Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
478 485 zł
Umowa zawarta
13 sierpnia 2026
Okres realizacji
do 30 października 2026
Oferty w postępowaniu
2 ofertyceny: 478 485 zł – 503 676 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Okres gwarancji40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Budowa drogi leśnej w leśnictwie Podlipie

Zamawiający PGL Lasy Państwowe Nadleśnictwo Zaporowo (Płoskinia, Warmińsko-Mazurskie) rozstrzygnął postępowanie „Budowa drogi leśnej w leśnictwie Podlipie”, wybierając ofertę wykonawcy Przedsiębiorstwo Wielobranżowe KARGO sp. z.o.o. Wartość umowy: 478 485 zł. Złożono 2 oferty.

Wartość umowy
478 485 zł
Liczba ofert
2 oferty
Konkurencyjność
~4,3 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    21 lipca 2026

    Termin ofert: 4 sierpnia 2026 10:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    13 sierpnia 2026

    2 oferty1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Przedsiębiorstwo Wielobranżowe KARGO sp. z.o.o. (Elbląg), średnia firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 478 485,29 zł (umowę zawarto 13 sierpnia 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 2 oferty; ceny wahały się od 478 485,29 zł do 503 676,24 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: do 30 października 2026 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

PGL Lasy Państwowe Nadleśnictwo Zaporowo

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 170054136

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Piórkowo 8

1.5.2.)Miejscowość

Płoskinia

1.5.3.)Kod pocztowy

14-526

1.5.4.)Województwo

warmińsko-mazurskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL621 - Elbląski

1.5.7.)Numer telefonu

55 243 94 77

1.5.8.)Numer faksu

zaporowo@olsztyn.lasy.gov.pl

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zaporowo@olsztyn.lasy.gov.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://www.gov.pl/web/nadlesnictwo-zaporowo

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/pn/lasy_zaporowo

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - inna państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego
Inna działalność


Gospodarka leśna

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Budowa drogi leśnej w leśnictwie Podlipie

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-004a87f0-b815-4196-b59d-de2470d344d5

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00390339

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-13

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00182246/01/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.1 Budowa drogi leśnej w leśnictwie Podlipie.

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00352296

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

SA.-270.16.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

469131,44 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest: Budowa drogi leśnej w leśnictwie Podlipie, na dz. 71,38/1 obręb Krasnolipie gmina Braniewo oraz 11/22 obręb Wyszkowo gmina Lelkowo.
Zakres prac obejmuje:
- budowę drogi na odcinku A-B o długości 296,83mb o nawierzchni z mieszanki niezwiązanej z kruszywem c90/3 0/31,5 (od km 0+000 do km 0+266,60) oraz o nawierzchni z płyt drogowych betonowych zbrojonych (od km 0+266,60 do km 0+296,83) wraz z budową zjazdu do dz, 38/1 oraz nawierzchnią z kruszywa na końcu odcinka o dł. 6mb (połączenie drogi z płyt z istniejącą nawierzchnią),
- budowę drogi na odcinku C-D o długości (łącznie z zawrotką) 218,66mb o nawierzchni z płyt drogowych betonowych zbrojonych (od km 0+087,18 do km 0+183,18) oraz o nawierzchni z mieszanki niezwiązanej z kruszywem c90/3 0/31,5 (od km 0+01,10 do km 0+087,18),
-budowę zawrotki na końcu odcinka C-D o nawierzchni z mieszanki niezwiązanej z kruszywem c90/3 0/31,5 (od km 0+186,86 do km 0+218,66),
- wykonanie przepustu fi 400 dł. 7,0m w km 194,58 – rzędna wlotu 92,70m n.p.m, rzędna wylotu 92,58 m n.p.m wraz z wykonaniem rowów chłonnych na dł. 16m i 50m z każdej strony drogi.

4.5.3.)Główny kod CPV

45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45233250-6 - Roboty w zakresie nawierzchni, z wyjątkiem dróg

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

478485,29 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

503676,24 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

478485,29 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Średni przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Przedsiębiorstwo Wielobranżowe KARGO sp. z.o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

5783115525

7.3.3)Ulica

Żurawia 4

7.3.4)Miejscowość

Elbląg

7.3.5)Kod pocztowy

82-300

7.3.6.)Województwo

warmińsko-mazurskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-13

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

478485,29 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2026-10-30

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45233120-6Roboty w zakresie budowy dróg
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
788 292 zł
Próbka: 192 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
328 802 zł1 597 243 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 268 442 zł
Źródło próbki
CPV 45233120· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
328 802 zł
Mediana
788 292 zł
Górny kwartyl
1 597 243 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

PGL Lasy Państwowe Nadleśnictwo Zaporowo prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Płoskinia.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 478 485 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45233120-6 (Roboty w zakresie budowy dróg). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Przedsiębiorstwo Wielobranżowe KARGO sp. z.o.o. (Elbląg). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 2 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.