6a

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00392817

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-14

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00062128/01/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.1 Użyczenie kuchni oraz przygotowywanie, wydawanie i dostarczanie posiłków dla dzieci ze szkół podstawowych, oddziałów przedszkolnych i żłobka w Gminie Chmielnik, w roku szkolnym 2026/2027

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00301125

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

SP3.261.1.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

2560720,37 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest usługa w zakresie dostarczania w roku szkolnym 2026/2027 oraz w roku szkolnym 2027/2028 posiłków dla dzieci uczęszczających do szkół podstawowych, oddziałów przedszkolnych oraz żłobka na terenie Gminy Chmielnik.
2. Przygotowywanie i gotowanie posiłków odbywać się będzie w pomieszczeniach kuchni wraz z odpowiednim wyposażeniem, mieszczącej się na terenie Szkoły Podstawowej Nr 3 w Chmielniku, która zostanie użyczona Wykonawcy, któremu zostanie udzielone zamówienie na zasadach określonych w §14 Umowy, które wzór stanowi załącznik nr 4 do SWZ.
3. Użyczenie pomieszczenia kuchni wraz z zapleczem oraz wyposażeniem na potrzeby przygotowywania posiłków zostanie dokonane na podstawie umowy zawartej pomiędzy Zamawiającym a Wykonawcą.
4. Koszty korzystania z mediów tj. prąd, gaz, woda, ścieki, ponosi Wykonawca.
1) Koszt zużycia energii elektrycznej oraz gazu pokrywa Wykonawca na podstawie wskazań podliczników, pozostałe koszty związane z zużyciem gazu, energii elektrycznej wykazane na fakturze (np. opłata sieciowa stała, opłata sieciowa zmienna, abonament itp.) naliczane będą proporcjonalnie do zużycia energii elektrycznej, gazu i cen dostawców mediów.
2) Koszt zużycia wody i ścieków pokrywa Wykonawca na podstawie wskazań podliczników pomniejszone o przeciętną normę zużycia wody i ścieków dla 1 dziecka w żłobku przeliczone proporcjonalnie do liczby dzieci w żłobku (zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury w sprawie określenia przeciętnych norm zużycia wody) koszt abonamentu związany z zużyciem wody i ścieków naliczany będzie proporcjonalnie do zużycia wody i ścieków i cen dostawców mediów.
5. Użyczenie jest nieodpłatne, z zastrzeżeniem pkt 4, przez cały okres obowiązywania umowy.
6. Posiłki dla dzieci szkolnych oraz dzieci w oddziałach przedszkolnych w Szkole Podstawowej Nr 3 w Chmielniku będą wydawane przez Wykonawcę na stołówce z wykorzystaniem istniejącego tam wyposażenia.
7. Posiłki dla dzieci szkolnych oraz dzieci z oddziałów przedszkolnych w Szkole Podstawowej Nr 1 w Chmielniku, Szkole Podstawowej Nr 2 w Chmielniku, Szkole Podstawowej w Woli Rafałowskiej, Szkole Podstawowej w Zabratówce oraz Oddziałach Przedszkolnych w Błędowej Tyczyńskiej będą dowożone na miejsce tj. do Szkoły Podstawowej Nr 1 w Chmielniku, Szkoły Podstawowej Nr 2 w Chmielniku, Szkoły Podstawowej w Woli Rafałowskiej, Szkoły Podstawowej w Zabratówce oraz Oddziałów Przedszkolnych w Błędowej Tyczyńskiej, a także posiłki będą przygotowywane dla dzieci w Żłobku Samorządowym w Chmielniku i wydawane pracownikom Żłobka, jak również przygotowywane i wydawane będą posiłki dla dzieci szkolnych oraz dzieci z oddziałów przedszkolnych w Szkole Podstawowej Nr 3 w Chmielniku.
8. Świadczenie usług w zakresie przygotowywania posiłków obejmuje:
8.1. Posiłek przedszkolny składa się ze śniadania, dwudaniowego obiadu, podwieczorku, dla dzieci w oddziałach przedszkolnych oraz posiłek szkolny tj. jedno danie dziennie, czyli 1 x zupa oraz 4 x drugie danie w tygodniu dla dzieci szkolnych - w Szkole Podstawowej Nr 1 w Chmielniku, Szkole Podstawowej Nr 2 w Chmielniku, Szkole Podstawowej w Woli Rafałowskiej oraz Szkole Podstawowej w Zabratówce;
8.2. Posiłek przedszkolny – składa się ze śniadania, dwudaniowego obiadu, podwieczorku dla dzieci przedszkolnych - w oddziałach przedszkolnych w Błędowej Tyczyńskiej;
8.3. Posiłek pełny – składa się z I śniadania, II śniadania, dwudaniowego obiadu, podwieczorku, dla dzieci w Żłobku w Chmielniku.
9. Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia usług objętych przedmiotem zamówienia, w dniach nauki uczniów i innych dniach pobytu wychowanków w oddziałach przedszkolnych i żłobku.
10. Przygotowywane posiłki muszą odpowiadać wymogom dietetycznym właściwym dla dzieci w wieku od 20 tygodnia życia do 3 lat dla dzieci w żłobku, od 3 do 6 lat – dla dzieci oddziałów przedszkolnych i w wieku 7-16 lat dla uczniów szkół Gminy Chmielnik.
11. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług w zakresie żywienia, w sposób i w zakresie jak w tabeli, Załącznik 6 do SWZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

55523100-3 - Usługi w zakresie posiłków szkolnych

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

55524000-9 - Usługi dostarczania posiłków do szkół

55512000-2 - Usługi prowadzenia bufetów

55521100-9 - Usługi rozwożenia posiłków

55521200-0 - Usługi dowożenia posiłków

55321000-6 - Usługi przygotowywania posiłków

55322000-3 - Usługi gotowania posiłków

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

4

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

4

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

2077474,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

3950575,20 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

2331882,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

BTW CATERING Barbara Tomkiewicz-Węglarz

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

8131256419

7.3.3)Ulica

Słonecznikowa 17

7.3.4)Miejscowość

Rzeszów

7.3.5)Kod pocztowy

35-604

7.3.6.)Województwo

podkarpackie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-07-28

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

2331882,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

Od 2026-09-02 do 2028-08-31

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

55523100-3Usługi w zakresie posiłków szkolnyc…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
376 000 zł
Próbka: 43 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
215 000 zł1 008 596 zł
Rozstęp międzykwartylowy
793 596 zł
Źródło próbki
CPV 55523100· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
215 000 zł
Mediana
376 000 zł
Górny kwartyl
1 008 596 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Szkoła Podstawowa nr 3 im. Św. M. M. Kolbego w Chmielniku prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Chmielnik.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 2 331 882 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 55523100-3 (Usługi w zakresie posiłków szkolnych). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: BTW CATERING Barbara Tomkiewicz-Węglarz (Rzeszów). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 4 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.