Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
188 471 zł
Umowa zawarta
10 sierpnia 2026
Okres realizacji
3 miesiące
Oferty w postępowaniu
2 ofertyodrzucone: 1wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Okres gwarancji na wykonany przedmiot umowy z wyłączeniem nasadzeń roślinnych40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Rewitalizacja stawu w Krostkowie wraz z zagospodarowaniem terenu przyległego

Zamawiający Gmina Białośliwie (Białośliwie, Wielkopolskie) rozstrzygnął postępowanie „Rewitalizacja stawu w Krostkowie wraz z zagospodarowaniem terenu przyległego”, wybierając ofertę wykonawcy Malarze Ogrodów Sp. z o.o. Wartość umowy: 188 471 zł. Złożono 2 oferty.

Zamawiający: Gmina BiałośliwieBiałośliwie, Wielkopolskieopublikowano 11 sierpnia 2026
Wartość umowy
188 471 zł
Liczba ofert
2 oferty
Konkurencyjność
~4,4 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    17 czerwca 2026

    Termin ofert: 2 lipca 2026 10:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    11 sierpnia 2026

    2 oferty1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Malarze Ogrodów Sp. z o.o. (Nowy Dwór 3), mikrofirma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 188 471,28 zł (umowę zawarto 10 sierpnia 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 2 oferty. Odrzucono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 3 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Białośliwie

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 570791170

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Księdza Kordeckiego 1

1.5.2.)Miejscowość

Białośliwie

1.5.3.)Kod pocztowy

89-340

1.5.4.)Województwo

wielkopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL411 - Pilski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretariat@bialosliwie.net

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.bialosliwie.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/pn/bialosliwie

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Rewitalizacja stawu w Krostkowie wraz z zagospodarowaniem terenu przyległego

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-88d55a61-5a31-420e-9f42-7338c2a1e55e

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00387387

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-11

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00021211/03/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.2 Rewitalizacja stawu w Krostkowie wraz z zagospodarowaniem terenu przyległego

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00295501

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

RR.271.4.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest renowacja stawu wraz z zagospodarowaniem terenu przyległego w miejscowości Krostkowo.

Przewidywany zakres zamówienia obejmuje dwa etaty, tj.:

1) Etap I - zagospodarowanie terenu obejmujące w szczególności:
a) wykonanie utwardzenia terenu na powierzchni 70 m2 z obramowaniem (dojście do stawu, wiaty rowerowej oraz elementów małej architektury),
b) dostawa oraz wykonanie nasadzeń (wraz z zaprawą dołów) niżej wymienionych roślin:
- winorośli ‘Marechal Foch’ 37 szt.,
- lawendy wąskolistnej 'Hidcote Blue' 234 szt.,
- róży okrywowej 'Powsinoga' 94 szt.,
- bluszczu pospolitego 120 szt.,
- śliwy wiśniowej ‘Pissardii’ 3 szt.,
- hakonechloy smukłej 'Aureola’ 118 szt.,
- kosaćca żółtego 'Variegata' 111 szt.,
- pióropusznika strusiego 186 szt.,
- języcznika zwyczajnego 186 szt.,
- derenia białego ‘Elegantissima’ 240 szt.,
- kaliny koralowej ‘Roseum’ 15 szt.,
c) rozłożenie agrowłókniny 385 m2,
d) ściągnięcie darniny i rozłożenie kory pod roślinami 115 m2,
e) rozłożenie warstwy 5 cm. otoczaków na dnie stawu 270 m2,
f) rozplantowanie warstwy 10 cm. ziemi ogrodowej na dnie stawu 270 m2,
g) ułożenie geoborderu wzdłuż rabat 25 mb,
h) wypełnienie donic warstwą keramzytu i ziemią ogrodową oraz posadzenie pnączy Glicynii kwiecistej 2 kpl.,
i) montaż linki stalowej ocynkowanej do istniejących słupków ogrodzeniowych na dwóch poziomach (podparcia dla winorośli) 120 mb.

2) Etap II - dostawa i montaż następujących elementów małej architektury:
- wiata rowerowa o wym. 2,5 x 6 m z konstrukcją kratową 1 kpl.,
- lampa solarna 1 kpl.,
- stół piknikowy 2 kpl.,
- tablica informacyjna o wym. 1000x1500 mm (treść do uzgodnienia z zamawiającym) 1 kpl.,
- tablica informacyjna o wym. 600x400 mm (treść do uzgodnienia z zamawiającym) 1 kpl.,
- stojak na rowery na 6 stanowisk 1 kpl.,
- stojak na rowery pojedynczy 3 szt.,
- kosz na śmieci 1 kpl.,
- stacja naprawcza 1 kpl.,
- donica 90 l 2 kpl.

UWAGA:
1) Rośliny rosnące na dnie stawu oraz drewniane elementy ogrodzenia zostaną usunięte przez Zamawiającego.
2) W dokumentacji projektowej (załącznik nr 8 do SWZ) przewidziano nasadzenia funkii ‘Blue Angel’ w ilości 104 szt., które nie są objęte przedmiotem zamówienia.

4.5.3.)Główny kod CPV

77300000-3 - Usługi ogrodnicze

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

77310000-6 - Usługi sadzenia roślin oraz utrzymania terenów zielonych

45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

188471,28 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

188471,28 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

188471,28 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Malarze Ogrodów Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

7642724312

7.3.4)Miejscowość

Nowy Dwór 3

7.3.5)Kod pocztowy

64-930

7.3.6.)Województwo

wielkopolskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-10

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

188471,28 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

3 miesiące

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

77300000-3Usługi ogrodnicze
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
677 469 zł
Próbka: 15 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
172 889 zł2 013 208 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 840 319 zł
Źródło próbki
CPV 77300000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
172 889 zł
Mediana
677 469 zł
Górny kwartyl
2 013 208 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Białośliwie prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Białośliwie.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 188 471 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 77300000-3 (Usługi ogrodnicze). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Malarze Ogrodów Sp. z o.o. (Nowy Dwór 3). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 2 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.