Umowa wykonanaBZPOgłoszenie o wykonaniu umowy
Wykonanie umowy

Mechaniczne ścinanie poboczy w ciągu dróg powiatowych administrowanych przez Powiatowy Zarząd Dróg w Kłobucku

Zamawiający Powiat Kłobucki (Kłobuck, Śląskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Mechaniczne ścinanie poboczy w ciągu dróg powiatowych administrowanych przez Powiatowy…”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Powiat KłobuckiKłobuck, Śląskie (powiat Kłobucki →)opublikowano 13 sierpnia 2026
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 290 827 zł
Konkurencyjność
~5,2 ofert
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

3 wpisy
Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie o wykonaniu umowy

Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

Powiat Kłobucki

1.3.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 152180754

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

Rynek im. Jana Pawła II 13

1.4.2.)Miejscowość

Kłobuck

1.4.3.)Kod pocztowy

42-100

1.4.4.)Województwo

śląskie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL224 - Częstochowski

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

o.grzyb@klobuck.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://www.powiatklobucki.pl/

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-f1e27ca5-8b1c-4b41-aa67-d70038a31e10

2.2.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00390459

2.3.)Wersja ogłoszenia

01

2.4.)Data ogłoszenia

2026-08-13

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa

PunktPoleWartość
3.1.)Charakter zamówienia

Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne

3.2.)Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE

Tak

3.2.1.)Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE

2026/BZP 00159212

3.3.)Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

3.5.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.6.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

3.7.)Nazwa zamówienia

Mechaniczne ścinanie poboczy w ciągu dróg powiatowych administrowanych przez Powiatowy Zarząd Dróg w Kłobucku

3.8.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest robota budowlana polegająca na mechanicznej ścince poboczy w ciągu dróg powiatowych administrowanych przez Powiatowy Zarząd Dróg w Kłobucku.
Zakres robót obejmuje wykonanie mechanicznej ścinki poboczy w ciągu 15 dróg powiatowych na terenie Powiatu Kłobuckiego. Zakres robót obejmuje:
a) mechaniczne ścięcie zawyżonych poboczy gruntowych przy wykorzystaniu samojezdnej ścinarki poboczy:
- średnia grubość ścinania ok. 10 cm
- średnia szerokość ścinki od 0,8 do 1,2 m, przy zachowaniu spadku 6%,
b) załadowanie i transport urobku na odkład do 5 km od wykonywanych prac w miejsce wskazane przez Zamawiającego,
c) oznakowanie i zabezpieczenie robót,
d) mechaniczne oczyszczenie nawierzchni jezdni bezpośrednio za ścinarką,
e) uporządkowanie pasa drogowego po wykonanych pracach.
Zakres i sposób realizacji przedmiotu zamówienia określają:
- Załącznik nr 1a do SWZ – szczegółowy opis przedmiotu zamówienia,
- Załącznik nr 1b do SWZ – specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót,
- Załącznik nr 1c do SWZ – przedmiar robót,
a także wzór umowy stanowiący załącznik nr 2 do SWZ.
Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje maksymalnie:
1) Zakres podstawowy: 60 000 m2
2) Zakres objęty prawem opcji:
zwiększenie usług, o których mowa w pkt 1) o maksymalne dodatkowe 30 000 m2.

3.9.)Główny kod CPV

45233141-9 - Roboty w zakresie konserwacji dróg

3.10.)Dodatkowy kod CPV

45112210-0 - Usuwanie wierzchniej warstwy gleby

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy

2026-04-27

4.2.)Okres realizacji zamówienia

28 dni

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

Przedsiębiorstwo "DROMA" JACEK MAJDECKI

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

NIP: 6671165300

4.3.4.)Miejscowość

Lisewo

4.3.6.)Województwo

wielkopolskie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy

169371,00 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej

2026/BZP 00236985/01

Sekcja 5

Przebieg realizacji umowy

PunktPoleWartość
5.1.)Czy umowa została wykonana

Tak

5.2.)Termin wykonania umowy

2026-05-25

5.3.)Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie

Tak

5.4.)Informacje o zmianach umowy
5.4.1.)Liczba zmian

0

5.5.)Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy

169371,00 PLN

5.6.)Czy umowa została wykonana należycie

Tak

5.7.)Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania

nie dotyczy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45233141-9Roboty w zakresie konserwacji dróg
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
290 827 zł
Próbka: 21 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
179 541 zł386 100 zł
Rozstęp międzykwartylowy
206 559 zł
Źródło próbki
CPV 45233141· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
179 541 zł
Mediana
290 827 zł
Górny kwartyl
386 100 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Powiat Kłobucki prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Kłobuck.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45233141-9 (Roboty w zakresie konserwacji dróg). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.