Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
2 475 617 zł
Umowa zawarta
13 sierpnia 2026
Okres realizacji
90 dni
Oferty w postępowaniu
4 ofertyceny: 2 475 617 zł – 3 597 573 zł
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Doświadczenie kluczowego specjalisty (kierownika budowy)40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Rozbudowa drogi powiatowej Nr 1483N od km 0+000 do skrzyżowania z DK 16- odcinek 8+200 - 9+871

Zamawiający Powiatowa Służba Drogowa w Olsztynie (Olsztyn, Warmińsko-Mazurskie) rozstrzygnął postępowanie „Rozbudowa drogi powiatowej Nr 1483N od km 0+000 do skrzyżowania z DK 16- odcinek 8+200 -…”, wybierając ofertę wykonawcy BUDIMEX Spółka Akcyjna. Wartość umowy: 2 475 617 zł. Złożono 4 oferty.

Zamawiający: Powiatowa Służba Drogowa w OlsztynieOlsztyn, Warmińsko-Mazurskieopublikowano 14 sierpnia 2026
Wartość umowy
2 475 617 zł
Liczba ofert
4 oferty
Konkurencyjność
~4,3 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy BUDIMEX Spółka Akcyjna (Warszawa).

  • 2

    UmowaWartość umowy: 2 475 617,27 zł (umowę zawarto 13 sierpnia 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 4 oferty; ceny wahały się od 2 475 617,27 zł do 3 597 572,65 zł.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 90 dni.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

POWIATOWA SŁUŻBA DROGOWA W OLSZTYNIE

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 510866733

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Cementowa 3

1.5.2.)Miejscowość

Olsztyn

1.5.3.)Kod pocztowy

10-429

1.5.4.)Województwo

warmińsko-mazurskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL622 - Olsztyński

1.5.7.)Numer telefonu

89 535 66 30

1.5.8.)Numer faksu

89 535 66 40

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

psd@powiat-olsztynski.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.psd.olsztyn.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1329491

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego
Inna działalność


działalność wspomagająca transport lądowy, pozostała

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Rozbudowa drogi powiatowej Nr 1483N od km 0+000 do skrzyżowania z DK 16- odcinek 8+200 - 9+871

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-19ca9fe3-a93e-40fd-b68d-bf6ae6ddf6cf

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00392468

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-14

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00094441/07/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.8 Rozbudowa drogi powiatowej Nr 1483N od km 0+000 do skrzyzowania z DK16 - etap II - odcinek od km 0+000 do około km 1+700

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00298111

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP.262.29.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane związane z realizacją inwestycji pn

„Rozbudowa drogi powiatowej Nr 1483N od km 0+000 do skrzyżowania z DK16– odcinek 8+200- 9+871" 1) Roboty budowlane związane z realizacją przedmiotowego zamówienia będą wykonywane na podstawie pozwolenia na budowę - decyzja ZRID Bwo/58/2025 z dnia 30.05.2025 r. 2) Przedmiot zamówienia realizowany będzie na podstawie: dokumentacji projektowej „Rozbudowa drogi powiatowej Nr 1483N od km 0+000 do skrzyżowania z DK16” opracowanej przez firmę MG BC Sp. z o.o., ul. Metalowa 3, 10-603 Olsztyn, projektu stałej organizacji ruchu, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót, przedmiaru robót (pomocniczo), ustaleń SWZ, zgodnie z obowiązującymi przepisami, normami i sztuką budowlaną oraz postanowieniami umowy;

4.5.3.)Główny kod CPV

45233140-2 - Roboty drogowe

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

4

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

2475617,27 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

3597572,65 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

2475617,27 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

BUDIMEX Spółka Akcyjna

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

5261003187

7.3.3)Ulica

Siedmiogrodzka 9

7.3.4)Miejscowość

Warszawa

7.3.5)Kod pocztowy

01-204

7.3.6.)Województwo

mazowieckie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Tak

7.4.1.)Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani

Wykonawca zamierza powierzyć podwykonawcom roboty budowlane objęte zamówieniem z wyłączeniem robót bitumicznych oraz koordynowania i kierowania.

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-13

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

2475617,27 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

90 dni

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45233140-2Roboty drogowe
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
754 551 zł
Próbka: 216 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
362 593 zł2 178 397 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 815 804 zł
Źródło próbki
CPV 45233140· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
362 593 zł
Mediana
754 551 zł
Górny kwartyl
2 178 397 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Rejestr umów

Umowa z tego postępowania w Centralnym Rejestrze Umów

Zamawiający zgłosił zawartą umowę do rządowego rejestru. Zobacz kwotę, strony i aneksy wpisu.

Przeszukaj Centralny Rejestr Umów →

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Powiatowa Służba Drogowa w Olsztynie prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Olsztyn.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 2 475 617 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45233140-2 (Roboty drogowe). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: BUDIMEX Spółka Akcyjna (Warszawa). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 4 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.