Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
193 779 zł
Umowa zawarta
11 sierpnia 2026
Okres realizacji
od 11 sierpnia 2026 do 11 października 2026
Oferty w postępowaniu
2 ofertyceny: 193 779 zł – 204 136 złodrzucone: 1wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Okres gwarancji na wykonane roboty40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Modernizacja nawierzchni drogi ul. Wiśniowej i fragmentu nawierzchni drogi ul. Konwalii w Łaziskach Górnych

Zamawiający Miasto Łaziska Górne (Łaziska Górne, Śląskie) rozstrzygnął postępowanie „Modernizacja nawierzchni drogi ul. Wiśniowej i fragmentu nawierzchni drogi ul. Konwalii w…”, wybierając ofertę wykonawcy DROGRÓD Szymon Tetla. Wartość umowy: 193 779 zł. Złożono 2 oferty.

Zamawiający: Miasto Łaziska GórneŁaziska Górne, Śląskie (powiat Mikołowski →)opublikowano 13 sierpnia 2026
Wartość umowy
193 779 zł
Liczba ofert
2 oferty
Konkurencyjność
~5,2 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    24 czerwca 2026

    Termin ofert: 15 lipca 2026 08:30
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    13 sierpnia 2026

    2 oferty1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy DROGRÓD Szymon Tetla (Ćwiklice), średnia firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 193 778,51 zł (umowę zawarto 11 sierpnia 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 2 oferty; ceny wahały się od 193 778,51 zł do 204 136,48 zł. Odrzucono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: od 11 sierpnia 2026 r. do 11 października 2026 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Miasto Łaziska Górne

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 276257601

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Plac Ratuszowy 1

1.5.2.)Miejscowość

Łaziska Górne

1.5.3.)Kod pocztowy

43-170

1.5.4.)Województwo

śląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL22C - Tyski

1.5.7.)Numer telefonu

323248000

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zp@laziska.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.laziska.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-b1441a26-13a5-4b6f-a1f7-b30f3a469c99

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Modernizacja nawierzchni drogi ul. Wiśniowej i fragmentu nawierzchni drogi ul. Konwalii w Łaziskach Górnych

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-b1441a26-13a5-4b6f-a1f7-b30f3a469c99

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00390359

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-13

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00032789/12/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.5 Modernizacja nawierzchni drogi ul. Wiśniowej i fragmentu nawierzchni drogi ul. Konwalii

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00307019

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP.271.10.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest robota budowlana polegająca na wykonaniu modernizacji nawierzchni drogi ul. Wiśniowej i fragmentu nawierzchni drogi ul. Konwalii w Łaziskach Górnych.Zakres robót dla ul. Wiśniowej w Łaziskach Górnych obejmował będzie przede wszystkim frezowanie nawierzchni asfaltowej drogi, wykonanie nawierzchni mineralno-bitumicznej o gr. 4cm (warstwa wiążąca) oraz wykonanie nawierzchni ścieralnej z mieszanek mineralno-bitumicznych grysowo-żwirowych o grubości 5cm po zagęszczeniu, na powierzchni ok. 520,8m2. Zakres robót na ul. Konwalii (na odcinku pomiędzy ul. Sienkiewicza a ul. Kwiatową) obejmował będzie przede wszystkim frezowanie nawierzchni asfaltowej drogi, wymianę krawężników drogowych, wykonanie nawierzchni mineralno-bitumicznej o gr. 4cm (warstwa wiążąca) oraz wykonanie nawierzchni ścieralnej z mieszanek mineralno-bitumicznych grysowo-żwirowych o grubości 4cm po zagęszczeniu, na powierzchni ok. 481,0m2. Szczegółowy obmiar wraz z pozycjami kosztorysowymi znajduje się w przedmiarze robót.
3.3 Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia i jego zakres został określony
w załącznikach do niniejszej specyfikacji warunków zamówienia (SWZ) tj.:
- w załączniku nr 1 „Przedmiot zamówienia”
- w załączniku nr 2 „Specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych”,
- w załączniku nr 4 „Przedmiar robót”,
- w załączniku nr 5 „Dokumentacja projektowa (Uproszczona dokumentacja techniczna -ul. Konwalii oraz Uproszczona dokumentacja techniczna ul. Wiśniowa)”,
- w załączniku nr 6 „Projektowane postanowienia umowy w sprawie zamówienia publicznego, które zostaną wprowadzone do treści tej umowy”.

4.5.3.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg

45233223-8 - Wymiana nawierzchni drogowej

45233252-0 - Roboty w zakresie nawierzchni ulic

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

193778,51 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

204136,48 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

193778,51 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Średni przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

DROGRÓD Szymon Tetla

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

6381360105

7.3.3)Ulica

Męczenników Oświęcimskich 37A

7.3.4)Miejscowość

Ćwiklice

7.3.5)Kod pocztowy

43-229

7.3.6.)Województwo

śląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-11

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

193778,51 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

Od 2026-08-11 do 2026-10-11

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 599 zł
Próbka: 1592 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 256 zł1 828 171 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 594 915 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 256 zł
Mediana
550 599 zł
Górny kwartyl
1 828 171 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Miasto Łaziska Górne prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Łaziska Górne.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 193 779 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: DROGRÓD Szymon Tetla (Ćwiklice). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 2 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.