Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca

Konsorcjum, pozostali wykonawcy: Z.U.H."HYDRO-INTAL-PLAST" Zamirski Mateusz

Wartość umowy
6 370 149 zł
Umowa zawarta
12 sierpnia 2026
Okres realizacji
110 dni
Oferty w postępowaniu
2 ofertyceny: 6 370 149 zł – 6 758 318 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Gwarnacja40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Modernizacja budynków mieszkalnych na terenie Gminy Bielawa i Gminy Dzierżoniów (część II)

Zamawiający Gmina Bielawa (Bielawa, Dolnośląskie) rozstrzygnął postępowanie „Modernizacja budynków mieszkalnych na terenie Gminy Bielawa i Gminy Dzierżoniów (część II)”, wybierając ofertę wykonawcy Usługi Ogólnobudowlane Piotr Kozłowski. Wartość umowy: 6 370 149 zł. Złożono 2 oferty.

Zamawiający: Gmina BielawaBielawa, Dolnośląskie (powiat Dzierżoniowski →)opublikowano 14 sierpnia 2026
Wartość umowy
6 370 149 zł
Liczba ofert
2 oferty
Konkurencyjność
~4,0 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

4 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę konsorcjum: Usługi Ogólnobudowlane Piotr Kozłowski (Bielawa), wspólnie z: Z.U.H."HYDRO-INTAL-PLAST" Zamirski Mateusz.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 6 370 148,88 zł (umowę zawarto 12 sierpnia 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 2 oferty; ceny wahały się od 6 370 148,88 zł do 6 758 317,50 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 110 dni.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Bielawa

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 890717823

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Plac Wolności 1

1.5.2.)Miejscowość

Bielawa

1.5.3.)Kod pocztowy

58-260

1.5.4.)Województwo

dolnośląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL517 - Wałbrzyski

1.5.7.)Numer telefonu

74 83-34-255

1.5.8.)Numer faksu

74 83-35-838

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

um@um.bielawa.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.bielawa.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://bielawa.e-zp.finn.pl

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Modernizacja budynków mieszkalnych na terenie Gminy Bielawa i Gminy Dzierżoniów (część II)

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-15877741-d566-4037-af6d-c738c1f706d9

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00392390

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-14

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00054085/08/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.4 Modernizacja budynków mieszkalnych na terenie Gminy Bielawa i Gminy Dzierżoniów

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.12.)Nazwa projektu lub programu

Zadnie jest dofinansowane z: Fundusze Europejskie dla Dolnego Śląska 2021-2027, Priorytet 9 Fundusze Europejskie na rzecz transformacji obszarów górniczych na Dolnym Śląsku, Działanie 9.6 Transformacja środowiskowa; Typ projektu: 9.6.A Renowacja zwiększająca efektywność energetyczną istniejących budynków mieszkalnych.

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00308900

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

IZ.271.1.28.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych polegających na wykonaniu zadania pn. Modernizacja budynków mieszkalnych na terenie Gminy Bielawa i Gminy Dzierżoniów (część II),
2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, opis wymagań zamawiającego w zakresie realizacji i odbioru określają:
1) Opis przedmiotu zamówienia - część III SWZ na który składa się dokumentacja projektowa (Projekt architektoniczno budowlany, Projekt Techniczny, Przedmiary, STWiOR) opracowana przez Biuro Projektowo Usługowe mgr Anna Andrukonis-Krawczyk, 58-300 Wałbrzych, ul. Żółkiewskiego 10, NIP 886-129-41-60 dotycząca następujących budynków:
1. ul. Brzeżna 43
2. ul. Wolności 61a
3. ul. Wolności 88a
4. ul. Wolności 70
5. ul. Wolności 68
2) Projektowane postanowienia umowy w sprawie zamówienia publicznego, które zostaną wprowadzone do umowy w sprawie zamówienia publicznego - stanowią część II SWZ - projekt umowy.

4.5.3.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

6370148,88 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

6758317,50 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

6370148,88 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Tak

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)
Usługi Ogólnobudowlane Piotr Kozłowski

Nazwy (firmy) pozostałych wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: Z.U.H."HYDRO-INTAL-PLAST" Zamirski Mateusz

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

8821940582

7.3.4)Miejscowość

Bielawa

7.3.6.)Województwo

dolnośląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-12

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

6370148,88 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

110 dni

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 500 zł
Próbka: 1591 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 195 zł1 803 654 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 570 459 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 195 zł
Mediana
550 500 zł
Górny kwartyl
1 803 654 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Bielawa prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Bielawa.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 6 370 149 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Usługi Ogólnobudowlane Piotr Kozłowski (Bielawa). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 2 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.