Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
2 479 205 zł
Umowa zawarta
29 lipca 2026
Okres realizacji
do 15 grudnia 2026
Oferty w postępowaniu
1 oferta
Kryteria wyboru
Cena80%Gwarancja i rękojmia20%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Wykonanie terenów utwardzonych i dostawa wyposażenia dla inwestycji pn. Modernizacja i rozbudowa budynku magazynowego KM PSP Tychy

Zamawiający Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Tychach (Tychy, Śląskie) rozstrzygnął postępowanie „Wykonanie terenów utwardzonych i dostawa wyposażenia dla inwestycji pn. Modernizacja i…”, wybierając ofertę wykonawcy Janowiec Group Sp. z o.o. Sp. k. Wartość umowy: 2 479 205 zł. Złożono 1 ofertę.

Zamawiający: Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w TychachTychy, Śląskieopublikowano 12 sierpnia 2026
Wartość umowy
2 479 205 zł
Liczba ofert
1 oferta
Konkurencyjność
~5,2 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    22 czerwca 2026

    Termin ofert: 10 lipca 2026 12:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    12 sierpnia 2026

    1 oferta1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Janowiec Group Sp. z o.o. Sp. k. (Tychy), średnia firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 2 479 205,02 zł (umowę zawarto 29 lipca 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: do 15 grudnia 2026 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

KOMENDA MIEJSKA PAŃSTWOWEJ STRAŻY POŻARNEJ W TYCHACH

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 273072545

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

aleja Niepodległości 230

1.5.2.)Miejscowość

Tychy

1.5.3.)Kod pocztowy

43-100

1.5.4.)Województwo

śląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL22C - Tyski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretariat@tychy.sl.straz.gov.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://www.gov.pl/web/kmpsp-tychy

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/pn/slaskie_straz/proceedings?input_proceedings_search=&globalMode%5B%5D=all&proceeding_type%5B%5D=all&search-in%5B%5D=1&search-in%5B%5D=2&search-in%5B%5D=3&search-in%5B%5D=4&company-divisions%5B%5D=2199

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - organ władzy publicznej - organ administracji rządowej (centralnej lub terenowej)

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Porządek i bezpieczeństwo publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Wykonanie terenów utwardzonych i dostawa wyposażenia dla inwestycji pn. Modernizacja i rozbudowa budynku magazynowego KM PSP Tychy

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-37dab412-dbeb-47aa-bd3d-afa9fc21cf8e

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00389915

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-12

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00297045/01/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.1 Wykonanie terenów utwardzonych i dostawa wyposażenia dla inwestycji pn. Modernizacja i rozbudowa budynku magazynowego KM PSP Tychy

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00302387

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

MT.2370.4.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

2000000 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych oraz dostaw dla zadania pod nazwą

„Wykonanie terenów utwardzonych i dostawa wyposażenia dla inwestycji pn. Modernizacja i rozbudowa budynku magazynowego KM PSP Tychy”. 2. Zadanie realizowane będzie w formule zaprojektuj i wybuduj. 3. Zadanie obejmuje zakres podstawowy, a zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji, o którym mowa w art. 441 ustawy Pzp, obejmującego rozszerzenie zakresu zamówienia o elementy opisane w Załączniku nr 18 PRAWO OPCJI i na zasadach określonych w Rozdziale XXXII niniejszego SWZ. Przedmiot zamówienia obejmuje opracowanie dokumentacji projektowej, uzyskanie wszelkich wymaganych prawem uzgodnień, opinii i decyzji administracyjnych, wykonanie robót budowlanych, dostawę, montaż, uruchomienie oraz integrację wyposażenia i systemów technicznych, a także przeprowadzenie prób, odbiorów i szkoleń użytkowników. Szczegółowe wymagania funkcjonalne, użytkowe, techniczne i jakościowe dla poszczególnych elementów zamówienia zostały określone w PFU oraz w Załącznikach nr 1–18 do niego i stanowią wymagania minimalne Zamawiającego.

4.5.3.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45262300-4 - Betonowanie

45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni

45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych

45312200-9 - Instalowanie przeciwwłamaniowych systemów alarmowych

45314320-0 - Instalowanie okablowania komputerowego

39100000-3 - Meble

30200000-1 - Urządzenia komputerowe

35120000-1 - Systemy i urządzenia nadzoru i bezpieczeństwa

35125300-2 - Kamery bezpieczeństwa

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

2479205,02 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

2479205,02 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

2479205,02 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Średni przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Janowiec Group Sp. z o.o. Sp. k.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

6462963977

7.3.3)Ulica

ul. Edukacji 7

7.3.4)Miejscowość

Tychy

7.3.5)Kod pocztowy

43-100

7.3.6.)Województwo

śląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-07-29

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

2479205,02 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2026-12-15

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 250 zł
Próbka: 1594 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 134 zł1 828 825 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 595 691 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 134 zł
Mediana
550 250 zł
Górny kwartyl
1 828 825 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Tychach prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Tychy.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 2 479 205 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Janowiec Group Sp. z o.o. Sp. k. (Tychy). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 1 ofertę. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.