Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
384 785 zł
Umowa zawarta
11 sierpnia 2026
Okres realizacji
od 1 września 2026 do 25 czerwca 2027
Oferty w postępowaniu
4 ofertyceny: 384 785 zł – 450 360 złodrzucone: 2wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Termin zapewnienia pojazdu zastępczego40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Świadczenie usług w zakresie odwozu i dowozu dzieci do szkół na terenie Gminy Kawęczyn w roku szkolnym 2026/2027

Zamawiający Gmina Kawęczyn (Kawęczyn, Wielkopolskie) rozstrzygnął postępowanie „Świadczenie usług w zakresie odwozu i dowozu dzieci do szkół na terenie Gminy Kawęczyn w…”, wybierając ofertę wykonawcy JOŃSKI TRAVEL PRZEWOZY TURYSTYCZNE KRAJOWE I ZAGRANICZNE MAGDALENA BAJZERT. Wartość umowy: 384 785 zł. Złożono 4 oferty.

Zamawiający: Gmina KawęczynKawęczyn, Wielkopolskieopublikowano 11 sierpnia 2026
Wartość umowy
384 785 zł
Liczba ofert
4 oferty
Konkurencyjność
~2,3 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    25 czerwca 2026

    Termin ofert: 6 lipca 2026 10:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    11 sierpnia 2026

    4 oferty1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy JOŃSKI TRAVEL PRZEWOZY TURYSTYCZNE KRAJOWE I ZAGRANICZNE MAGDALENA BAJZERT (Przykona), mikrofirma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 384 785,40 zł (umowę zawarto 11 sierpnia 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 4 oferty; ceny wahały się od 384 785,40 zł do 450 360,00 zł. Odrzucono 2 oferty.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: od 1 września 2026 r. do 25 czerwca 2027 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA KAWĘCZYN

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 311019480

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Kawęczyn 48

1.5.2.)Miejscowość

Kawęczyn

1.5.3.)Kod pocztowy

62-704

1.5.4.)Województwo

wielkopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL414 - Koniński

1.5.7.)Numer telefonu

632885934

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

ugkaweczyn@kaweczyn.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://kaweczyn.pl/

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-4ec20966-a7c2-40d0-8136-e565c95f1cc5

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Świadczenie usług w zakresie odwozu i dowozu dzieci do
szkół na terenie Gminy Kawęczyn w roku szkolnym 2026/2027

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-4ec20966-a7c2-40d0-8136-e565c95f1cc5

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00387224

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-11

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00011273/03/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.4 Świadczenie usług w zakresie odwozu i dowozu dzieci do szkół na terenie Gminy Kawęczyn

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00309129

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ROŚ.271.35.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług w zakresie dowozu i odwozu uczniów do i z placówek oświatowych z terenu Gminy Kawęczyn w formie zakupu
imiennych biletów miesięcznych w okresie od 1 września 2026 r. do 25
czerwca 2027 r., z wyłączeniem przerwy świątecznej oraz innych dni wolnych od zajęć, z uwzględnieniem uprawnień do ulgowych przejazdów określonych w odrębnych przepisach wraz z zapewnieniem opieki dla uczniów.
3.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia obejmuje:
1)
Dowóz i odwóz uczniów do Szkoły Podstawowej im. płk .pil. St. J. Skarżyńskiego w Skarżynie , Skarżyn 23, 62-704 Kawęczyn.
a)
Będziechów – Skarżyn - 29 uczniów
b)
Świdle - Skarżyn - 2 uczniów
c)
Przespolew – Skarżyn - 1 uczeń
d)
Nowy Świat – Skarżyn - 1 uczeń
UWAGA: W Będziechowie uczniowie będą wsiadać na 5 przystankach w pozostałych miejscowościach na jednym przystanku. Łącznie: 33 uczniów
2)
Dowóz i odwóz uczniów do Szkoły Podstawowej im. JP II w Tokarach Pierwszych, Tokary Pierwsze 4, 62-704 Kawęczyn.
a)
Chocim - Tokary Pierwsze - 25 uczniów
b)
Głuchów - Tokary Pierwsze - 20 uczniów
c)
Milejów - Tokary Pierwsze - 12 uczniów
d)
Żdżary - Tokary Pierwsze – 16 uczniów
UWAGA: W Żdżarach i w Milejowie uczniowie będą wsiadać na czterech przystankach, w Głuchowie na trzech przystankach. Natomiast w Chocimiu uczniowie będą wsiadać na dwóch przystankach. Łącznie: 73 uczniów
4
3)
Dowóz i odwóz uczniów do Szkoły Podstawowej im. MSC w Kawęczynie, Kawęczyn 49 A, 62-704 Kawęczyn.
a)
Wojciechów - Kawęczyn - 5 uczniów
b)
Marianów - Kawęczyn - 1 uczeń
c)
Nowy Świat -Kawęczyn – 1 uczeń
d)
Dzierzbotki-Kawęczyn – 1 uczeń
UWAGA: W Wojciechowie i Marianowie uczniowie będą wsiadać na dwóch przystankach, a w pozostałych miejscowościach na jednym przystanku. Łącznie: 8 uczniów
4)
Dowóz i odwóz uczniów do Szkoły Podstawowej i Przedszkola Gminnego w Kowalach Pańskich, 62-704 Kawęczyn.
a)
Szkoła Podstawowa im. Strażaków Polskich w Kowalach Pańskich - Kolonii, Kowale Pańskie - Kolonia 34, 62-704 Kawęczyn

Młodzianów - Kowale Pańskie – 11 uczniów

Leśnictwo - Kowale Pańskie - 7 uczniów
b)
Przedszkole Gminne ”Kasztanowe Ludki” w Kowalach Pańskich Kowale Pańskie 58, 62-704 Kawęczyn

Młodzianów - Kowale Pańskie - 2 uczniów

Leśnictwo - Kowale Pańskie - 4 uczniów
UWAGA: W Leśnictwie uczniowie będą wsiadać na dwóch przystankach, a w Młodzianowie na jednym przystanku. Będzie jeszcze jeden przystanek w Dziewiątce i w Siedliskach. Łącznie: 24 uczniów
4.
Zamawiający przewiduje, że łączna liczba uczniów tj. 138 (co jest równe liczbie biletów miesięcznych) jest wielkością prognozowaną i w okresie realizacji zamówienia może ulec zmniejszeniu bądź zwiększeniu maksymalnie o 20%.
5
Wykonawca otrzyma wynagrodzenie za ilość faktycznie sprzedanych biletów miesięcznych.
5.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia (dalej jako OPZ) stanowi Załącznik nr 7 do SWZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

60100000-9 - Usługi w zakresie transportu drogowego

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

60000000-8 - Usługi transportowe (z wyłączeniem transportu odpadów)

60172000-4 - Wynajem autobusów i autokarów wraz z kierowcą

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

4

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

4

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

2

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

384785,40 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

450360,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

384785,40 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

JOŃSKI TRAVEL PRZEWOZY TURYSTYCZNE KRAJOWE I ZAGRANICZNE MAGDALENA BAJZERT

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

300060659

7.3.3)Ulica

Wrzosowa 2

7.3.4)Miejscowość

Przykona

7.3.5)Kod pocztowy

62-731

7.3.6.)Województwo

wielkopolskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-11

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

384785,40 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

Od 2026-09-01 do 2027-06-25

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

60100000-9Usługi w zakresie transportu drogow…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
273 224 zł
Próbka: 90 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
215 000 zł477 013 zł
Rozstęp międzykwartylowy
262 013 zł
Źródło próbki
CPV 60100000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
215 000 zł
Mediana
273 224 zł
Górny kwartyl
477 013 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Kawęczyn prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Kawęczyn.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 384 785 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 60100000-9 (Usługi w zakresie transportu drogowego). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: JOŃSKI TRAVEL PRZEWOZY TURYSTYCZNE KRAJOWE I ZAGRANICZNE MAGDALENA BAJZERT (Przykona). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 4 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.