Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
681 420 zł
Umowa zawarta
28 lipca 2026
Okres realizacji
do 26 maja 2028
Oferty w postępowaniu
3 ofertyceny: 487 080 zł – 920 040 zł
Wybrano ofertę droższą o 40% od najtańszej złożonej — zdecydowały kryteria pozacenowe
Kryteria wyboru
Cena60%Liczba jednostek organizacyjnych Miasta Katowice, dla których wykonawca zadeklaruje sporzą40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Wykonanie badania sprawozdania finansowego Miasta Katowice za okres od 1 stycznia 2026 r. do 31 grudnia 2026 r. oraz od 1 stycznia 2027 r. do 31 grudnia 2027 r.

Zamawiający Miasto Katowice (Katowice, Śląskie) rozstrzygnął postępowanie „Wykonanie badania sprawozdania finansowego Miasta Katowice za okres od 1 stycznia 2026 r.…”, wybierając ofertę wykonawcy POL-TAX 2 spółka z ograniczoną odpowiedzialnością. Wartość umowy: 681 420 zł. Złożono 3 oferty.

Zamawiający: Miasto KatowiceKatowice, Śląskieopublikowano 14 sierpnia 2026
Wartość umowy
681 420 zł
Liczba ofert
3 oferty
Konkurencyjność
~4,4 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy POL-TAX 2 spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (Warszawa).

  • 2

    UmowaWartość umowy: 681 420,00 zł (umowę zawarto 28 lipca 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 3 oferty; ceny wahały się od 487 080,00 zł do 920 040,00 zł.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: do 26 maja 2028 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

MIASTO KATOWICE

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 000515780

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Młyńska 4

1.5.2.)Miejscowość

Katowice

1.5.3.)Kod pocztowy

40-098

1.5.4.)Województwo

śląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL22A - Katowicki

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

bzp@katowice.eu

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://www.katowice.eu

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://umkatowice.ezamawiajacy.pl/pn/umkatowice/demand/295431/notice/public/details

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Wykonanie badania sprawozdania finansowego Miasta Katowice za okres od 1 stycznia 2026 r. do 31 grudnia 2026 r. oraz od 1 stycznia 2027 r. do
31 grudnia 2027 r.

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-451b0144-d3d3-4933-bce6-cc5b6240a1b3

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00392426

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-14

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00028840/21/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.42 Badanie sprawozdania finansowego Miasta Katowice za lata 2026-2027

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00280222

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

BZP.271.1.30.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest: Wykonanie badania sprawozdania finansowego Miasta Katowice za okres od:
 1 stycznia 2026 r. do 31 grudnia 2026 r.,
 1 stycznia 2027 r. do 31 grudnia 2027 r.,
którego celem jest sporządzenie sprawozdania z badania wraz z wyrażeniem pisemnej opinii
o tym, czy sprawozdanie finansowe jest zgodne z zastosowanymi zasadami (polityką) rachunkowości oraz czy rzetelnie i jasno przedstawia sytuację majątkową i finansową, jak też wynik finansowy badanej jednostki samorządu terytorialnego.

4.5.3.)Główny kod CPV

79212000-3 - Usługi audytu

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

3

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

487080,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

920040,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

681420,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

POL-TAX 2 spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

1132914298

7.3.3)Ulica

ul. Marii Rodziewiczówny 1 lok. U5

7.3.4)Miejscowość

Warszawa

7.3.5)Kod pocztowy

04-187

7.3.6.)Województwo

mazowieckie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Tak

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-07-28

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

681420,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2028-05-26

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

79212000-3Usługi audytu
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Brak danych benchmarkowych dla tej kategorii CPV.

W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki. Zobacz wszystkie przetargi w tej kategorii →

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Miasto Katowice prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Katowice.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 681 420 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 79212000-3 (Usługi audytu). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: POL-TAX 2 spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (Warszawa). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 3 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.