Wynik częściowy: umowy w 2 z 5 części, 3 unieważniono5 części
Łączna wartość umów
428 046 zł
Rozstrzygnięcia części
  1. Umowa zawarta
    Część 1Dostawa 1 sztuki nefelometru aerozolowego wraz z oprogramowaniem
    Wartość umowy
    314 609 zł
    1 oferta
  2. Unieważniona
    Część 2Dostawa 1 sztuki pompy próżniowej niskiej próżni
    Podstawa: art. 255 pkt 1 ustawy
  3. Unieważniona
    Część 3Dostawa 1 sztuki kompresora bezolejowego z osuszaczem membranowym
    Podstawa: art. 255 pkt 1 ustawy
  4. Unieważniona
    Część 4Dostawa osuszaczy z membraną Nafion: - 3 sztuki osuszaczy do torów 5 lpm; - 1 sztuka osuszacza do toru submikronowego 2 lpm
    Podstawa: art. 255 pkt 7 ustawy
    Cena wybranej oferty
    33 948 zł
    1 oferta
  5. Umowa zawarta
    Część 5Dostawa toru poboru próby; - 1 sztuka prostej rury głównej o średnicy wewnętrznej 70 mm; - 1 sztuka głowicy próbkującej zainstalowanej na szczycie rury głównej; - 1 sztuka splittera izokinetycznego zainstalowanego na dole rury głównej; - 1
    Wartość umowy
    113 436 zł
    1 oferta
Oferty w postępowaniu
3 oferty(łącznie na 5 części)
Kryteria wyboru
Cena60%Okres gwarancyjny10%Deklaracja środowiskowa produktu EPD20%Gwarantowany okres żywotności produktu10%Okres gwarancyjny20%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Dostawa nefelometru aerozolowego oraz zestawu układu do poboru i kondycjonowania próby aerozolu

Zamawiający Instytut Geofizyki Polskiej Akademii Nauk (Warszawa, Mazowieckie) rozstrzygnął częściowo postępowanie „Dostawa nefelometru aerozolowego oraz zestawu układu do poboru i kondycjonowania próby…”: w części wybrano wykonawców, część zakończono bez wyboru lub unieważniono. Łączna wartość umów: 428 046 zł. Złożono 3 oferty.

Zamawiający: Instytut Geofizyki Polskiej Akademii NaukWarszawa, Mazowieckieopublikowano 14 sierpnia 2026
Łączna wartość umów
428 046 zł
Liczba ofert
3 ofertyłącznie, 5 części
Konkurencyjność
~2,1 oferty
ograniczona
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    09 lipca 2026

    Termin ofert: 24 lipca 2026 10:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: częściowo rozstrzygniętyBieżące

    14 sierpnia 2026

    1 oferta1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    DecyzjaZamówienie podzielono na 5 części: w 2 wybrano wykonawcę, 3 unieważniono.

  • 2

    WykonawcaWszystkie rozstrzygnięte części wygrała firma ECO Monitoring Marek Pawłowski za łącznie 428 045,83 zł.

  • 3

    OfertyŁącznie złożono 3 ofert na wszystkie części postępowania.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

INSTYTUT GEOFIZYKI POLSKIEJ AKADEMII NAUK

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 000325908

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Księcia Janusza 64

1.5.2.)Miejscowość

Warszawa

1.5.3.)Kod pocztowy

01-452

1.5.4.)Województwo

mazowieckie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL911 - Miasto Warszawa

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowieniapubliczne@igf.edu.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://www.igf.edu.pl/

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-a67dc177-b400-4369-bc9a-f28a60d3839d

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - Polska Akademia Nauk i tworzone przez nią jednostki organizacyjne

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego
Inna działalność


Działalność naukowa-badawcza w zakresie nauk geofizycznych

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Dostawa nefelometru aerozolowego oraz zestawu układu do poboru i kondycjonowania próby aerozolu

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-a67dc177-b400-4369-bc9a-f28a60d3839d

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00392744

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-14

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00614778/03/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.2.8 Dostawa nefelometru aerozolowego oraz zestawu układu do poboru i kondycjonowania próby aerozolu

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.12.)Nazwa projektu lub programu

ACTRIS-PL -Infrastruktura do badania aerozoli, chmur oraz gazów śladowych (ACTRIS-PL 2), nr FENG.02.04.IP.04-0008/24-00, 2 PRIORYTET PROGRAMU FUNDUSZE EUROPEJSKIE DLA NOWOCZESNEJ GOSPODARKI 2021-2027 (FENG)

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00333218

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ALZ.25.9.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

480000 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Dostawa 1 sztuki nefelometru aerozolowego wraz z oprogramowaniem.

4.5.3.)Główny kod CPV

38000000-5 - Sprzęt laboratoryjny, optyczny i precyzyjny (z wyjątkiem szklanego)

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

38434000-6 - Analizatory

4.5.5.)Wartość części

304878,05 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Dostawa 1 sztuki pompy próżniowej niskiej próżni.

4.5.3.)Główny kod CPV

38000000-5 - Sprzęt laboratoryjny, optyczny i precyzyjny (z wyjątkiem szklanego)

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

42122000-0 - Pompy

4.5.5.)Wartość części

13008,13 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Dostawa 1 sztuki kompresora bezolejowego z osuszaczem membranowym.

4.5.3.)Główny kod CPV

38000000-5 - Sprzęt laboratoryjny, optyczny i precyzyjny (z wyjątkiem szklanego)

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

42123000-7 - Sprężarki

4.5.5.)Wartość części

18211,38 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Dostawa osuszaczy z membraną Nafion:
- 3 sztuki osuszaczy do torów 5 lpm;
- 1 sztuka osuszacza do toru submikronowego 2 lpm.

4.5.3.)Główny kod CPV

38000000-5 - Sprzęt laboratoryjny, optyczny i precyzyjny (z wyjątkiem szklanego)

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

39721320-1 - Osuszacze powietrza

4.5.5.)Wartość części

28455,28 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Dostawa toru poboru próby;
- 1 sztuka prostej rury głównej o średnicy wewnętrznej 70 mm;
- 1 sztuka głowicy próbkującej zainstalowanej na szczycie rury głównej;
- 1 sztuka splittera izokinetycznego zainstalowanego na dole rury głównej;
- 1 sztuka separatora cyklonowego z Y-splitterem.

4.5.3.)Główny kod CPV

38000000-5 - Sprzęt laboratoryjny, optyczny i precyzyjny (z wyjątkiem szklanego)

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

38430000-8 - Aparatura do wykrywania i analizy

4.5.5.)Wartość części

115447,15 PLN

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

Część 1

Sekcja 6

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 7

OFERTY (dla części 1)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

314609,40 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

314609,40 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

314609,40 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

6.7.)Wskazanie, czy najkorzystniejsza oferta wykonawcy, któremu udzielono zamówienia uwzględnia określone w kryteriach

zgodnie z art. 242 ust. 2 ustawy - aspekty środowiskowe

Sekcja 8

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

ECO Monitoring Marek Pawłowski

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 273408117

7.3.3)Ulica

Warzywna 27

7.3.4)Miejscowość

Katowice

7.3.5)Kod pocztowy

40-545

7.3.6.)Województwo

śląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 9

UMOWA (dla części 1)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-12

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

314609,40 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

4 miesiące

Sekcja 10

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.)Podstawa prawna unieważnienia postępowania

art. 255 pkt 1 ustawy

5.2.1.)Przyczyna unieważnienia postępowania

Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia z powodu braku ofert.

Sekcja 11

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 3)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.)Podstawa prawna unieważnienia postępowania

art. 255 pkt 1 ustawy

5.2.1.)Przyczyna unieważnienia postępowania

Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia z powodu braku ofert.

Sekcja 12

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 4)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.)Podstawa prawna unieważnienia postępowania

art. 255 pkt 7 ustawy

5.2.1.)Przyczyna unieważnienia postępowania

Wykonawca ATUT Sp. z o. o., ul. Wiktora Ziółkowskiego 26, 20-834 Lublin, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, po ogłoszeniu informacji o wyborze oferty najkorzystniejszej, w dniu 03.08.2026 r. wyżej wymieniony Wykonawca za pośrednictwem platformy ezamowienia.gov.pl (środek komunikacji elektronicznej w postępowaniu) złożył oficjalne oświadczenie, z którego wynika, że z przyczyn leżących po jego stronie nie podpisze umowy w sprawie zamówienia publicznego na warunkach określonych w specyfikacji warunków zamówienia oraz złożonej ofercie. Działanie to stanowi uchylenie się Wykonawcy od zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. Biorąc powyższe pod uwagę Zamawiający na podstawie art. 263 ustawy zdecydował unieważnić postępowanie.

Sekcja 13

OFERTY (dla części 4)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

33948 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

33948 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

33948,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 14

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 5)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 15

OFERTY (dla części 5)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

113436,43 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

113436,43 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

113436,43 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 16

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 5)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

ECO Monitoring Marek Pawłowski

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 273408117

7.3.3)Ulica

Warzywna 27

7.3.4)Miejscowość

Katowice

7.3.5)Kod pocztowy

40-545

7.3.6.)Województwo

śląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 17

UMOWA (dla części 5)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-12

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

113436,43 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

4 miesiące

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

38000000-5Sprzęt laboratoryjny, optyczny i pr…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
300 000 zł
Próbka: 45 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
48 137 zł766 480 zł
Rozstęp międzykwartylowy
718 343 zł
Źródło próbki
CPV 38000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
48 137 zł
Mediana
300 000 zł
Górny kwartyl
766 480 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Instytut Geofizyki Polskiej Akademii Nauk prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Warszawa.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 428 046 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 38000000-5 (Sprzęt laboratoryjny. CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: ECO Monitoring Marek Pawłowski (Katowice). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 1 ofertę. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.