Postępowanie unieważnione — nie wybrano wykonawcy

To ogłoszenie jest wynikiem postępowania bez wyboru wykonawcy. Szczegóły formalne znajdziesz w treści ogłoszenia.

Podstawa: art. 255 pkt 3 ustawy

Oferty w postępowaniu
4 ofertywszystkie od małych i średnich firm
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Budowa boiska wielofunkcyjnego przy Szkole Podstawowej w miejscowości Gazomia Stara

Zamawiający Gmina Moszczenica (Moszczenica, Łódzkie) opublikował wynik postępowania „Budowa boiska wielofunkcyjnego przy Szkole Podstawowej w miejscowości Gazomia Stara”. Złożono 4 oferty.

Zamawiający: Gmina MoszczenicaMoszczenica, Łódzkieopublikowano 11 sierpnia 2026
Wartość całego ogłoszenia wynikowego
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 550 250 zł
Liczba ofert
4 oferty
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    DecyzjaPostępowanie unieważniono bez wyboru wykonawcy. Podstawa: art. 255 pkt 3 ustawy.

  • 2

    OfertyW postępowaniu złożono 4 oferty, wszystkie od małych i średnich firm.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA MOSZCZENICA

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 590647948

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Kosowska 1

1.5.2.)Miejscowość

Moszczenica

1.5.3.)Kod pocztowy

97-310

1.5.4.)Województwo

łódzkie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL712 - Łódzki

1.5.7.)Numer telefonu

44/616-96-25

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

ug@moszczenica.eu

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://ug.moszczenica.eu/

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-8dbb0afc-f552-4bf3-aa5d-97cb87a99390

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Budowa boiska wielofunkcyjnego przy Szkole Podstawowej w miejscowości Gazomia Stara

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-8dbb0afc-f552-4bf3-aa5d-97cb87a99390

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00387389

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-11

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00041710/06/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.7 Budowa boiska wielofunkcyjnego przy Szkole Podstawowej w miejscowości Gazomia Stara

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00328431

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

INW.271.25.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

394620,76 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiotem zamówienia jest wykonanie zadania pn

Budowa boiska wielofunkcyjnego przy Szkole Podstawowej w miejscowości Gazomia Stara 2. Przedmiotem zamówienia jest budowa boiska przy Szkole Podstawowej w Gazomii Starej, w skład której wejdzie: - boisko wielofunkcyjne , - piłkochwyty, - utwardzenie, - elementy małej architektury (stojaki rowerowe, ławki, kosze na śmieci), - oświetlenie boiska LED – solarne. Zakres prac obejmuje w szczególności: a) wykonanie boiska wielofunkcyjnego o nawierzchni poliuretanowej wym. 32x19 m wraz z wyposażeniem i piłkochwytami o wys. 6m; b) wykonanie dojść do boiska; c) wykonanie robót związanych z kształtowaniem skarp oraz wykonaniem terenów zielonych; d) wykonanie oświetlenia boiska LED + solarne; e) wykonanie i montaż tablicy informacyjnej zawierającej informację o źródłach finansowania inwestycji oraz logo Województwa Łódzkiego wg wytycznych Zamawiającego. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia ujęty został w Dokumentacji projektowej (Projekcie budowlanym i Przedmiarze robót) oraz Specyfikacji Technicznej Wykonania i Odbioru Robót stanowiących Załączniki do SWZ, przy czym należy mieć na uwadze, że przedmiary robót ze względu na ryczałtową formę wynagrodzenia stanowią jedynie materiał pomocniczy. 3. Wymagania dotyczące realizacji robót budowlanych określa projekt umowy, stanowiący załącznik nr 7 do SWZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.)Podstawa prawna unieważnienia postępowania

art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.)Przyczyna unieważnienia postępowania

Postępowanie zostało unieważnione na podstawie art. 255 pkt. 3 ustawy Pzp (t.j. Dz. U. z 2026r. poz. 793), który stanowi: „Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty”.
W dniu 22.07.2026r. przed otwarciem ofert Zamawiający zamieścił na stronie internetowej prowadzonego postępowania informację o kwocie przeznaczonej na sfinansowanie niniejszego zamówienia w wysokości 486 000,00 zł brutto.
Do upływu terminu składania ofert w postępowaniu zostały złożone cztery oferty, których ceny przewyższają kwotę, jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.
Cena najkorzystniejszej oferty przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, w związku z powyższym przedmiotowe postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego unieważniono na podstawie art. 255 pkt. 3 ustawy Pzp.

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

4

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

4

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

555099,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

798643,14 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 250 zł
Próbka: 1592 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 256 zł1 813 668 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 580 412 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 256 zł
Mediana
550 250 zł
Górny kwartyl
1 813 668 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Moszczenica prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Moszczenica.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
W postępowaniu złożono 4 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.