Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
36 800 zł
Umowa zawarta
4 lipca 2025
Okres realizacji
270 dni
Oferty w postępowaniu
3 ofertyceny: 36 800 zł – 42 235 zł
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Okres gwarancji jakości na przedmiot umowy, w tym w szczególności na wykonane roboty, użyt40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Opracowanie dokumentacji projektowej oraz budowa przyłącza elektroenergetycznego w ramach zadania nr ZDMK/DIW/T-XI-6/25 "Budowa dedykowanego oświetlenia przejścia dla pieszych na ul. Podedworze"

Zamawiający Zarząd Dróg Miasta Krakowa (Kraków, Małopolskie) rozstrzygnął postępowanie „Opracowanie dokumentacji projektowej oraz budowa przyłącza elektroenergetycznego w ramach…”, wybierając ofertę wykonawcy Adam Dyląg „ELEKTRO-INSTAL”. Wartość umowy: 36 800 zł. Złożono 3 oferty.

Zamawiający: Zarząd Dróg Miasta KrakowaKraków, Małopolskieopublikowano 11 lipca 2025
Wartość umowy
36 800 zł
Liczba ofert
3 oferty
Konkurencyjność
~4,9 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Adam Dyląg „ELEKTRO-INSTAL” (Wilkowisko 107), mikrofirma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 36 800,00 zł (umowę zawarto 4 lipca 2025 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 3 oferty; ceny wahały się od 36 800,00 zł do 42 234,51 zł.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 270 dni.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Zarząd Dróg Miasta Krakowa

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 357116163

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Centralna 53

1.5.2.)Miejscowość

Kraków

1.5.3.)Kod pocztowy

31-586

1.5.4.)Województwo

małopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL213 - Miasto Kraków

1.5.7.)Numer telefonu

+48126167000

1.5.8.)Numer faksu

+48126167417

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretariat@zdmk.krakow.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.zdmk.krakow.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/pn/zdmk.krakow

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Opracowanie dokumentacji projektowej oraz budowa przyłącza elektroenergetycznego w ramach zadania nr ZDMK/DIW/T-XI-6/25 "Budowa dedykowanego oświetlenia przejścia dla pieszych na ul. Podedworze"

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-7dc77e4c-065f-44a7-add9-a1df32698609

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00320533

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-07-11

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00038804/05/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.22 Budowa dedykowanego oświetlenia przejścia dla pieszych na ul. Podedworze. Realizacja w trybie zaprojektuj i zbuduj.

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00213489

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

17/IV/2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

33452,76 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Opis przedmiotu zamówienia

a) Przedmiotem zamówienia jest robota budowlana polegająca na opracowaniu dokumentacji projektowej oraz budowy przyłącza elektroenergetycznego w ramach zadania nr ZDMK/DIW/T-XI-6/25 "Budowa dedykowanego oświetlenia przejścia dla pieszych na ul. Podedworze", b) Zamawiający opisał przedmiot zamówienia za pomocą następujących dokumentów: ˗ Projektowane postanowienia umowy, tj. załącznik nr 2 do SWZ, ˗ Program funkcjonalno-użytkowy z załącznikami, tj. załącznik nr 8 do SWZ, c) W przypadku wystąpienia w którymkolwiek załączniku do SWZ nazw producenta, znaków towarowych, norm, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów odniesienia produkty można zastąpić równoważnymi. Za rozwiązania równoważne Zamawiający uzna takie rozwiązania, które umożliwiają uzyskanie efektu założonego przez Zamawiającego za pomocą innych rozwiązań technicznych. Za rozwiązania równoważne nie można uznać rozwiązania identycznego (tożsamego), a jedynie takie, które w porównywanych cechach wskazuje dokładnie tą samą lub bardzo zbliżoną wartość użytkową. Poprzez wskazanie nazw producenta, znaków towarowych, norm, aprobat czy systemów odniesienia Zamawiający miał na celu określenie minimalnych parametrów jakościowych i cech użytkowych, jakim muszą odpowiadać towary, aby spełnić wymagania stawiane przez Zamawiającego i stanowią wyłącznie wzorzec jakościowy przedmiotu zamówienia. Poprzez zapis dotyczący minimalnych wymagań parametrów jakościowych, Zamawiający rozumie wymagania towarów zawarte w ogólnie dostępnych źródłach, katalogach, stronach internetowych producentów, i tym podobnych. Operowanie przykładowymi nazwami producenta, ma jedynie na celu doprecyzowanie poziomu oczekiwań Zamawiającego w stosunku do określonego rozwiązania. d) Wykonawca zobowiązany jest udzielić: ˗ minimum 36 miesięcy, ˗ maksymalnie 60 miesięcy gwarancji jakości na przedmiot umowy, w tym w szczególności na wykonane roboty, użyte materiały i zabudowane urządzenia licząc od dnia następnego po dniu podpisania protokołu odbioru końcowego całego przedmiotu umowy. e) Zadanie należy wykonać w formule „zaprojektuj i zbuduj”. 2. Umowa o podwykonawstwo, której przedmiotem są roboty budowlane, powinna być zgodna z załącznikiem nr 2 do SWZ, tj. PPU. Niespełnienie danego warunku spowoduje zgłoszenie przez Zamawiającego odpowiednio zastrzeżeń lub sprzeciwu. 3. Zamawiający, zgodnie z art. 95 ust. 1 ustawy Pzp, wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub Podwykonawcę na podstawie stosunku pracy, osób wykonujących wskazane niżej czynności za wyjątkiem osób pełniących tzw. samodzielne funkcje techniczne w budownictwie w rozumieniu ustawy Prawo budowlane: a) pracownicy niższego szczebla technicznego (organizowanie i realizacja robót budowlanych), b) pracownicy fizyczni (bezpośrednie wykonywanie robót budowlanych). Zamawiający dopuszcza możliwość osobistego realizowania zamówienia przez osoby prowadzące działalność gospodarczą lub wspólników spółki prawa handlowego. 4. Zamawiający przed podpisaniem umowy jak i w trakcie jej realizacji ma prawo do kontroli spełnienia przez Wykonawcę lub Podwykonawcę wymagania wskazanego w pkt 3 w Części 1 SWZ, zgodnie z zapisami PPU. 5. Termin realizacji umowy: 270 dni, przy czym: 1) wykonanie dokumentacji projektowej i wydanie jej Zamawiającemu wraz z odrębnym zaświadczeniem o braku sprzeciwu wobec zgłoszenia zamiaru wykonania robót budowlanych lub stosowną decyzją administracyjną uprawniającą do wykonania robót budowlanych objętych zakresem przedkładanej dokumentacji projektowej - w terminie 150 dni od daty zawarcia umowy, 2) zakończenie realizacji robót budowlanych w terminie do 120 dni od daty protokolarnego przekazania Wykonawcy terenu budowy.

4.5.3.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

45316100-6 - Instalowanie urządzeń oświetlenia zewnętrznego

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

3

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

36800,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

42234,51 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

36800,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Adam Dyląg „ELEKTRO-INSTAL”

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

NIP 7371017814

7.3.4)Miejscowość

Wilkowisko 107

7.3.5)Kod pocztowy

34-617

7.3.6.)Województwo

małopolskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-07-04

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

36800,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

270 dni

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
551 722 zł
Próbka: 1588 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 256 zł1 828 171 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 594 915 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 256 zł
Mediana
551 722 zł
Górny kwartyl
1 828 171 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Zarząd Dróg Miasta Krakowa prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Kraków.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 36 800 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Adam Dyląg „ELEKTRO-INSTAL” (Wilkowisko 107). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 3 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.