Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
299 999 zł
Umowa zawarta
6 sierpnia 2026
Okres realizacji
do 31 października 2026
Oferty w postępowaniu
2 ofertyceny: 299 999 zł – 485 850 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Gwarancja40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

„Budowa chodnika w ciągu drogi powiatowej nr 4803p w m. Rydzyna (ul. Wolności)”

Zamawiający Zarząd Dróg Powiatowych (Leszno, Wielkopolskie) rozstrzygnął postępowanie „Budowa chodnika w ciągu drogi powiatowej nr 4803p w m. Rydzyna (ul. Wolności)”, wybierając ofertę wykonawcy Drogtranz Sp. zo.o. Wartość umowy: 299 999 zł. Złożono 2 oferty.

Zamawiający: Zarząd Dróg PowiatowychLeszno, Wielkopolskieopublikowano 12 sierpnia 2026
Wartość umowy
299 999 zł
Liczba ofert
2 oferty
Konkurencyjność
~4,4 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    18 czerwca 2026

    Termin ofert: 3 lipca 2026 11:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    12 sierpnia 2026

    2 oferty1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Drogtranz Sp. zo.o. (Góra), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 299 999,00 zł (umowę zawarto 6 sierpnia 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 2 oferty; ceny wahały się od 299 999,00 zł do 485 850,00 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: do 31 października 2026 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Zarząd Dróg Powiatowych

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 411103510

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Pl. Kościuszki 4

1.5.2.)Miejscowość

Leszno

1.5.3.)Kod pocztowy

64-100

1.5.4.)Województwo

wielkopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL417 - Leszczyński

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowienia@zdp.leszno.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://platformazakupowa.pl/pn/zdp_leszno

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/pn/zdp_leszno

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Budownictwo i obiekty komunalne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

„Budowa chodnika w ciągu drogi powiatowej nr 4803p w m. Rydzyna (ul. Wolności)”

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-462a2390-7721-486d-97ed-4477b1312e84

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00388601

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-12

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00041097/17/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.5 Budowa chodnika w ciągu drogi powiatowej nr 4803P w m. Rydzyna (ul. Wolności)

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00297448

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZDP.272.18.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiot robót budowlanych stanowi

„Budowa chodnika w ciągu drogi powiatowej nr 4803p w m. Rydzyna (ul. Wolności)”. 2. Inwestycja realizowana będzie na działkach nr 79 i 298/2 obr. Rydzyna, gm. Rydzyna, pow. leszczyński. 3. Planuje się przebudowę drogi powiatowej nr 4803P w zakresie budowy chodnika o nawierzchni z kostki brukowej betonowej szerokości 1,5m wraz z wykonaniem odwodnienia w postaci wpustów deszczowych i wylotów do koryta cieku. W wyniku planowanej przebudowy odcinka drogi należy poszerzyć istniejący układ drogowy dla budowy chodnika. W związku z powyższym planuje się przebudowę odcinka koryta cieku Rów Dąbiecki polegającą na zabiciu ścianki szczelnej w skarpie koryta cieku. Planuje się oczyszczenie i reprofilację odcinka koryta cieku oraz lokalne umocnienie dna koryta w miejscach projektowanych i przebudowywanych wylotów z przykanalików. 4. Dodatkowo zakres inwestycji obejmuje lokalną zmianę sposobu odwodnienia odcinka drogi poprzez wykonanie 3 szt. wylotów a także przebudowę istniejącego wylotu z wpustu drogowego z odprowadzeniem wód opadowych i roztopowych do koryta cieku – Rów Dąbiecki. 5. Wzdłuż chodnika od strony rowu projektuje się balustradę segmentową ze szczeblinkami o wysokości 1,1m ponad krawędź chodnika. Kolorystyka balustrady w nawiązaniu do istniejących przed i za zakresem przebudowy drogi powiatowej tj. białoczerwona. 6. Przyjęto następującą konstrukcję nawierzchni chodnika: •Warstwa ścieralna z kostki brukowej betonowej - grubość 8 cm, •Podsypka cementowo-piaskowa – grubość 3 cm, •Podbudowa z mieszanki niezwiązanej 0/31,5 z kruszywem C90/3 – gr. 15 cm, •Podbudowa pomocnicza z mieszanki związanej cementem C1,5/2,0 – gr. 15 cm 7. Ponadto Wykonawca zobowiązany jest do wprowadzenia Stałej organizacji ruchu drogowego zgodnie z projektem organizacji ruchu. 8. Należy zwrócić szczególną uwagę na roboty wykonywane w pobliżu istniejących sieci sanitarnych, energetycznych, teletechnicznych itp. Roboty w pobliżu sieci należy wykonywać ręcznie ze szczególną ostrożnością. 9. Roboty powinny być prowadzone zgodnie z obowiązującymi przepisami technicznymi i budowlanymi oraz ogólną wiedzą i zasadami wykonywania robót budowlanych. Przed przystąpieniem do złożenia oferty Wykonawca winien przeprowadzić wizję lokalną obszaru prowadzonych robót budowlanych. Załączone kosztorysy są pomocnicze i mogą nie zawierać wszystkich robót niezbędnych do zrealizowania zadania. 10. Przy wykonawstwie oraz odbiorze robót objętych zamówieniem obowiązywać będą zasady i wymagania określone w: 1) dołączonej do postępowania dokumentacji technicznej, 2) obowiązujących normach, 3) Szczegółowej specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych 4) wytycznych technicznych przyjętych Zarządzeniem Kierownika ZDP nr 2/2026 i dostępnymi na stronie internetowej: http://zdp.leszno.pl/zarzadzenie-kierownika-nr-2-2026/ 11. Wszystkie użyte materiały oraz technologie robót muszą odpowiadać wymaganiom stawianym w obowiązujących normach; 12. Przed wbudowaniem jakichkolwiek materiałów Wykonawca okaże Inspektorowi Nadzoru świadectwo dopuszczenia tego materiału do stosowania w budownictwie i spełnienia wymogów określonych w Specyfikacjach Technicznych i Polskich Normach, w celu uzyskania zgody na jego stosowanie. Wykonawca do wykonania zamówienia będzie stosował wyroby budowlane wprowadzone do obrotu na zasadach określonych w ustawie z dnia 16 kwietnia 2004 r. o wyrobach budowlanych (t.j. Dz. U. z 2021 r., poz. 1213); 13. Ewentualne materiały porozbiórkowe, masy ziemne pozyskane przy przedmiotowej budowie należy zagospodarować we własnym zakresie. Powyższe należy ująć w cenie ofertowej włącznie z opłatą za wysypisko. Utylizację należy przeprowadzić zgodnie z przepisami ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (t. j. Dz. U. z 2023 r. poz. 1587 ze zm.) i jej koszt uwzględnić w cenie ofertowej. 14. Na cały czas prowadzenia robót budowlanych (aż do odbioru końcowego robót) Wykonawca zobowiązany jest do zawarcia na własny koszt odpowiedniej umowy ubezpieczenia z tytułu szkód, które mogą zaistnieć w zawiązku z określonymi zdarzeniami losowymi oraz od odpowiedzialności cywilnej (deliktowej i kontraktowej) na sumę ubezpieczenia nie mniejszą niż wartość wynagrodzenia Wykonawcy brutto. 15. Zamawiający wymaga udzielenia przez Wykonawcę gwarancji jakości i rękojmi na wykonane roboty i wbudowane materiały, wyroby i urządzenia. 16. Udzielona przez Wykonawcę gwarancja jakości i rękojmia nie może uniemożliwiać Zamawiającemu oraz innym podmiotom (za zgodą Zamawiającego) realizacji nowych zadań inwestycyjnych, w szczególności: budowy przyłączy, modernizacji sieci, usunięcia awarii, montażu urządzeń itp. Zamawiający zobowiązuje się każdorazowo, przed dokonaniem jakichkolwiek robót na obiekcie objętym niniejszym zamówieniem publicznym, do poinformowania Wykonawcy o rodzaju robót i terminie ich realizacji. Wykonawca ma prawo uczestniczyć w trakcie realizacji robót i prowadzić nadzór. Za te czynności Wykonawca nie może żądać od Zamawiającego wynagrodzenia. 17. W przypadku wystąpienia, w okresie obowiązywania gwarancji, konieczności wykonania napraw niezaliczanych do napraw gwarancyjnych (w szczególności wynikających z powodu działań osób trzecich), Wykonawca upoważnia Zamawiającego do przeprowadzenia niezbędnych napraw, z zastrzeżeniem, że Zamawiający każdorazowo, przed dokonaniem jakichkolwiek robót na obiekcie objętym niniejszym zamówieniem publicznym, poinformuje Wykonawcę o rodzaju robót i terminie ich realizacji. Wykonawca ma prawo złożyć ofertę cenową lub w przypadku wyboru innej oferty uczestniczyć w trakcie realizacji robót i prowadzić nadzór. Za te czynności Wykonawca nie może żądać od Zamawiającego wynagrodzenia. W takiej sytuacji Zamawiający nie traci uprawnień wynikających z udzielonej gwarancji. 18. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz warunki rozliczania i odbioru robót zostały opisane w Załączniku nr 9 do SWZ oraz we wzorze umowy – Załącznik nr 7 do SWZ. 19. Powody niedokonania podziału zamówienia na części: Niniejsze zamówienie nie zostało podzielone na części, gdyż zamówienie to jest w całości robotą budowlaną jednego rodzaju. Jest zamówieniem, którego niedokonanie podziału na części nie utrudnia dostępu do zamówienia przedsiębiorstwom z sektora małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP). Do niniejszego zamówienia z całą pewnością będą mieli dostęp „mali wykonawcy”, działający nawet na rynku lokalnym. Rozdrobnienie takiego zamówienia na mniejsze części byłoby niecelowe, a nawet mogłoby spowodować niekorzystne konsekwencje dla Zamawiającego w postaci np. zwiększenia oferowanych cen, czy też niemożliwość rozstrzygnięcia postępowania spowodowanej brakiem ofert. Specyfika niniejszego zamówienia, polegająca na budowie nawierzchni z kostki brukowej utrudnia podział tego zamówienia na części. Charakter robót oraz jego otoczenia, powiązanie technologiczne wykonywanych prac wręcz uniemożliwiałoby realizację przedsięwzięcia. Podział robót na części wiązałby się ze znacznymi problemami podczas realizacji prac budowlanych związanymi z organizacją robót oraz zaplecza budowy. W ocenie Zamawiającego w tym konkretnym przypadku wykonywanie poszczególnych części zamówienia przez różnych Wykonawców mogłoby poważnie zagrozić właściwemu wykonaniu zadania. Podział niniejszego zamówienia na części wiązałby się ze znacznymi trudnościami technicznymi po stronie Zamawiającego związanymi ze skoordynowaniem wyników pracy poszczególnych Wykonawców i byłby sprzeczny z potrzebami samego Zamawiającego. Mając na uwadze powyższe okoliczności Zamawiający nie dokonał podziału przedmiotowego zamówienia na części.

4.5.3.)Główny kod CPV

45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45112700-2 - Roboty w zakresie kształtowania terenu

45112000-5 - Roboty w zakresie usuwania gleby

45220000-5 - Roboty inżynieryjne i budowlane

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

2

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

299999,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

485850,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

299999,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Drogtranz Sp. zo.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

5010075657

7.3.3)Ulica

Witosa 8

7.3.4)Miejscowość

Góra

7.3.5)Kod pocztowy

56-200

7.3.6.)Województwo

dolnośląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-06

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

299999,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2026-10-31

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45233222-1Roboty budowlane w zakresie układan…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
484 925 zł
Próbka: 33 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
287 876 zł867 877 zł
Rozstęp międzykwartylowy
580 001 zł
Źródło próbki
CPV 45233222· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
287 876 zł
Mediana
484 925 zł
Górny kwartyl
867 877 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Rejestr umów

Umowa z tego postępowania w Centralnym Rejestrze Umów

Zamawiający zgłosił zawartą umowę do rządowego rejestru. Zobacz kwotę, strony i aneksy wpisu.

Przeszukaj Centralny Rejestr Umów →

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Zarząd Dróg Powiatowych prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Leszno.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 299 999 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45233222-1 (Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Drogtranz Sp. zo.o. (Góra). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 2 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.