Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
383 599 zł
Umowa zawarta
13 sierpnia 2026
Okres realizacji
60 dni
Oferty w postępowaniu
2 ofertyceny: 383 599 zł – 495 056 zł
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Okres gwarancji40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

„Przebudowa dróg gminnych na terenie gminy Warta” – drogi Gołuchy

Zamawiający Gmina Warta (Warta, Łódzkie) rozstrzygnął postępowanie „„Przebudowa dróg gminnych na terenie gminy Warta” – drogi Gołuchy”, wybierając ofertę wykonawcy Przedsiębiorstwo Robót Drogowych i Mostowych Sp. z o.o. Wartość umowy: 383 599 zł. Złożono 2 oferty.

Zamawiający: Gmina WartaWarta, Łódzkie (powiat Sieradzki →)opublikowano 13 sierpnia 2026
Wartość umowy
383 599 zł
Liczba ofert
2 oferty
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    25 czerwca 2026

    Termin ofert: 16 lipca 2026 11:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    13 sierpnia 2026

    2 oferty1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Przedsiębiorstwo Robót Drogowych i Mostowych Sp. z o.o. (Czartki), średnia firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 383 598,87 zł (umowę zawarto 13 sierpnia 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 2 oferty; ceny wahały się od 383 598,87 zł do 495 056,24 zł.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 60 dni.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA WARTA

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 730934542

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Rynek im. Władysława Stanisława Reymonta 1

1.5.2.)Miejscowość

Warta

1.5.3.)Kod pocztowy

98-290

1.5.4.)Województwo

łódzkie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL714 - Sieradzki

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowienia@gminawarta.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

http://bip.gminawarta.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://gimwarta.logintrade.net/ustawowe

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

„Przebudowa dróg gminnych na terenie gminy Warta”
– drogi Gołuchy

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-1b7cb47c-6128-4027-a868-24b3707735b1

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00392067

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-13

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00024983/05/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.2 Przebudowa dróg gminnych na terenie gminy Warta

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00308794

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

W-RIGPiZP.271.9.2026.Zp

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
3.1 Przedmiot zamówienia

Przebudowa dróg gminnych na terenie gminy Warta. 3.2 Przedmiot zamówienia obejmuje remont drogi w miejscowości Gołuchy i drogę Gołuchy Barto-chów 3.3 Remont drogi w miejscowości Gołuchy obejmuje wykonanie następujących robót budowlanych: 3.3.1 Roboty pomiarowe; 3.3.2 Korytowanie; 3.3.3 Wykonanie podbudowy; 3.3.4 Wykonanie nawierzchni z mieszanek mineralno-bitumicznych; 3.3.5 Wykonanie krawężników i nawierzchni z płyt ażurowych. 3.4 Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Dokumentacja Techniczna stanowiąca złącznik nr 12 do SWZ oraz Przedmiar stanowiący załącznik nr 13 do SWZ. 3.5 Droga Gołuchy - Bartochów obejmuje wykonanie następujących robót budowlanych: 3.5.1 Roboty pomiarowe; 3.5.2 Korytowanie; 3.5.3 Wykonanie podbudowy; 3.5.4 Wykonanie nawierzchni z mieszanek mineralno-bitumicznych. 3.6 Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Dokumentacja Techniczna stanowiąca złącznik nr 14 do SWZ oraz Przedmiar stanowiący załącznik nr 15 do SWZ. 3.7 Wymagany okres gwarancji na roboty budowlane minimum 36 miesięcy.

4.5.3.)Główny kod CPV

45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

0

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

383598,87 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

495056,24 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

383598,87 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Średni przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Przedsiębiorstwo Robót Drogowych i Mostowych Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

8271873187

7.3.4)Miejscowość

Czartki

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-13

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

383598,87 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

60 dni

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45233120-6Roboty w zakresie budowy dróg
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
802 566 zł
Próbka: 186 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
330 614 zł1 607 161 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 276 548 zł
Źródło próbki
CPV 45233120· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
330 614 zł
Mediana
802 566 zł
Górny kwartyl
1 607 161 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Warta prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Warta.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 383 599 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45233120-6 (Roboty w zakresie budowy dróg). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Przedsiębiorstwo Robót Drogowych i Mostowych Sp. z o.o. (Czartki). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 2 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.