Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
188 501 zł
Umowa zawarta
6 sierpnia 2026
Okres realizacji
od 1 września 2026 do 25 czerwca 2027
Oferty w postępowaniu
5 ofertceny: 188 501 zł – 230 940 zł
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Czas podstawienia pojazdu zastępczego40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Dowóz uczniów do szkół na terenie gminy Bartniczka w roku szkolnym 2026/2027

Zamawiający Gmina Bartniczka (Bartniczka, Kujawsko-Pomorskie) rozstrzygnął postępowanie „Dowóz uczniów do szkół na terenie gminy Bartniczka w roku szkolnym 2026/2027”, wybierając ofertę wykonawcy PTO Lipnicki Sp. z o.o. Wartość umowy: 188 501 zł. Złożono 5 ofert.

Zamawiający: Gmina BartniczkaBartniczka, Kujawsko-Pomorskie (powiat Brodnicki →)opublikowano 14 sierpnia 2026
Wartość umowy
188 501 zł
Liczba ofert
5 ofert
Konkurencyjność
~2,4 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    01 lipca 2026

    Termin ofert: 9 lipca 2026 10:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    14 sierpnia 2026

    5 ofert1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy PTO Lipnicki Sp. z o.o. (Morąg), mikrofirma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 188 500,80 zł (umowę zawarto 6 sierpnia 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 5 ofert; ceny wahały się od 188 500,80 zł do 230 940,00 zł.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: od 1 września 2026 r. do 25 czerwca 2027 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Bartniczka

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 871118425

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Brodnicka 8

1.5.2.)Miejscowość

Bartniczka

1.5.3.)Kod pocztowy

87-321

1.5.4.)Województwo

kujawsko-pomorskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL616 - Grudziądzki

1.5.7.)Numer telefonu

564936810

1.5.8.)Numer faksu

564936832

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

ugb@data.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.bip.bartniczka.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1336413

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Dowóz uczniów do szkół na terenie gminy Bartniczka w roku szkolnym 2026/2027

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-308cff3a-50b5-49df-9db0-38c609fdf398

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00392628

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-14

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00008668/04/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.1 Dowóz uczniów do szkół na terenie gminy Bartniczka w roku szkolnym 2026/2027

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00317055

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

WIŚR.271.1.7.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiot zamówienia
a) Zamówienie obejmuje świadczenie usługi polegającej na dowozie uczniów realizujących obowiązek szkolny w okresie 01 września 2026 r. do 25 czerwca 2027 r. w Szkole Podstawowej w Radoszkach oraz w Szkole Podstawowej w Jastrzębiu z punktu rozpoczęcia trasy oraz miejsc wyznaczonych w poszczególnych miejscowościach do szkół, a następnie po zakończeniu zajęć lekcyjnych ich rozwiezienie do wskazanych miejsc w poszczególnych miejscowościach.
b) Zamówienie obejmuje również przewóz uczniów na zawody sportowe oraz inne wyjazdy związane z realizacją zadań szkolnych. Dowozy uczniów będą się odbywać według kalendarza imprez sportowych. Zamawiający zastrzega, że wyjazdy mogą obejmować wyjazdy na zawody rejonowe i wojewódzkie. Termin podstawienia transportu według zapotrzebowania Zamawiającego. Zamawiający wymaga, aby dowóz odbywał się autobusem (liczba miejsc siedzących min. 50 plus opiekun) oraz busem (tj. autobus posiadający min. 12 miejsc siedzących plus opiekun). Szacunkowa liczba kilometrów wynosi ok. 500 km.

2. Usługa świadczona będzie taborem Wykonawcy na podstawie biletów miesięcznych, zgodnie z zasadami i obowiązkami wynikającymi z ustawy z dnia 6 września 2001 r. o transporcie drogowym (Dz. U. z 2025 r., poz. 1490 t.j.) oraz ustawy z dnia 16 grudnia 2010 r. o publicznym transporcie zbiorowym (Dz. U. z 2025 r., poz. 285 t.j.)
3. Usługa świadczona będzie w trakcie trwania roku szkolnego 2026/2027 tj. od dnia 01.09.2026 r. do dnia 25.06.2027 r. codziennie w dni nauki szkolnej, bez: ferii zimowych, dni świątecznych oraz dni, gdy nie jest możliwa realizacja umowy z innych przyczyn (np. ogłoszenie pandemii, awarii ogrzewania oraz spadku wymaganej prawem temperatury w pomieszczeniach szkolnych itp.), które spowodowałyby konieczność wprowadzenia zdalnego nauczania.
4. W przypadku odpracowywania zajęć szkolnych w innym dniu wolnym od zajęć, Wykonawca zobowiązany jest zapewnić przewóz dzieci zgodnie z harmonogramem ustalonym na dzień odpracowywany.
5. Linie komunikacji muszą być tak zorganizowane, aby umożliwiały bezpieczną, wygodną i zgodną z planem lekcji w poszczególnych szkołach realizację usługi
6. Każde dziecko powinno być dowiezione do szkoły, w takim czasie, aby możliwe było rozpoczęcie przez nie o czasie zajęć lekcyjnych i zabierane po ich zakończeniu, bez zbędnego oczekiwania.
7. Pojazdy służące do przewozu uczniów muszą być w pełni sprawne, spełniać wymogi bezpieczeństwa, spełniać normy emisji spalin minimum Euro 5, odpowiadać ogólnym warunkom przewozu osób, pojazdy muszą posiadać nie więcej jak 2 schody wejściowe, muszą posiadać ważne polisy ubezpieczeniowe OC i NNW oraz aktualne badania techniczne.
8. Przeznaczone do realizacji przedmiotu umowy autobusy Wykonawcy muszą być pojazdami dopuszczonymi do ruchu, które spełniają warunki techniczne wymagane przepisami ruchu drogowego. Osoby, które będą uczestniczyć w realizacji zamówienia muszą posiadać wszelkie wymagane kwalifikacje i uprawnienia (w tym m.in. ważne badania lekarskie, przeszkolenie w zakresie przepisów BHP i p.poż), co umożliwia bezpieczną realizację zamówienia. Zamawiający zastrzega sobie prawo do kontroli autobusów przeznaczonych do realizacji przedmiotu umowy oraz osób uczestniczących w realizacji przedmiotu zamówienia (kierowców) bez uprzedniego zawiadomienia. Zamawiający zastrzega sobie prawo dokonywania przeglądów stanu technicznego danego pojazdu, niezależnie od przeglądów dokonywanych na podstawie przepisów o ruchu drogowym na koszt Wykonawcy w sytuacji wątpliwości, co do stanu technicznego danego pojazdu.
9. Do realizacji ww. usług transportowych Przewoźnik podstawi autobusy umożliwiające odpowiednie warunki przewozu zgodnie z ustawą z dnia 15 listopada 1984r. Prawo przewozowe (Dz.U. z 2024 r., poz. 1262 t. j.) oraz rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia (Dz. U. z 2024 r. poz. 502 ze zm.). W przypadku awarii autobusu Przewoźnik podstawi inny nie obciążając dodatkowo Zamawiającego (Usługobiorcy).
10. Zamawiający bezwzględnie wymaga, aby każdy autobus skierowany do przewozu dzieci był wyposażony w sprawną, wydajną klimatyzację przestrzeni pasażerskiej (całopojazdową). System klimatyzacji musi zapewniać utrzymanie temperatury wewnątrz pojazdu w przedziale od +20°C do +24°C w dniach, w których temperatura atmosferyczna na zewnątrz przekracza +22°C.

4.5.3.)Główny kod CPV

60112000-6 - Usługi w zakresie publicznego transportu drogowego

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

5

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

4

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

188500,80 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

230940,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

188500,80 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

PTO Lipnicki Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

7412137901

7.3.3)Ulica

Żeromskiego 43

7.3.4)Miejscowość

Morąg

7.3.5)Kod pocztowy

14-300

7.3.6.)Województwo

warmińsko-mazurskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-06

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

188500,80 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

Od 2026-09-01 do 2027-06-25

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

60112000-6Usługi w zakresie publicznego trans…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
382 869 zł
Próbka: 40 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
199 301 zł656 309 zł
Rozstęp międzykwartylowy
457 009 zł
Źródło próbki
CPV 60112000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
199 301 zł
Mediana
382 869 zł
Górny kwartyl
656 309 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Bartniczka prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Bartniczka.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 188 501 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 60112000-6 (Usługi w zakresie publicznego transportu drogowego). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: PTO Lipnicki Sp. z o.o. (Morąg). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 5 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.