Unieważniono wszystkie części postępowania2 części
Rozstrzygnięcia części
  1. Unieważniona
    Część 1
    Podstawa: art. 255 pkt 3 ustawy
    6 ofert
  2. Unieważniona
    Część 2
    Podstawa: art. 255 pkt 3 ustawy
    6 ofert
Oferty w postępowaniu
12 ofert(łącznie na 2 części)
Kryteria wyboru
Cena60%Okres gwarancji na podzespoły mechaniczne, elektryczne i elektroniczne bez limitu kilometr40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Dostawa dwóch samochodów typu pick- up

Zamawiający Mazurski Park Krajobrazowy (Piecki, Warmińsko-Mazurskie) opublikował wynik postępowania „Dostawa dwóch samochodów typu pick- up”. Złożono 12 ofert.

Zamawiający: Mazurski Park KrajobrazowyPiecki, Warmińsko-Mazurskieopublikowano 13 sierpnia 2026
Wartość całego ogłoszenia wynikowego
Nie podano
Liczba ofert
12 ofertłącznie, 2 części
Konkurencyjność
~2,4 oferty
ograniczona
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    DecyzjaUnieważniono wszystkie 2 części postępowania. Podstawa: art. 255 pkt 3 ustawy.

  • 2

    OfertyŁącznie złożono 12 ofert na wszystkie części postępowania.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Mazurski Park Krajobrazowy

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 001317526

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Krutyń 66

1.5.2.)Miejscowość

Piecki

1.5.3.)Kod pocztowy

11-710

1.5.4.)Województwo

warmińsko-mazurskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL622 - Olsztyński

1.5.7.)Numer telefonu

48 89 742 14 05

1.5.8.)Numer faksu

48 89 742 14 05

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

kontakt@mpk.warmia.mazury.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://mpk.warmia.mazury.pl/

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-34f29a63-8ee1-4003-ab3d-79ce4c26f54c

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Środowisko

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Dostawa dwóch samochodów typu pick- up

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-34f29a63-8ee1-4003-ab3d-79ce4c26f54c

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00392050

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-13

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00021113/05/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.2.3 Dostawa dwóch samochodów typu pick- up

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00330857

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

MP-FK.331.4.3.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest dostawa samochodu typu pick- up z pełną zabudową przestrzeni ładunkowej typu hardtop. Oferowany samochód musi być fabrycznie nowy, nieużywany, nie poddawany jakimkolwiek naprawom, pochodzący z produkcji z 2026 roku, niezarejestrowany, oraz spełniający polskie wymagania wynikające z ustawy z dnia 20 czerwca 1997 roku Prawo o ruchu drogowym (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 1251 z późn.zm.) i rozporządzeń wykonawczych do tej ustawy oraz wymogi w zakresie emisji spalin, obowiązujące na dzień dostawy samochodu, min. EURO 6. Zamawiający wymaga, aby samochód był kompletny, wyposażony zgodnie z opisem przedmiotu zamówienia, wolny od jakichkolwiek wad (w tym wad prawnych), nieobciążony prawami osób trzecich i nie będący przedmiotem żadnego postępowania lub zabezpieczenia, o parametrach i funkcjonalnościach nie gorszych niż zostały wskazane w szczegółowym opisie przedmiotu zamówienia stanowiącym Załącznik Nr 5 do SWZ.
Wraz z samochodem Wykonawca przekaże kartę pojazdu (jeżeli jest wydawana), świadectwo homologacji, homologację haka, książkę gwarancyjną, książkę serwisową, instrukcję obsługi pojazdu w języku polskim, instrukcję wyciągarki, instrukcję hardtopu, dwa komplety kluczyków, komplet pilotów, koło zapasowe, podnośnik, klucz do kół, gaśnicę, trójkąt, kamizelkę ostrzegawczą, harmonogram przeglądów okresowych z zakresem czynności dla samochodu, wykaz autoryzowanych stacji serwisowych na terytorium RP oraz wszelkie dokumenty niezbędne do zarejestrowania samochodu zgodnie z przepisami obowiązującymi na terenie RP, na zasadach dopuszczenia do ruchu (faktura sprzedaży, przegląd- badanie techniczne, itp). Odbiór samochodu nastąpi u Wykonawcy.
Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje również przeszkolenie przedstawicieli Zamawiającego z zakresu obsługi dostarczonego pojazdu.

4.5.3.)Główny kod CPV

34131000-4 - Pikapy

4.5.5.)Wartość części

153289,70 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest dostawa samochodu typu pick- up z aluminiową roletą zamykającą przestrzeń ładunkową. Oferowany samochód musi być fabrycznie nowy, nieużywany, nie poddawany jakimkolwiek naprawom, pochodzący z produkcji z 2026 roku, niezarejestrowany, oraz spełniający polskie wymagania wynikające z ustawy z dnia 20 czerwca 1997 roku Prawo o ruchu drogowym (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 1251 z późn.zm.) i rozporządzeń wykonawczych do tej ustawy oraz wymogi w zakresie emisji spalin, obowiązujące na dzień dostawy samochodu, min. EURO 6. Zamawiający wymaga, aby samochód był kompletny, wyposażony zgodnie z opisem przedmiotu zamówienia, wolny od jakichkolwiek wad (w tym wad prawnych), nieobciążony prawami osób trzecich i nie będący przedmiotem żadnego postępowania lub zabezpieczenia, o parametrach i funkcjonalnościach nie gorszych niż zostały wskazane w szczegółowym opisie przedmiotu zamówienia stanowiącym Załącznik Nr 5 do SWZ.
Wraz z samochodem Wykonawca przekaże kartę pojazdu (jeżeli jest wydawana), świadectwo homologacji, homologację haka, książkę gwarancyjną, książkę serwisową, instrukcję obsługi pojazdu w języku polskim, instrukcję wyciągarki, instrukcję rolety, dwa komplety kluczyków, komplet pilotów, koło zapasowe, podnośnik, klucz do kół, gaśnicę, trójkąt, kamizelkę ostrzegawczą, harmonogram przeglądów okresowych z zakresem czynności dla samochodu, wykaz autoryzowanych stacji serwisowych na terytorium RP oraz wszelkie dokumenty niezbędne do zarejestrowania samochodu zgodnie z przepisami obowiązującymi na terenie RP, na zasadach dopuszczenia do ruchu (faktura sprzedaży, przegląd- badanie techniczne, itp). Odbiór samochodu nastąpi u Wykonawcy.
Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje również przeszkolenie przedstawicieli Zamawiającego z zakresu obsługi dostarczonego pojazdu.
Opis równoważności:
a) W przypadku, gdy przedmiot zamówienia został odniesiony do norm, europejskich ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, Zamawiający informuje, że dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne opisywanym przez Zamawiającego jest obowiązany wykazać, że oferowane przez niego dostawy i usługi w równoważnym stopniu spełniają wymagania określone w opisie przedmiotu zamówienia.
b) Zamawiający informuje, że tam, gdzie przedmiot zamówienia został opisany przez wskazanie znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego Wykonawcę, dopuszcza rozwiązania równoważne opisanym.
c) W każdym przypadku użycia w opisie przedmiotu zamówienia norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 2 i 3 ustawy Pzp Wykonawca powinien przyjąć, że odniesieniu takiemu towarzyszą wyrazy „lub równoważne”.
d) W przypadku użycia w dokumentacji postępowania odniesień do norm, europejskich ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym. Wykonawca analizując dokumentację powinien założyć, że każdemu odniesieniu użytemu w dokumentacji towarzyszy wyraz „lub równoważne".
e) W przypadku, gdy w SWZ zostały użyte znaki towarowe, oznacza to, że są podane przykładowo i określają jedynie minimalne oczekiwane parametry jakościowe oraz wymagany standard. Wykonawca może zastosować materiały lub urządzenia równoważne, lecz o parametrach technicznych i jakościowych podobnych lub lepszych, których zastosowanie w żaden sposób nie wpłynie negatywnie na prawidłowe funkcjonowanie rozwiązań przyjętych w dokumentacji. Wykonawca, który zastosuje urządzenia lub materiały równoważne będzie obowiązany wykazać w trakcie realizacji zamówienia, że zastosowane przez niego urządzenia i materiały spełniają wymagania określone przez Zamawiającego.

4.5.3.)Główny kod CPV

34131000-4 - Pikapy

4.5.5.)Wartość części

145159,62 PLN

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

Część 1

Sekcja 6

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.)Podstawa prawna unieważnienia postępowania

art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.)Przyczyna unieważnienia postępowania

W ww. postępowaniu na Część 1- Dostawa samochodu typu pick- up z pełną zabudową przestrzeni ładunkowej typu hardtop wpłynęło 6 ofert. Cena najkorzystniejszej oferty przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie ww. zamówienia

Sekcja 7

OFERTY (dla części 1)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

6

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

4

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

150874,38 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

258298,00 PLN

Sekcja 8

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.)Podstawa prawna unieważnienia postępowania

art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.)Przyczyna unieważnienia postępowania

W ww. postępowaniu na Część 2- Dostawa samochodu typu pick- up z aluminiową roletą zamykającą przestrzeń ładunkową wpłynęło 6 ofert. Cena najkorzystniejszej oferty przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie ww. zamówienia

Sekcja 9

OFERTY (dla części 2)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

6

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

4

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

145804,38 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

252149,00 PLN

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Mazurski Park Krajobrazowy prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Piecki.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 34131000-4 (Pikapy). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
W postępowaniu złożono 6 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.