Opracowanie dokumentacji projektowej oraz budowa przyłącza elektroenergetycznego w ramach zadania nr ZDMK/DIW/T-XI-6/25 "Budowa dedykowanego oświetlenia przejścia dla pieszych na ul. Podedworze"
Zamawiający Zarząd Dróg Miasta Krakowa (Kraków, Małopolskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Opracowanie dokumentacji projektowej oraz budowa przyłącza elektroenergetycznego w ramach…”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 551 722 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=7273, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~4,9 ofertwysokaW takich przetargach zwykle startuje sporo firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
3 wpisy- Ogłoszenie
30 kwietnia 2025
Termin ofert: 15 maja 2025 10:00Otwórz ogłoszenie → - Wynik: wybrano wykonawcę
11 lipca 2025
3 oferty1 wykonawcaOtwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowyBieżące
12 sierpnia 2026
1 wykonawca
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | Zarząd Dróg Miasta Krakowa |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 357116163 |
| 1.4) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | Centralna 53 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Kraków |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 31-586 |
| 1.4.4.) | Województwo | małopolskie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL213 - Miasto Kraków |
| 1.4.7.) | Numer telefonu | +48126167000 |
| 1.4.8.) | Numer faksu | +48126167417 |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | sekretariat@zdmk.krakow.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | www.zdmk.krakow.pl |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Identyfikator postępowania | ocds-148610-7dc77e4c-065f-44a7-add9-a1df32698609 |
| 2.2.) | Numer ogłoszenia | 2026/BZP 00389953 |
| 2.3.) | Wersja ogłoszenia | 01 |
| 2.4.) | Data ogłoszenia | 2026-08-12 |
Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Charakter zamówienia | Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne |
| 3.2.) | Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE | Tak |
| 3.2.1.) | Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE | 2025/BZP 00213489 |
| 3.3.) | Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej | Nie |
| 3.5.) | Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną | Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy |
| 3.6.) | Rodzaj zamówienia | Roboty budowlane |
| 3.7.) | Nazwa zamówienia | Opracowanie dokumentacji projektowej oraz budowa przyłącza elektroenergetycznego w ramach zadania nr ZDMK/DIW/T-XI-6/25 "Budowa dedykowanego oświetlenia przejścia dla pieszych na ul. Podedworze" |
| 3.8.) | Krótki opis przedmiotu zamówienia | |
| 1. | Opis przedmiotu zamówienia | a) Przedmiotem zamówienia jest robota budowlana polegająca na opracowaniu dokumentacji projektowej oraz budowy przyłącza elektroenergetycznego w ramach zadania nr ZDMK/DIW/T-XI-6/25 "Budowa dedykowanego oświetlenia przejścia dla pieszych na ul. Podedworze", b) Zamawiający opisał przedmiot zamówienia za pomocą następujących dokumentów: ˗ Projektowane postanowienia umowy, tj. załącznik nr 2 do SWZ, ˗ Program funkcjonalno-użytkowy z załącznikami, tj. załącznik nr 8 do SWZ, c) W przypadku wystąpienia w którymkolwiek załączniku do SWZ nazw producenta, znaków towarowych, norm, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów odniesienia produkty można zastąpić równoważnymi. Za rozwiązania równoważne Zamawiający uzna takie rozwiązania, które umożliwiają uzyskanie efektu założonego przez Zamawiającego za pomocą innych rozwiązań technicznych. Za rozwiązania równoważne nie można uznać rozwiązania identycznego (tożsamego), a jedynie takie, które w porównywanych cechach wskazuje dokładnie tą samą lub bardzo zbliżoną wartość użytkową. Poprzez wskazanie nazw producenta, znaków towarowych, norm, aprobat czy systemów odniesienia Zamawiający miał na celu określenie minimalnych parametrów jakościowych i cech użytkowych, jakim muszą odpowiadać towary, aby spełnić wymagania stawiane przez Zamawiającego i stanowią wyłącznie wzorzec jakościowy przedmiotu zamówienia. Poprzez zapis dotyczący minimalnych wymagań parametrów jakościowych, Zamawiający rozumie wymagania towarów zawarte w ogólnie dostępnych źródłach, katalogach, stronach internetowych producentów, i tym podobnych. Operowanie przykładowymi nazwami producenta, ma jedynie na celu doprecyzowanie poziomu oczekiwań Zamawiającego w stosunku do określonego rozwiązania. d) Wykonawca zobowiązany jest udzielić: ˗ minimum 36 miesięcy, ˗ maksymalnie 60 miesięcy gwarancji jakości na przedmiot umowy, w tym w szczególności na wykonane roboty, użyte materiały i zabudowane urządzenia licząc od dnia następnego po dniu podpisania protokołu odbioru końcowego całego przedmiotu umowy. e) Zadanie należy wykonać w formule „zaprojektuj i zbuduj”. 2. Umowa o podwykonawstwo, której przedmiotem są roboty budowlane, powinna być zgodna z załącznikiem nr 2 do SWZ, tj. PPU. Niespełnienie danego warunku spowoduje zgłoszenie przez Zamawiającego odpowiednio zastrzeżeń lub sprzeciwu. 3. Zamawiający, zgodnie z art. 95 ust. 1 ustawy Pzp, wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub Podwykonawcę na podstawie stosunku pracy, osób wykonujących wskazane niżej czynności za wyjątkiem osób pełniących tzw. samodzielne funkcje techniczne w budownictwie w rozumieniu ustawy Prawo budowlane: a) pracownicy niższego szczebla technicznego (organizowanie i realizacja robót budowlanych), b) pracownicy fizyczni (bezpośrednie wykonywanie robót budowlanych). Zamawiający dopuszcza możliwość osobistego realizowania zamówienia przez osoby prowadzące działalność gospodarczą lub wspólników spółki prawa handlowego. 4. Zamawiający przed podpisaniem umowy jak i w trakcie jej realizacji ma prawo do kontroli spełnienia przez Wykonawcę lub Podwykonawcę wymagania wskazanego w pkt 3 w Części 1 SWZ, zgodnie z zapisami PPU. 5. Termin realizacji umowy: 270 dni, przy czym: 1) wykonanie dokumentacji projektowej i wydanie jej Zamawiającemu wraz z odrębnym zaświadczeniem o braku sprzeciwu wobec zgłoszenia zamiaru wykonania robót budowlanych lub stosowną decyzją administracyjną uprawniającą do wykonania robót budowlanych objętych zakresem przedkładanej dokumentacji projektowej - w terminie 150 dni od daty zawarcia umowy, 2) zakończenie realizacji robót budowlanych w terminie do 120 dni od daty protokolarnego przekazania Wykonawcy terenu budowy. |
| 3.9.) | Główny kod CPV | 45000000-7 - Roboty budowlane |
| 3.10.) | Dodatkowy kod CPV | 71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania 45316100-6 - Instalowanie urządzeń oświetlenia zewnętrznego |
Podstawowe informacje o zawartej umowie
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 4.1.) | Data zawarcia umowy | 2025-07-04 |
| 4.2.) | Okres realizacji zamówienia | 270 dni |
| 4.3.) | Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę | |
| 4.3.1.) | Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy) | Adam Dyląg „ELEKTRO-INSTAL” |
| 4.3.2.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | NIP 7371017814 |
| 4.3.4.) | Miejscowość | Wilkowisko 107 |
| 4.3.5.) | Kod pocztowy | 34-617 |
| 4.3.6.) | Województwo | małopolskie |
| 4.3.7.) | Kraj | Polska |
| 4.4.) | Wartość umowy | 36800,00 PLN |
| 4.5.) | Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej | 2025/BZP 00320533/01 |
Przebieg realizacji umowy
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 5.1.) | Czy umowa została wykonana | Tak |
| 5.2.) | Termin wykonania umowy | 2026-08-12 |
| 5.3.) | Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie | Tak |
| 5.4.) | Informacje o zmianach umowy | |
| 5.4.1.) | Liczba zmian | 0 |
| 5.5.) | Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy | 36800,00 PLN |
| 5.6.) | Czy umowa została wykonana należycie | Tak |
| 5.7.) | Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania | nie dotyczy |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.