Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
19 949 621 zł
Umowa zawarta
11 sierpnia 2026
Okres realizacji
40 miesiące
Oferty w postępowaniu
12 ofertceny: 19 949 621 zł – 27 390 000 złodrzucone: 2wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Okres gwarancji i rękojmi40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Budowa hali sportowej przy ZSCKR w Starym Brześciu

Zamawiający Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Jadwigi Dziubińskiej w Starym Brześciu (Brześć Kujawski, Kujawsko-Pomorskie) rozstrzygnął postępowanie „Budowa hali sportowej przy ZSCKR w Starym Brześciu”, wybierając ofertę wykonawcy HOSTA GROUP Sp. z o.o. Wartość umowy: 19 949 621 zł. Złożono 12 ofert.

Wartość umowy
19 949 621 zł
Liczba ofert
12 ofert
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

4 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy HOSTA GROUP Sp. z o.o. (Grębocin), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 19 949 621,30 zł (umowę zawarto 11 sierpnia 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 12 ofert; ceny wahały się od 19 949 621,30 zł do 27 390 000,00 zł. Odrzucono 2 oferty.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 40 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

ZESPÓŁ SZKÓŁ CENTRUM KSZTAŁCENIA ROLNICZEGO IM. JADWIGI DZIUBIŃSKIEJ W STARYM BRZEŚCIU

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 000096968

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

STARY BRZEŚĆ 14

1.5.2.)Miejscowość

Brześć Kujawski

1.5.3.)Kod pocztowy

87-880

1.5.4.)Województwo

kujawsko-pomorskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL619 - Włocławski

1.5.7.)Numer telefonu

(054) 252 12 25

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

kontakt@starybrzesc.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.starybrzesc.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-3486c02b-2a19-42b3-9e6c-8d284a7fd14f

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - organ władzy publicznej - organ administracji rządowej (centralnej lub terenowej)

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Edukacja

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Budowa hali sportowej przy ZSCKR w Starym Brześciu

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-3486c02b-2a19-42b3-9e6c-8d284a7fd14f

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00390975

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-13

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00277982/01/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.1 Budowa hali sportowej przy ZSCKR w Starym Brześciu

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00278210

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZSCKR.330.3.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

22363307,11 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych w ramach zadania inwestycyjnego pn. „Budowa hali sportowej przy Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Starym Brześciu” na cz. dz. nr 83/19 i 83/10, obręb 0026 Stary Brześć Parcele, gmina Brześć Kujawski, powiat włocławski, woj. kujawsko-pomorskie zgodnie z obowiązującymi przepisami i zasadami wiedzy technicznej.
Przedmiot zamówienia obejmuje wykonanie kompletnego obiektu budowlanego (w tym podstawowe fabrycznie nowe wyposażenie) wraz z instalacjami wewnętrznymi i przyłączami oraz uzyskanie pozwolenie na użytkowanie obiektu budowlanego.
Zadanie inwestycyjne będzie realizowane na obszarze wpisanym do rejestru zabytków. W związku z tym wykonawca przejmuje obowiązki wynikające z decyzji Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków w Toruniu, Delegatura we Włocławku. Wykonawca w szczególności będzie prowadził badania archeologiczne w trakcie prowadzenia robót budowlanych, wykona wycinkę drzew i nasadzenia zastępcze zgodnie z decyzjami i w uzgodnieniu z w/w urzędem.
Budynek będzie pełnił funkcję sportową tj. halę sportową w miejscowości Stary Brześć. Budynek zakwalifikowano do XV kategorii obiektów budowlanych jako budynki sportu i rekreacji, jak: hale sportowe i widowiskowe, kryte baseny. Hala sportowa będzie miejscem odwiedzanym przede wszystkim przez dzieci i młodzież. Inwestycja umożliwi organizację i współorganizację zawodów ogólnopolskich oraz zwiększy możliwości współpracy z klubami sportowymi w celu rozpowszechniania sportu wśród młodzieży. Budynek będzie wykorzystywany również w celach pozasportowych np. organizacji zajęć, szkoleń, apeli i innych aktywności szkoły, także międzyszkolnych.
Na parterze zostały zlokalizowane pomieszczenia tj. recepcja + hol, szatnia, pom. pierwszej pomocy, toalety, pom. trenera/pom. socjalne, szatnie męskie i damskie z sanitariatami, komunikacja, w tym dwie klatki schodowe i windy, pomieszczenia techniczne tj. pom. elektryczne, kotłownia, przyłącze wody, magazyny na sprzęt sportowy, hala sportowa o wymiarach 44x25 m, sala do ćwiczeń aerobiku/siłowania. Natomiast na I piętrze zostały zaprojektowane: komunikacja, wc dla pracowników, pom. porządkowe, sanitariaty dla widowni, wentylatornia, hala do squasha, sala konferencyjno-dydaktyczna do 40 osób.
Zamierzenie budowlane obejmuje:
• Budowę nowego obiektu hali sportowej,
• Budowę przyłączy zg z projektem zagospodarowania terenu,
• Budowę sieci wewnętrznych,
• Budowę wiaty śmietnikowej.
Budynek został zaprojektowany na planie prostokąta, prostopadle do istniejącego budynku szkoły i budynku internatu. Pomieszczenie hali sportowej zostało zaprojektowane od strony północnej i wschodniej.
Bryła zewnętrzna budynku składa się z częściowo jednokondygnacyjnego (w części hali sportowej), częściowo dwukondygnacyjnego prostokąta pokrytego w całości dachem płaskim. Górna krawędź elewacji frontowej została zachowana do 12 m – budynek niski. Szerokość elewacji frontowej wynosi 53,00 m. Elewacja pokryta tynkiem barwionym w masie. Kolorystyka budynku została dostosowana do istniejącego zespołu szkoły. Na elewacji zachodniej umieszczono w przestrzeni między kondygnacyjnej wyznaczonej przez otwory okienne i gzyms, estetycznie proporcjonalny dopasowany szyld, który będzie nałożony na elewację w formie napisu trójwymiarowego, stanowiący jedną linię wersu oraz spójną jednolitą czcionkę, kolorystykę oraz wymiary. Powyżej ścian zewnętrznych po obwodzie zastosowano attykę w formie ażuru, kolorystyka nawiązuje do kolorystyki stolarki okiennej z historycznego budynku szkolnego. Budynek został zakończony dachem płaskim, na którym zostały zamontowane panele fotowoltaiczne (łącznie 10 sztuk) pod kątem nachylenia 30 stopni, które zostaną zakryte przez zaprojektowaną ażurową attykę. Na dachu nie zostały zlokalizowane centrale wentylacyjne. Zastosowane kolory na projektowanym obiekcie hali zostały dostosowane do kolorystyki na istniejącym budynku szkoły. Do zadań wykonawcy należy uzgodnienie próbek kolorystycznych z Wojewódzkim Urzędem Ochrony Zabytków w Toruniu, Delegatura we Włocławku.
Charakterystyczne parametry obiektu budowlanego, w szczególności:
Powierzchnia zabudowy budynku hali sportowej - 1961,00 m2,
Kubatura -17 762,60 m3,
Wysokość - 11,30 m,
Długość - 53,00 m,
Szerokość - 37,00 m,
Liczba kondygnacji - 2 kondygnacja nadziemna,
Powierzchnia użytkowa - 2415,98 m2.
Zamawiający w związku z planowanym finansowaniem inwestycji wymaga aby realizacja robót budowlanych objętych przedmiotem zamówienia w kolejnych latach umożliwiała osiągniecie co najmniej następujących efektów rzeczowo-finansowych:
1) roboty stanu zerowego (roboty ziemne, fundamentowe, warstwy podposadzkowe), roboty stanu surowego otwartego (roboty żelbetowe) część I w 2026 r.;
2) roboty stanu surowego otwartego (roboty żelbetowe, stalowe, drewniane) część II w 2027 r.;
3) roboty stanu wykończeniowego wewnętrznego (stolarka okienna i drzwiowa, tynki, okładziny, malowanie, posadzki, schody), instalacje (wod - kan, co, wentylacja i klimatyzacja, inst. elektryczna, nagłośnienie, monitoring) w 2028 r.;
4) roboty stanu wykończeniowego zewnętrznego (elewacja, elementy wyposażenia zewnętrznego, monitoring, instalacja fotowoltaiczna), zagospodarowanie terenu (zieleń, drogi dojazdowe, oświetlenie, mała architektura), wyposażenie hali sportowej meblowe, sportowe, sanitarne w 2029 r.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi dokumentacja projektowa, specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót i przedmiar robót - załącznik nr 1 do SWZ.
Podstawą do określenia przedmiotu zamówienia przy kalkulowaniu ceny ryczałtowej za wykonanie robót budowlanych jest Projekt wykonawczy (techniczny). Przedmiar robót ma charakter pomocniczy.
Zamawiający dołożył wszelkich starań, aby w opisie przedmiotu zamówienia nie znalazł się żaden znak towarowy, patent lub pochodzenie, źródło lub szczególny proces, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczone przez konkretnego Wykonawcę. Jeśli w dokumentach zamówienia, wskazano znak towarowy, patent lub pochodzenie, źródło lub szczególny proces, ma to wyłącznie charakter informacyjny.
W przypadku, gdy w opisie przedmiotu zamówienia zawarto odniesienie do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 pzp, Zamawiający dopuszcza oferowanie rozwiązań równoważnych opisywanym pod warunkiem, że proponowane rozwiązania w równoważnym stopniu spełniają wymagania określone w opisie przedmiotu zamówienia.
W przypadku oferowania rozwiązań równoważnych w stosunku do rozwiązań określonych w opisie przedmiotu zamówienia, Wykonawca zobowiązany jest do wypełnienia wymogu wynikającego z art. 101 ust. 5 i 6 pzp.
Jeżeli jest wymagane posiadanie przez dany element certyfikatów wydanych przez określoną jednostkę oceniającą zgodność, Zamawiający akceptuje również certyfikaty wydane przez inne równoważne jednostki oceniające zgodność.
Jeżeli jest wymagane posiadanie przez dany element certyfikatów wydanych przez jednostki oceniające zgodność lub sprawozdań z badań przeprowadzonych przez te jednostki, Zamawiający akceptuje również dokumentację techniczną producenta.
Przedmiot zamówienia winien uwzględniać wymagania w zakresie dostępności dla osób niepełnosprawnych oraz projektowania z przeznaczeniem dla wszystkich użytkowników.
Szczegółowe obowiązki Wykonawcy w zakresie realizacji niniejszego zamówienia określają Projektowane postanowienia umowy - Załącznik nr 2 do SWZ.
Okres gwarancji i rękojmi jest kryterium oceny ofert.
Minimalny okres gwarancji i rękojmi wynosi 5 lat, maksymalny okres gwarancji i rękojmi wynosi 7 lat.

4.5.3.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45112720-8 - Roboty w zakresie kształtowania terenów sportowych i rekreacyjnych

45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

45212200-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy obiektów sportowych

45220000-5 - Roboty inżynieryjne i budowlane

45231400-9 - Roboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznych

45232000-2 - Roboty pomocnicze w zakresie rurociągów i kabli

45232150-8 - Roboty w zakresie rurociągów do przesyłu wody

45232410-9 - Roboty w zakresie kanalizacji ściekowej

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45311100-1 - Roboty w zakresie okablowania elektrycznego

45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych

45314310-7 - Układanie kabli

45315300-1 - Instalacje zasilania elektrycznego

45315600-4 - Instalacje niskiego napięcia

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe

37451000-4 - Sprzęt do sportów uprawianych na boiskach

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

12

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

12

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

2

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

19949621,30 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

27390000,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

19949621,30 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

HOSTA GROUP Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

340797216

7.3.3)Ulica

ul. Kowalewska 20

7.3.4)Miejscowość

Grębocin

7.3.5)Kod pocztowy

87-122

7.3.6.)Województwo

kujawsko-pomorskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Tak

7.4.1.)Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani

roboty instalacji elektrycznych , teletechnicznych, wentylacji, roboty drogowe

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-11

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

19949621,30 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

40 miesiące

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 250 zł
Próbka: 1592 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 256 zł1 813 668 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 580 412 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 256 zł
Mediana
550 250 zł
Górny kwartyl
1 813 668 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Jadwigi Dziubińskiej w Starym Brześciu prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Brześć Kujawski.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 19 949 621 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: HOSTA GROUP Sp. z o.o. (Grębocin). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 12 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.