Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
673 479 zł
Umowa zawarta
24 lipca 2026
Okres realizacji
3 miesiące
Oferty w postępowaniu
7 ofertceny: 673 479 zł – 853 779 zł
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Okres gwarancji40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

„Wykonanie nawierzchni bitumicznych na drogach gminnych oraz parkingu”

Zamawiający Gmina Żołynia (Żołynia, Podkarpackie) rozstrzygnął postępowanie „Wykonanie nawierzchni bitumicznych na drogach gminnych oraz parkingu”, wybierając ofertę wykonawcy Przedsiębiorstwo Drogowo- Mostowe Spółka Akcyjna. Wartość umowy: 673 479 zł. Złożono 7 ofert.

Zamawiający: Gmina ŻołyniaŻołynia, Podkarpackie (powiat Łańcucki →)opublikowano 13 sierpnia 2026
Wartość umowy
673 479 zł
Liczba ofert
7 ofert
Konkurencyjność
~5,1 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Przedsiębiorstwo Drogowo- Mostowe Spółka Akcyjna (Dębica).

  • 2

    UmowaWartość umowy: 673 479,17 zł (umowę zawarto 24 lipca 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 7 ofert; ceny wahały się od 673 479,17 zł do 853 778,97 zł.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 3 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Żołynia

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 690581844

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Rynek 22

1.5.2.)Miejscowość

Żołynia

1.5.3.)Kod pocztowy

37-110

1.5.4.)Województwo

podkarpackie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL823 - Rzeszowski

1.5.7.)Numer telefonu

17 224 30 18

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

kswis@zolynia.pl, mmarcinek@zolynia.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

http://www.zolynia.pl/

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-d49636f4-2872-44d9-8f7f-5012ac043163

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

„Wykonanie nawierzchni bitumicznych na drogach gminnych oraz parkingu”

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-d49636f4-2872-44d9-8f7f-5012ac043163

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00392085

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-13

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00029581/03/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.2 Wykonanie nawierzchni bitumicznych na drogach gminnych oraz parkingu

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00270182

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

RG.271.3.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

684305,52 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiotem zamówienia jest wykonanie nawierzchni bitumicznych na drogach gminnych oraz parkingu

1) Droga gminna dz. nr ewid. gr 1838 w Żołyni - wykonanie koryta gr 15 cm na całej szerokości jezdni oraz na zjazdach – 984,71 m2 - wykonanie podbudowy z kruszyw , tłuczeń gr 15 cm – 984,71 m2 - nawierzchnia z masy mineralno-asfaltowej warstwa ścieralna gr 5 cm – 924,71 m2 - regulacja pionowa zaworów wodociągowych i włazów kanałowych – 3 szt - pobocza z materiałów kamiennych – 120,0 m2 2) Droga gminna dz. nr ewid. gr 1401/2 w Żołyni - wykonanie koryta gr 15 cm na całej szerokości jezdni oraz na zjazdach – 746,10 m2 - wykonanie podbudowy z kruszyw , tłuczeń gr 15 cm – 746,10 m2 - nawierzchnia z masy mineralno-asfaltowej warstwa ścieralna gr 5 cm – 707,50 m2 - regulacja pionowa zaworów wodociągowych – 5 szt - pobocza z materiałów kamiennych – 63,70 m2 3) Droga gminna dz. nr ewid. gr 8290 w Żołyni - wykonanie kanalizacji deszczowej fi 300 – 153,0 m , montaż studni kanalizacyjnych – 6 szt , montaż studni ściekowych – 5 szt - wykonanie koryta gr 15 cm na całej szerokości jezdni oraz na zjazdach – 948,50 m2 - wykonanie podbudowy z kruszyw , tłuczeń gr 20 cm – 948,50 m2 - ułożenie rur ochronnych fi 110/6,3 – 17 m - nawierzchnia z masy mineralno-asfaltowej warstwa wiążąca gr 3 cm – 882,50 m2 - nawierzchnia z masy mineralno-asfaltowej warstwa ścieralna gr 3 cm – 882,50 m2 - ułożenie krawężników 15x30 – 158,0 m - regulacja pionowa zaworów wodociągowych – 2 szt 4) Droga gminna dz. nr ewid. gr 2599 w Żołyni - wykonanie koryta gr 15 cm na całej szerokości jezdni oraz na zjazdach – 498,65 m2 - wykonanie podbudowy z kruszyw , tłuczeń gr 15 cm – 498,65 m2 - nawierzchnia z masy mineralno-asfaltowej warstwa ścieralna gr 5 cm – 469,00 m2 - regulacja pionowa zaworów wodociągowych – 1 szt - pobocza z materiałów kamiennych – 54,00 m2 5) Droga gminna dz. nr ewid. gr 6128/35 w Żołyni - rozebranie nawierzchni tłuczniowej gr. 20 cm , materiał do ponownego wbudowania – 300,0 m2 - wykonanie koryta gr 15 cm na całej szerokości jezdni oraz na zjazdach – 410 00 m2 - wykonanie podbudowy z kruszyw , tłuczeń gr 15 cm , materiał częściowo z rozbiórki– 710,00 m2 - nawierzchnia z masy mineralno-asfaltowej warstwa ścieralna gr 5 cm – 680,00 m2 - regulacja pionowa , włazy kanałowe – 3 szt - regulacja pionowa zaworów wodociągowych – 10 szt - pobocza z materiałów kamiennych – 56,40 m2 6) Droga gminna dz. nr ewid. gr 260 , 261 , 251/9 , 277 w Brzózie Stadnickiej - oczyszczenie istniejącej nawierzchni bitumicznej – 834,40 m2 - frezowanie nawierzchni asfaltowej – 85,00 m2 - remonty cząstkowe nawierzchni masą mineralno-bitumiczną – 6,6 t - skropienie nawierzchni asfaltem wraz z montażem geosiatki – 843,40 m2 - nawierzchnia z masy mineralno - asfaltowej warstwa ścieralna gr 5 cm – 843,40 m2 - montaż barier ochronnych 1-stronnych – 14,0 m - pobocza z materiałów kamiennych – 45,00 m2 7) Parking , dz. nr 843/10 w Żołyni - wykonanie koryta gr 25 cm na całej szerokości jezdni – 450 50 m2 - warstwa odsączająca , grubość warstwy 10 cm - wykonanie podbudowy z kruszyw , tłuczeń gr 15 cm – 450,50 m2 - ułożenie krawężników 15x30 – 72,0 m - nawierzchnia z masy mineralno - asfaltowej warstwa ścieralna gr 5 cm – 443,70 m2 Minimalny zakres realizacji przedmiotu zamówienia wynosi 70%. Opisany zakres robót nie wprowadza żadnych barier dostępności dla osób niepełnosprawnych oraz jest zaprojektowany z przeznaczeniem dla wszystkich użytkowników. 2. Szczegółowy zakres robót określa 1) Przedmiar robót, 2) Specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót. 3. Rozwiązania równoważne: W każdym przypadku użycia w opisie przedmiotu zamówienia lub załącznikach norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt. 2 oraz ust. 3 ustawy Pzp, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym. Wykonawca analizując dokumentację powinien założyć, że każdemu odniesieniu, o którym mowa w art. 101 ust. 1 pkt. 2 oraz ust. 3 ustawy Pzp użytemu w dokumentacji towarzyszy wyraz „lub równoważne". Wszystkie kryteria i cechy opisane w normach, ocenach technicznych, specyfikacjach technicznych i systemach referencji technicznych wyznaczają minimalne standardy, które musi spełnić oferowany produkt lub usługa. Określone w przedmiarach robót typy materiałów i urządzeń podano dla wyznaczenia minimalnego standardu technicznego. Wykonawcy robót przysługuje prawo ich zastąpienia przez materiały i urządzenia o co najmniej równoważnych parametrach technicznych pod warunkiem osiągnięcia założonych standardów technicznych. Wykonawca proponujący materiały i urządzenia równoważne odpowiedzialny jest za sprawdzenie możliwości ich zastosowania w realizacji przedmiotu zamówienia pod każdym względem (w tym np: właściwości, wymiarów, ciężaru, sposobu transportu i montażu). Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne jest obowiązany wykazać, że oferowane przez niego rozwiązania spełniają wymagania określone przez Zamawiającego. W takim przypadku, wykonawca załącza do oferty wykaz rozwiązań równoważnych wraz z jego opisem lub normami. 4. Wykonawca podczas odbioru przedstawi Zamawiającemu komplet dokumentacji niezbędnej do odbioru, w szczególności: protokoły, kosztorys powykonawczy, deklaracje zgodności, certyfikaty. 5. Każda pozycja w kosztorysie ofertowym powinna być odrębnie wyceniona. Kosztorys ofertowy uproszczony musi być w pełni zgodny z zapisami zawartymi w przedmiarze robót (materiał, opis, ilość) i ma zawierać ceny jednostkowe dla poszczególnych pozycji oraz sumowanie.

4.5.3.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

7

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

5

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

673479,17 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

853778,97 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

673479,17 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Przedsiębiorstwo Drogowo- Mostowe Spółka Akcyjna

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

NIP: 872-21-75-948

7.3.3)Ulica

Ul. Drogowców 1

7.3.4)Miejscowość

Dębica

7.3.5)Kod pocztowy

39-200

7.3.6.)Województwo

podkarpackie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Tak

7.4.1.)Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani

Roboty rozbiórkowe, ziemne, wykończeniowe.
Zgodnie z złożonym oświadczeniem Wykonawcy, podwykonawcy są nieznani na tym etapie postępowania.

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-07-24

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

673479,17 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

3 miesiące

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
551 722 zł
Próbka: 1588 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 256 zł1 828 171 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 594 915 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 256 zł
Mediana
551 722 zł
Górny kwartyl
1 828 171 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Żołynia prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Żołynia.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 673 479 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Przedsiębiorstwo Drogowo- Mostowe Spółka Akcyjna (Dębica). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 7 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.