Regulacja włazów i wpustów kanalizacyjnych na wybranych odcinkach dróg krajowych, wojewódzkich i powiatowych m.st. Warszawy.
Zamawiający Zarząd Dróg Miejskich (Warszawa, Mazowieckie) opublikował zmianę ogłoszenia w postępowaniu „Regulacja włazów i wpustów kanalizacyjnych na wybranych odcinkach dróg krajowych,…”. Dokładny zakres zmian (przed i po) znajdziesz w treści ogłoszenia poniżej.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=276451, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~3,6 ofertyumiarkowanaUmiarkowana liczba firm w takich przetargach.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
2 wpisy- Ogłoszenie
31 lipca 2026
Termin ofert: 19 sierpnia 2026 10:00Otwórz ogłoszenie → - Zmiana ogłoszeniaBieżące
13 sierpnia 2026
Zmiana ogłoszenia
Pełna treść zmiany dotyczącej istniejącego postępowania lub zawartej umowy.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | Zarząd Dróg Miejskich |
| 1.2.) | Oddział zamawiającego | Zarząd Dróg Miejskich Wydział Zamówień Publicznych |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 010270068 |
| 1.4.) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | Chmielna 120 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Warszawa |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 00-801 |
| 1.4.4.) | Województwo | mazowieckie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL911 - Miasto Warszawa |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | dzp@zdm.waw.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | https://www.zdm.waw.pl |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa |
| 1.6.) | Przedmiot działalności zamawiającego | Ogólne usługi publiczne |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Numer ogłoszenia | 2026/BZP 00391491 |
| 2.2.) | Data ogłoszenia | 2026-08-13 |
Zmiana ogłoszenia
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Nazwa zmienianego ogłoszenia | Ogłoszenie o zamówieniu |
| 3.2.) | Numer zmienianego ogłoszenia w BZP | 2026/BZP 00372770 |
| 3.3.) | Identyfikator ostatniej wersji zmienianego ogłoszenia | 01 |
| 3.4.) | Identyfikator sekcji zmienianego ogłoszenia | SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 5.4. | Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu Przed zmianą | O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy: 1. nie podlegają wykluczeniu, 2. spełniają następujące warunki udziału w postępowaniu dotyczące: 2.1. sytuacji ekonomicznej lub finansowej tj.: 2.1.1. Wykonawca uzyskał roczny przychód za ostatnie 3 lata obrotowe (na podstawie „rachunków zysku i strat” pozycja „przychód netto ze sprzedaży produktów, towarów i materiałów” lub „przychód netto ze sprzedaży i zrównane z nimi”) w wysokości nie mniejszej niż: dla części 1: 1 000 000,00 zł (słownie: jeden milion złotych 00/100), dla części 2: 700 000,00 zł (słownie: siedemset tysięcy złotych 00/100). UWAGA: W przypadku składania oferty na więcej niż jedną część zamówienia, Wykonawca musi spełnić powyższy warunek oddzielnie na każdą część zamówienia, tj. składając ofertę na część 1 i 2 uzyskany średni przychód nie może być niższy niż 1 700 000,00 zł 2.1.2. Wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem niniejszego zamówienia, na sumę gwarancyjną co najmniej: dla części 1: 500 000,00 zł (słownie: pięćset tysięcy złotych 00/100), dla części 2: 350 000,00 zł (słownie: trzysta pięćdziesiąt tysięcy złotych 00/100). UWAGA: W przypadku składania ofert na więcej niż jedną część zamówienia, Wykonawca musi spełnić powyższy warunek oddzielnie na każdą część zamówienia, tj. składając ofertę na część 1 i 2 posiadana przez Wykonawcę polisa nie może być niższa niż 850 000,00 zł 2.2. zdolności technicznej lub zawodowej, tj.: 2.2.1. Wykonawca nie wcześniej niż w okresie ostatnich 5 lat licząc od dnia, w którym upływa termin składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie wykonał następujące zamówienia: część 1: • zrealizował regulację lub wymianę włazów typu ciężkiego, zlokalizowanych w jezdniach dróg publicznych, w ilości 50 szt. w tym co najmniej 20 szt. włazów samopoziomujących, • wykonał co najmniej jedno zadanie na kwotę min. 250 000 zł dotyczące tylko i wyłącznie regulacji włazów i wpustów kanalizacyjnych wraz z robotami towarzyszącymi związanymi z przedmiotową regulacją. część 2: • zrealizował regulację lub wymianę włazów typu ciężkiego, zlokalizowanych w jezdniach dróg publicznych, w ilości 50 szt., • wykonał co najmniej jedno zadanie na kwotę min. 200 000 zł dotyczące tylko i wyłącznie regulacji włazów i wpustów kanalizacyjnych wraz z robotami towarzyszącymi związanymi z przedmiotową regulacją. Uwaga: Warunek musi być spełniony dla każdej części osobno 2.2.2. Wykonawca ma do dyspozycji osoby legitymujące się kwalifikacjami zawodowymi, uprawnieniami, doświadczeniem i wykształceniem niezbędnymi do wykonania zamówienia publicznego, w szczególności określonymi przepisami ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (t.j. Dz. U. z 2021 r. poz. 2351 ze. zm.), zgodnie z poniższym wykazem: Lp. - Stanowisko - Wymagana liczba osób – Okres posiadania wymaganych uprawnień - Doświadczenie zawodowe (liczba lat pracy na danym stanowisku) – podstawa dysponowania. 1. Kierownik robót z uprawnienia budowlanymi bez ograniczeń w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji, urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych do kierowania robotami budowlanymi - 1 osoba – 3 lata - 3 lata - podstawa dysponowania. 2. Majster robót drogowych- 2 osoby-nie dotyczy-3lata-podstawa dysponowania Uwaga: Warunek musi być spełniony dla każdej części osobno Kierownik robót powinien posiadać odpowiednie uprawnienia budowlane, a więc uprawnienia do sprawowania samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie, wydane na podstawie ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (t.j. Dz. U. z 2021 r. poz. 2351, z późn. zm.) oraz rozporządzenia Ministra Inwestycji i Rozwoju z dnia 29 kwietnia 2019r. w sprawie przygotowania zawodowego do wykonania samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie (Dz.U. z 2019 r., poz. 831 z późn. zm.) lub odpowiadające im inne ważne uprawnienia budowlane wydane na mocy wcześniej obowiązujących przepisów oraz posiadać aktualne zaświadczenie o wpisie na listę członków właściwej izby samorządu zawodowego (zgodnie z ustawą z dnia 15 grudnia 2000 r. o samorządach zawodowych architektów oraz inżynierów budownictwa (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 1117, z późn. zm.)). Stanowiska określone powyżej mogą zostać również powierzone obywatelom państw członkowskich Unii Europejskiej, Konfederacji Szwajcarskiej oraz innych krajów Europejskiego Obszaru Gospodarczego, zgodnie z art. 12a ustawy Prawo budowlane oraz z przepisami ustawy z dnia 22 grudnia 2015 r. o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej (t.j. Dz. U. z 2021 r. poz. 1646 z późn. zm.). Po zmianie: O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy: 1. nie podlegają wykluczeniu, 2. spełniają następujące warunki udziału w postępowaniu dotyczące: 2.1. sytuacji ekonomicznej lub finansowej tj.: 2.1.1. Wykonawca uzyskał roczny przychód za ostatnie 3 lata obrotowe (na podstawie „rachunków zysku i strat” pozycja „przychód netto ze sprzedaży produktów, towarów i materiałów” lub „przychód netto ze sprzedaży i zrównane z nimi”) w wysokości nie mniejszej niż: dla części 1: 1 000 000,00 zł (słownie: jeden milion złotych 00/100), dla części 2: 700 000,00 zł (słownie: siedemset tysięcy złotych 00/100). UWAGA: W przypadku składania oferty na więcej niż jedną część zamówienia, Wykonawca musi spełnić powyższy warunek oddzielnie na każdą część zamówienia, tj. składając ofertę na część 1 i 2 uzyskany średni przychód nie może być niższy niż 1 700 000,00 zł 2.1.2. Wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem niniejszego zamówienia, na sumę gwarancyjną co najmniej: dla części 1: 500 000,00 zł (słownie: pięćset tysięcy złotych 00/100), dla części 2: 350 000,00 zł (słownie: trzysta pięćdziesiąt tysięcy złotych 00/100). UWAGA: W przypadku składania ofert na więcej niż jedną część zamówienia, Wykonawca musi spełnić powyższy warunek oddzielnie na każdą część zamówienia, tj. składając ofertę na część 1 i 2 posiadana przez Wykonawcę polisa nie może być niższa niż 850 000,00 zł 2.2. zdolności technicznej lub zawodowej, tj.: 2.2.1. Wykonawca nie wcześniej niż w okresie ostatnich 5 lat licząc od dnia, w którym upływa termin składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie wykonał następujące zamówienia: część 1: • zrealizował regulację lub wymianę włazów typu ciężkiego, zlokalizowanych w jezdniach dróg publicznych, w ilości 50 szt. • wykonał co najmniej jedno zadanie na kwotę min. 250 000 zł dotyczące tylko i wyłącznie regulacji włazów i wpustów kanalizacyjnych wraz z robotami towarzyszącymi związanymi z przedmiotową regulacją. część 2: • zrealizował regulację lub wymianę włazów typu ciężkiego, zlokalizowanych w jezdniach dróg publicznych, w ilości 50 szt., • wykonał co najmniej jedno zadanie na kwotę min. 200 000 zł dotyczące tylko i wyłącznie regulacji włazów i wpustów kanalizacyjnych wraz z robotami towarzyszącymi związanymi z przedmiotową regulacją. Uwaga: Warunek musi być spełniony dla każdej części osobno 2.2.2. Wykonawca ma do dyspozycji osoby legitymujące się kwalifikacjami zawodowymi, uprawnieniami, doświadczeniem i wykształceniem niezbędnymi do wykonania zamówienia publicznego, w szczególności określonymi przepisami ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (t.j. Dz. U. z 2021 r. poz. 2351 ze. zm.), zgodnie z poniższym wykazem: Lp. - Stanowisko - Wymagana liczba osób – Okres posiadania wymaganych uprawnień - Doświadczenie zawodowe (liczba lat pracy na danym stanowisku) – podstawa dysponowania. 1. Kierownik robót z uprawnienia budowlanymi bez ograniczeń w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji, urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych do kierowania robotami budowlanymi - 1 osoba – 3 lata - 3 lata - podstawa dysponowania. 2. Majster robót drogowych- 2 osoby-nie dotyczy-3lata-podstawa dysponowania Uwaga: Warunek musi być spełniony dla każdej części osobno Kierownik robót powinien posiadać odpowiednie uprawnienia budowlane, a więc uprawnienia do sprawowania samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie, wydane na podstawie ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (t.j. Dz. U. z 2021 r. poz. 2351, z późn. zm.) oraz rozporządzenia Ministra Inwestycji i Rozwoju z dnia 29 kwietnia 2019r. w sprawie przygotowania zawodowego do wykonania samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie (Dz.U. z 2019 r., poz. 831 z późn. zm.) lub odpowiadające im inne ważne uprawnienia budowlane wydane na mocy wcześniej obowiązujących przepisów oraz posiadać aktualne zaświadczenie o wpisie na listę członków właściwej izby samorządu zawodowego (zgodnie z ustawą z dnia 15 grudnia 2000 r. o samorządach zawodowych architektów oraz inżynierów budownictwa (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 1117, z późn. zm.)). Stanowiska określone powyżej mogą zostać również powierzone obywatelom państw członkowskich Unii Europejskiej, Konfederacji Szwajcarskiej oraz innych krajów Europejskiego Obszaru Gospodarczego, zgodnie z art. 12a ustawy Prawo budowlane oraz z przepisami ustawy z dnia 22 grudnia 2015 r. o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej (t.j. Dz. U. z 2021 r. poz. 1646 z późn. zm.). |
| 3.4.) | Identyfikator sekcji zmienianego ogłoszenia | SEKCJA VIII - PROCEDURA |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 8.1. | Termin składania ofert Przed zmianą | 2026-08-17 10:00 Po zmianie: 2026-08-19 10:00 |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 8.3. | Termin otwarcia ofert Przed zmianą | 2026-08-17 10:30 Po zmianie: 2026-08-19 10:30 |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki.