Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
169 371 zł
Umowa zawarta
27 kwietnia 2026
Okres realizacji
28 dni
Oferty w postępowaniu
7 ofertceny: 169 371 zł – 830 250 złodrzucone: 4
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboruDecydowała wyłącznie cena
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Mechaniczne ścinanie poboczy w ciągu dróg powiatowych administrowanych przez Powiatowy Zarząd Dróg w Kłobucku

Zamawiający Powiat Kłobucki (Kłobuck, Śląskie) rozstrzygnął postępowanie „Mechaniczne ścinanie poboczy w ciągu dróg powiatowych administrowanych przez Powiatowy…”, wybierając ofertę wykonawcy Przedsiębiorstwo "DROMA" JACEK MAJDECKI. Wartość umowy: 169 371 zł. Złożono 7 ofert.

Zamawiający: Powiat KłobuckiKłobuck, Śląskie (powiat Kłobucki →)opublikowano 11 maja 2026
Wartość umowy
169 371 zł
Liczba ofert
7 ofert
Konkurencyjność
~5,2 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    DecyzjaSpecyfika: Brak unieważnień, ofert wykluczonych lub części/pakietów.

  • 2

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Przedsiębiorstwo "DROMA" JACEK MAJDECKI (Lisewo), mała firma.

  • 3

    UmowaWartość umowy: 169 371,00 zł (umowę zawarto 27 kwietnia 2026 r.).

  • 4

    OfertyW postępowaniu złożono 7 ofert; ceny wahały się od 169 371,00 zł do 830 250,00 zł. Odrzucono 4 oferty.

  • 5

    TerminOkres realizacji umowy: 28 dni.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Powiat Kłobucki

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 152180754

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Rynek im. Jana Pawła II 13

1.5.2.)Miejscowość

Kłobuck

1.5.3.)Kod pocztowy

42-100

1.5.4.)Województwo

śląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL224 - Częstochowski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

o.grzyb@klobuck.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://www.powiatklobucki.pl/

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-f1e27ca5-8b1c-4b41-aa67-d70038a31e10

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Mechaniczne ścinanie poboczy w ciągu dróg powiatowych administrowanych przez Powiatowy Zarząd Dróg w Kłobucku

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-f1e27ca5-8b1c-4b41-aa67-d70038a31e10

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00236985

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-05-11

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00043135/03/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.9 Mechaniczne ścinanie poboczy w ciagu dróg powiatowych administrowanych przez Powiatowy Zarząd Dróg w Kłobucku

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00159212

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

IR.272.1.8.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest robota budowlana polegająca na mechanicznej ścince poboczy w ciągu dróg powiatowych administrowanych przez Powiatowy Zarząd Dróg w Kłobucku.
Zakres robót obejmuje wykonanie mechanicznej ścinki poboczy w ciągu 15 dróg powiatowych na terenie Powiatu Kłobuckiego. Zakres robót obejmuje:
a) mechaniczne ścięcie zawyżonych poboczy gruntowych przy wykorzystaniu samojezdnej ścinarki poboczy:
- średnia grubość ścinania ok. 10 cm
- średnia szerokość ścinki od 0,8 do 1,2 m, przy zachowaniu spadku 6%,
b) załadowanie i transport urobku na odkład do 5 km od wykonywanych prac w miejsce wskazane przez Zamawiającego,
c) oznakowanie i zabezpieczenie robót,
d) mechaniczne oczyszczenie nawierzchni jezdni bezpośrednio za ścinarką,
e) uporządkowanie pasa drogowego po wykonanych pracach.
Zakres i sposób realizacji przedmiotu zamówienia określają:
- Załącznik nr 1a do SWZ – szczegółowy opis przedmiotu zamówienia,
- Załącznik nr 1b do SWZ – specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót,
- Załącznik nr 1c do SWZ – przedmiar robót,
a także wzór umowy stanowiący załącznik nr 2 do SWZ.
Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje maksymalnie:
1) Zakres podstawowy: 60 000 m2
2) Zakres objęty prawem opcji:
zwiększenie usług, o których mowa w pkt 1) o maksymalne dodatkowe 30 000 m2.

4.5.3.)Główny kod CPV

45233141-9 - Roboty w zakresie konserwacji dróg

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45112210-0 - Usuwanie wierzchniej warstwy gleby

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

7

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

6

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

4

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

2

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

169371,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

830250,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

169371,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Przedsiębiorstwo "DROMA" JACEK MAJDECKI

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

NIP: 6671165300

7.3.4)Miejscowość

Lisewo

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-04-27

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

169371,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

28 dni

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45233141-9Roboty w zakresie konserwacji dróg
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
290 827 zł
Próbka: 21 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
179 541 zł386 100 zł
Rozstęp międzykwartylowy
206 559 zł
Źródło próbki
CPV 45233141· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
179 541 zł
Mediana
290 827 zł
Górny kwartyl
386 100 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Powiat Kłobucki prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Kłobuck.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 169 371 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45233141-9 (Roboty w zakresie konserwacji dróg). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Przedsiębiorstwo "DROMA" JACEK MAJDECKI (Lisewo). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 7 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.