Bank Kultury – przebudowa dawnego banku na siedzibę Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lęborku (etap II)
Zamawiający Gmina Miasto Lębork (Lębork, Pomorskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Bank Kultury – przebudowa dawnego banku na siedzibę Miejskiej Biblioteki Publicznej w…”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 550 000 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=3967, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~4,6 ofertwysokaW takich przetargach zwykle startuje sporo firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
8 wpisów- Ogłoszenie
07 listopada 2025
Termin ofert: 12 grudnia 2025 08:45Otwórz ogłoszenie → - Zmiana ogłoszenia
13 listopada 2025
Otwórz ogłoszenie → - Zmiana ogłoszenia
21 listopada 2025
Otwórz ogłoszenie → - Zmiana ogłoszenia
25 listopada 2025
Otwórz ogłoszenie → - Zmiana ogłoszenia
05 grudnia 2025
Otwórz ogłoszenie → - Wynik: wybrano wykonawcę
26 lutego 2026
3 oferty1 wykonawcaOtwórz ogłoszenie → - Zmiana umowy
08 lipca 2026
1 wykonawcaOtwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowyBieżące
14 sierpnia 2026
1 wykonawca
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | Gmina Miasto Lębork |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 770979737 |
| 1.4) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | Armii Krajowej 14 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Lębork |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 84-300 |
| 1.4.4.) | Województwo | pomorskie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL636 - Słupski |
| 1.4.7.) | Numer telefonu | 598637783 |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | inwestycje@um.lebork.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | https://www.lebork.pl |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Identyfikator postępowania | ocds-148610-7ab7684c-3f91-4add-905f-d17a336df977 |
| 2.2.) | Numer ogłoszenia | 2026/BZP 00392395 |
| 2.3.) | Wersja ogłoszenia | 01 |
| 2.4.) | Data ogłoszenia | 2026-08-14 |
Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Charakter zamówienia | Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne |
| 3.2.) | Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE | Tak |
| 3.2.1.) | Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE | 2025/BZP 00522608 |
| 3.3.) | Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej | Tak |
| 3.4.) | Nazwa projektu lub programu | Zadanie dofinansowane w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Pomorza 2021 – 2027, Priorytetu 6. Fundusze europejskie dla silnego społecznie Pomorza (EFRR), Działania 6.10. Infrastruktura kultury, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego |
| 3.5.) | Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną | Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy |
| 3.6.) | Rodzaj zamówienia | Roboty budowlane |
| 3.7.) | Nazwa zamówienia | Bank Kultury – przebudowa dawnego banku na siedzibę Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lęborku (etap II) |
| 3.8.) | Krótki opis przedmiotu zamówienia | 1. Przedmiotem zamówienia jest realizacja robót objętych II etapem przebudowy dawnego budynku banku przy Al. Wolności 73 na siedzibę Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lęborku. Zakres etapu II obejmuje: |
| 3.9.) | Główny kod CPV | 45000000-7 - Roboty budowlane |
| 3.10.) | Dodatkowy kod CPV | 45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe 45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach |
Podstawowe informacje o zawartej umowie
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 4.1.) | Data zawarcia umowy | 2026-02-05 |
| 4.2.) | Okres realizacji zamówienia | 6 miesiące |
| 4.3.) | Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę | |
| 4.3.1.) | Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy) | El-Team Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością |
| 4.3.2.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | 7010712390 |
| 4.3.3.) | Ulica | Staromiejska 27a |
| 4.3.4.) | Miejscowość | Lębork |
| 4.3.5.) | Kod pocztowy | 84-300 |
| 4.3.6.) | Województwo | pomorskie |
| 4.3.7.) | Kraj | Polska |
| 4.4.) | Wartość umowy | 1912650,00 PLN |
| 4.5.) | Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej | 2026/BZP 00129998/01 |
Przebieg realizacji umowy
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 5.1.) | Czy umowa została wykonana | Tak |
| 5.2.) | Termin wykonania umowy | 2026-07-23 |
| 5.3.) | Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie | Tak |
| 5.4.) | Informacje o zmianach umowy | |
| 5.4.1.) | Liczba zmian | 1 |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 1 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 2 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | Aneks zawierał zmiany nieistotne z punktu widzenia ustawy Pzp porządkujące treść umowy w tym: |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | Zmiany dokonano w komparycji umowy oraz Załączniku nr 1 do umowy |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Nie |
| 5.5.) | Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy | 1912650,00 PLN |
| 5.6.) | Czy umowa została wykonana należycie | Tak |
| 5.7.) | Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania | nie dotyczy |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.