Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
272 509 zł
Umowa zawarta
5 sierpnia 2026
Okres realizacji
90 dni
Oferty w postępowaniu
3 ofertyceny: 228 288 zł – 315 269 złodrzucone: 1wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano ofertę droższą o 19% od najtańszej złożonej (część ofert odrzucono)
Kryteria wyboru
Cena60%Gwarancja40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Budowa ogrodzenia zewnętrznego Pokazowej Zagrody Żubrów w Raciborzu celem ograniczenia zagrożenia epizootycznego

Zamawiający Państwowe Gospodarstwo Leśne "lasy Państwowe" Nadleśnictwo Rybnik (Rybnik, Śląskie) rozstrzygnął postępowanie „Budowa ogrodzenia zewnętrznego Pokazowej Zagrody Żubrów w Raciborzu celem ograniczenia…”, wybierając ofertę wykonawcy "Elbud" Krzysztof Świętek. Wartość umowy: 272 509 zł. Złożono 3 oferty.

Wartość umowy
272 509 zł
Liczba ofert
3 oferty
Konkurencyjność
~5,2 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    24 czerwca 2026

    Termin ofert: 9 lipca 2026 08:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    13 sierpnia 2026

    3 oferty1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy "Elbud" Krzysztof Świętek (Czyżowice), mikrofirma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 272 509,21 zł (umowę zawarto 5 sierpnia 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 3 oferty; ceny wahały się od 228 288,00 zł do 315 269,27 zł. Odrzucono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 90 dni.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

PAŃSTWOWE GOSPODARSTWO LEŚNE "LASY PAŃSTWOWE" NADLEŚNICTWO RYBNIK

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 272536161

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Tadeusza Kościuszki 36

1.5.2.)Miejscowość

Rybnik

1.5.3.)Kod pocztowy

44-200

1.5.4.)Województwo

śląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL227 - Rybnicki

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

rybnik@katowice.lasy.gov.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.rybnik.katowice.lasy.gov.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

www.rybnik.katowice.lasy.gov.pl

1.7.)Rodzaj zamawiającego
Zamawiający publiczny - inny zamawiający


Lasy Państwowe

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego
Inna działalność


Gospodarka Leśna

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Budowa ogrodzenia zewnętrznego Pokazowej Zagrody Żubrów w Raciborzu celem ograniczenia zagrożenia epizootycznego

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-f973f468-d0ec-4fe6-b6df-b3dbb3c770c0

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00391505

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-13

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00267383/01/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.3 Budowa ogrodzenia zewnętrznego Pokazowej Zagrody Żubrów w Raciborzu celem ograniczenia zagrożenia epizootycznego

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00305368

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

S.270.4.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych w ramach zadania pn. „Budowa ogrodzenia zewnętrznego Pokazowej Zagrody Żubrów w Raciborzu celem ograniczenia zagrożenia epizootycznego”. Ogrodzenie należy wykonać z siatki leśnej na słupkach stalowych osadzonych w betonie o łącznej długości 1403,20 m (2245,12 m2) oraz systemowego- panelowego na cokolikach betonowych – 63,80 mb wraz z zabudową bram dwuskrzydłowych o wymiarach 1,6 m x 4,0 m – 2 szt. , bramy przesuwnej o konstrukcji stalowej (o długości 4,50m), lakierowanej proszkowo z napędem elektrycznym – 1 szt. i zabudową kabla ziemnego, stanowiącego przyłącze elektroenergetyczne do bramy – 3 mb.

4.5.3.)Główny kod CPV

45342000-6 - Wznoszenie ogrodzeń

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45442100-8 - Roboty malarskie

45262300-4 - Betonowanie

45421160-3 - Instalowanie wyrobów metalowych

45315700-5 - Instalowanie stacji rozdzielczych

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

3

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

3

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

228288 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

315269,27 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

272509,21 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

"Elbud" Krzysztof Świętek

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

6472296732

7.3.3)Ulica

Nowa

7.3.4)Miejscowość

Czyżowice

7.3.5)Kod pocztowy

44-352

7.3.6.)Województwo

śląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-05

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

272509,21 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

90 dni

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45342000-6Wznoszenie ogrodzeń
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Brak danych benchmarkowych dla tej kategorii CPV.

W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki. Zobacz wszystkie przetargi w tej kategorii →

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Państwowe Gospodarstwo Leśne "lasy Państwowe" Nadleśnictwo Rybnik prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Rybnik.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 272 509 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45342000-6 (Wznoszenie ogrodzeń). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: "Elbud" Krzysztof Świętek (Czyżowice). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 3 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.